Smazat

Má cesta životem a dál?

Budu psát o mé cestě životem. Po škole, jsem se rozhodl, že odcestuji do zahraničí za prací. A budu tam sám, bez přítelkyně, rodiny a prátel. Chtěl bych si vyslechnout, vaše názory.

Ahojte,

Ani nevím, proč to píšu ale nejspíše se potřebuji jen vypsat. Mám po škole. Vystudoval jsem 3 letý obor nástrojař a poté jsem si udělal nástavbu. Šel jsem na obor Podnikání, protože v mém městě ani okolí nebyl podobný obor mému učebnímu. Ale nakonec mi to ani nevadilo, protože Nástrojař mě absolutně nebavil, prostě mi to nic nedalo a nebavilo mě to. Ten druhý obor podnikání, mi hodně šel. Byl jsem premiant třídy a šlo mi to téměř samo. Ale pak jak kdyby se vše pokazilo. Po maturitě, jsem se rozhodl, že půjdu na VŠ. Obor TV-Zeměpis. TV a obecně sport miluji a hraji sport na prvoligové úrovni. O zeměpis jsem se vždy zajímal ale bohužel jsem nezvládl přijímačky ze Zeměpisu. Naopak TV zvládl skvěle. Možná jsem měl jít na VŠ a pokračovat v oboru podnikání. Ale zase na druhou stranu, v dnešní době mnoho lidí studuje ekonomiku(podnikání apod),bál jsem se o uplatnění a odradilo mě to. Když mi teda nevyšli přijímačky, šel jsem na 1. Rok na jazykovou školu. Denně jsem měl anglický jazyk. Udělal jsem si zkoušky City & Guilds úroveň B2. Angličtina mě začala bavit, a chtěl bych ji co nejlépe ovládat. Po jazykovce, kterou jsem ukončil koncem června 2014 chodím na brigádu každý den a o víkendech jsem trávil u bratra na bytě. Pomáhal jsem mu zrenovovat byt. Koupil starý byt a celý ho předělal.
Už když jsem po jazykovce šel na brigádu tak mě lákala cizina. Vydělat peníze a naučit se co nejlépe anglicky. Rozhodl jsem se, že pojedu do Anglie. Měl jsem jet s nejlepším kamarádem ale ten na poslední chvíli couvl a zůstal jsem v tom sám. Ale rozhodl jsem se, že do toho půjdu. Za necelé 2 týdny odlétám. Práci sehnanou nemám, protože přes internet je to téměř nemožné. Zkoušel jsem to… téměř denně jsem odeslal desítky e-mailů. Budu bydlet v share house. Měli by tam být nějací Češi a Slováci. Tak do začátku možná dobré. Chtěl bych tam zůstat 6-12 měsíců. Štve mě, že budu bez přítelkyně, kterou hrozně miluji. Chodíme spolu téměř 4 roky. O Anglii věděla skoro 6 měsíců dopředu. Je skvělá, obdivuje a podporuje mě, když jsem se rozhodl odletět sám. Na Vánoce za mnou přiletí a máme v plánu, že za mnou přiletí po 2 semestru na VŠ na 2-3 měsíce. Teda, jestli tam vydržím ten rok. Chceme držet vztah na dálku. Víme, že to nebude lehké ale zvládnout se to dá. Dále musím vypustit sport, který tak miluji. Ale jedno mě uklidňuje, tím sportem se živit nedá, protože to je amatérský sport a rok bez něj vydržím. Co se týče manuální práce, nebojím se toho. Jsem zvyklý od malička pomáhat a dělat tvrdší práce.

Nejhorší ale na tom je, že vlastně nevím, co chci v životě dělat. Mám 23 let a nevím, co chci. Jsem na vážkách. Možná proto i volím zahraničí. Doufám, že mě život naučí a že mi otevře oči.
Myslíte si, že je zahraničí dobrá volba? Mám chuť se osamostatnit. Vše si zařídit sám, protože tohle se mi do života myslím bude hodit. Dále, všechny peníze, jsem mohl dostat od rodičů. Peníze by mi na to dali. Ale já jsem od nich nic nechtěl a na všechno jsem si vydělal na brigádě sám. Nechci aby mi to někdy v budoucnu vyčetli, že jsem si od nich vzal hodně peněz odjel do Anglie a stejně s toho nic nebylo. Já jsi vždy říkal, že je lepší si to posrat podle sebe, než podle toho, jak ti radí ty druhý.

Dík za vaše názory a rád bych, kdyby jste se zdrželi zbytečných urážlivých komentářů.
 
arrow
profile_image
Casy1
od 19. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, myslím, že odjet do zahraničí je jedna z nejlepších věcí, které pro sebe můžeš udělat. Závidm ti odvahu, já jsem na to srab, přitom mám kolem sebe sposty lidí, kterým to neskutečně pomohlo - osamostatnili se, zvedli si sebevědomí. Jazyk je podle mě v dnešní době mnohdy daleko důležitější, než dosažené vzdělání, takže ti jistě otevře spousty možností. A to, že jsi si rodičům neřekl o peníze, je myslím taky fajn, určitě to ocenili a kdyby to náhodou v Anglii úplně neklapalo, tak tě jistě podrží. Přeji hodně štěstí

