Smazat

Mají v dnešní době vztahy cenu a šanci?

V poslední době čím dál víc přemýšlím zda-li v dnešní době může vůbec někomu vyjít láska, vztah a partnerství opravdu na celej život nebo alespoň na hodně let..

Protože skoro všude kolem sebe vidím že téměř všechny páry krom nějakých starších i přez to jak se na začátku milují, pořídí si byt, dům, děti jdou dřív nebo později od sebe. příjde mi to hodně smutné.. jak to vidíte vy? na sobě, na svém okolí..
 
arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh: Dobře, já se s Tebou o tom také přít nebudu. Jen mi tedy vysvětli, jak je možné, že ... jak Ty říkáš vše včetně majetkového vypořádání jste měli v pořádku... a přesto jste kvůli majetku měli stání? To totiž nedává smysl víš.
Stání konkrétně na majetek se nařizuje pouze tehdy, pokud se manželé nejsou schopni dohodnout a nebo je taková dohoda jednostranná/nevýhodná.
Mmch. pokud jste tyto věci neměli v pořádku a to již před samotnou žalobou o rozvod, tak nešlo o nesporný rozvod.
Se mi tak zdá, že si to jen pleteš. To, že jste se jakoby dohodli neznamená nesporný rozvod.

Při nesporném rozvodu je zásadních několik konkrétních faktů k samotnému manželství. Pokud jeden z nich bude nesprávný nebo zcela vynechán, soud takovou žalobu přehodnotí jako tzv. sporný rozvod.
Dále musí být řádně a správně uzavřena dohoda o majetku, bydlení atd. a to pro dobu před rozvodem a také po rozvodu.
Pak samozřejmě dohoda týkající se dětí, opět pro dobu před a po.
A samozřejmě souhlasné prohlášení druhého/žalovaného manžela.

Pokud jedna z těchto věcí není řádně sepsána a podána, tak se jedná o sporný rozvod, i kdybyste dohodli.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mikkýsek: Rozvod má 3 fáze
1. nejdříve proběhne řízení o úpravu rodičovské péče kde se rozhodne komu a jak budou svěřeny nezletilé děti do péče a výše alimentů.
2. rozvod manželů má mnoho podob může probíhat různě sporně či nesporně, dohodou je asi nejlepší varianta , ale i tam musíš splňovat podmínky což je minimálně rok trvání manželství a 6 měsíců odluky s tím, že ten druhý se k návrhu na rozvod také připojí.
3. majetkoprávní vyrovnání a to teprve začíná bitva , která trvá nejdýl.
Takže se nám nesnaž namluvit jak je to rychlé Pod slovem rychlost já si představuji , že je to hned. Neznám moc lidí, co se jen tak v klidu domluví a hned si plácnou bez námitek.

Mě už to fakt nebaví.. To, co popisuješ Ty, je tzv. sporný rozvod.
U toho nesporného platí, že vše je vyřešeno bez soudu řádnými a správně uzavřenými dohodami a k soudu se dávají kopie těchto dohod vč. žaloby. Takže je to vše pouze a jen v jednom kroku.

Mmch. víš proč většina rozvodů trvá právě tak dlouho? Právě protože se nejsou manželé schopni na všem a bez výjimky spravedlivě dohodnout a také protože i když se dohodnou, tak žaloba nebo dohody obsahují faktické chyby. A pokud tyto dokumenty mají jakoukoliv vadu, soud je MUSÍ přezkoumat.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji farahh: slečna psala že rozvod trvá týden od podání žádosti..

Bylo dobré lépe číst.
1) Nejsem slečna, ale to bys jako také rozvedená měla vědět.
2) psala jsem TŘI týdny od podání žádosti.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Losing game: v lednu jsme podali žádost a v dubnu byli rozvedeni ... trvalo to 10 min

jak říkám, jeden z velmi mála případů. Neříkám, že je to nemožný, ale velice vzácný

Reaguji na Veselka10: Jak říkám, neznám nikoho, kdo by byl rozvedený hned

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moňas: to už nemá cenu reagovat...když někdo odmítat uznat, že před pár lety musely být tří oddělená stání, pokaždé rozhodoval jiný soudce dle své specializace, že dohodnout termín se sociálkou, která je povinným účastníkem stání o dětech také není ze dne na den, ze se musí dodržet termín pro pozvání a pozvánky zaslat se zákonným předstihem, že další stání může proběhnout až po nabytí právní moci předchozího, že dohody podepsané a ověřené notářem jsou samozřejmostí, ale zákonné postupy a lhůty to nezkrátí...

Tak leden žádost a rozvod v dubnu když nejsou děti, určo někde možné je, to je ta nejjednodušší varianta....přesto jsou to 4 měsíce

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji farahh: : to už nemá cenu reagovat

nemá, no...

Cituji farahh: Tak leden žádost a rozvod v dubnu když nejsou děti, určo někde možné je, to je ta nejjednodušší varianta....přesto jsou to 4 měsíce

asi tak

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no vidím to podobně, když koukám kolem sebe první velká zamilovanost a po nějaké době u většiny případů konec a tak se to střídá až do smrti))
ale většina lidí stejně nechce být sama, takže jim to za to stojí to pořád zkoušet, i když znám i pár žen, které se rozhodly být samy...

lidi jsou prostě nedokonalí a sobecký, každý vztah je riziko...nechci svádět vše na muže, protože ženy také umí být pěkné potvory ale taky si myslím, že u většiny případů, alespoň co znám já přecvakne muži...většinou si najde nějakou jinou, mladší nebo tak něco...

ale tak třeba rodiče jsou spolu celý život a nikdy by se nerozvedly, ale oba mají vysoké hodnoty na dnešní dobu, takže asi je to taky tím, že prostě hned při větším problému to nezabalí...

nevím co říct, asi že nejdůležitější je si dobře vybrat, důležitý je podobný pohled na ty nejzásadnější věci a taky se vyplatí občas poslouchat názor blízkých, protože v zamilovanosti člověk často