Já myslím, že zahraničí je dobrý plán, jen jsem chtěla upozornit, že prý není dobrý v zahraničí bydlet s krajany. Nepřinutí tě to tolik používat angličtinu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Pamatuji si Tvůj příběh, jak jsi psal, že Tě kamarád v tomhle podrazil. Jsi šikovný kluk, ať se Ti v Anglii daří a najdeš dobrou práci. Moc Ti to přeju 😊

arrow
profile_image
Rehny
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

do zahraničí určitě odjeď, je to skvělá příležitost a zkušenost. Bude se ti to hodit v budoucím životě a zaměstnání. Tím se hodně osamostatníš a nabereš spoustu nových zkušeností. Ale souhlasím morrighan že bydlet s Čechy není dobré. Na začátku to můžeš zkusit, ale snažila bych se rychle najít něco jiného. Já jsem teď taky v zahraničí (studijně na Erasmu) a jsem moc ráda, že tu Čechy potkávám jen výjimečně, takže stále musím používat angličtinu. S Čechama tě to nedonutí tolik angličtinu používat a navíc myslím, že čeština tě může i trochu brzdit ve zlepšování angličtiny.
A co se týče vztahu. toho bych se taky tolik nebála. Ano bude to těžké, ale rok se vydržet dá, ještě když za tebou přítelkyně párkrát přijede a v dnešní době FB, skypu a podobných technologií je to podstatně jednoduší. A myslím že pro tebe to tak hrozné nebude, protože budeš v zahraničí, budeš poznávat spoustu nových věcí, takže ten rok uteče rychle. Pro přítelkyni, která zůstane doma ve stejném prostředí to myslím bude horší.

arrow
profile_image
Pidižvíík
od 27. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řekla bych, že není důvod, aby sem někdo psal urážlivé komentáře Z popisu působíš jako rozumný člověk - chceš se osamostatnit, přemýšlíš nad tím, k čemu Ti která škola v budoucnu bude a nebude, spousta kluků v Tvým věku to tak srovnaný nemá ...zahraničí je skvělá volba - v mém okolí je několik lidí, kteří odjeli na pár měsíců až rok do zahraničí, a když se vrátili, rychle si našli práci - jednak procvičili jazyk a jednak se zaměstnavatelům líbilo, že se toho nebáli a vyjeli. Co se vztahu týče - nebude to jednoduché, ale ber to tak, že se tím ukáže, nakolik je váš vztah pevný

Tak držím pěsti a ať se daří!

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Casy1: Ahoj, myslím, že odjet do zahraničí je jedna z nejlepších věcí, které pro sebe můžeš udělat.

určitě odjeď, jen nebydli s krajany. Když jsem pracovala v zahraničí (Řecko), okradl mě Čech, prohrabal pokoj kde jsem byla ubytovaná a sbalil prachy...nebyl to ani Řik, ani Albánec (což byli mega hladoví chudáci, kteří pláchli přes zavřené hranice a převaděči je okradli úplně o všechno, měli jen kalhoty a košili na sobě, nic víc), ale ani Bulhaři, ani Poláci...prostě čech...raději se krajanům vyhýbej

arrow
profile_image
Maximus6
od 16. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Popravdě jsem nečekal takovéto povzbuzující komentáře. Já jsem chtěl vždycky zahraničí zkusit. Ale čím se blíží můj odlet tím jsem více nervozní. Ale jdu do toho. Přece nejde o život.

Moc díky za komentáře.

Cituji Pidižvíík: Řekla bych, že není důvod, aby sem někdo psal urážlivé komentáře

Těmi urážlivými komentáři možná myslel minulý deníček, který napsal ještě pod jiným nickem. Nutno podotknout, že urážející komentáře psal on sám.
Nemám ráda vytahování starých záležitostí, ale taky nesnáším, když někdo druhým nasazuje psí hlavu.
https://www.omlazeni.cz/zrada-od-nejlepsiho-113-537 250-0.html

arrow
profile_image
Pidižvíík
od 27. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True:

Ajo, to jsem nevěděla

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Udělal jsi to nejlepší, co jsi mohl. A držím ti palce i co se týče tvé přítelkyně, je dobře, že tě od začátku podporuje, to se málokdy vidí - doufám, že ji to vydrží.
Jestli bydlet s krajany - nemám tak vyhrocený názor. Já jsem v zahraničí taky a nebýt mých zkušenějších krajanů z ČR / SR, kteří mi na začátku hodně pomohli cennými radami a vytáhli mne z pár průšvihů, tak bych asi už byla zpátky doma. Na krádeže zde máme, bohužel, Poláky ...
Za týden odlétáš, tak mysli pozitivně a do toho

arrow
profile_image
Maximus6
od 16. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na dadabus:

Díky moc. Jo, máš pravdu. Za týden odlétám. Budu se snažit myslet pozitivně. I když už mám nyní myšlenky, jak to vše zvládnu. Ale jsem už dospělý chlap, kterému se už nastartoval život a budu muset zabrat. Přítelkyně se mnou drží. Ona je takový rodinný typ. 100% jí důvěřuji.

Pro ostatní. Jo psal jsem někdy ty moje komenty trochu tvrdší, protože jsem tu zradu od kamaráda nemohl rozdýchat. Už je to sice mnohem lepší ale pořád mě to ještě bolí. Asi mě život naučí, že opravdu se budu muset spoléhat jen na sebe.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: Přesně tak
Jinak co na to říct - prostě jeď, stejně už jsi jednou nohou a hlavou tam. Ve 23 letech ví málokdo, co v životě chce dělat, s tím se moc netrap. Prostě jeď.

 

Váš příspěvek

Má cesta životem a dál?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené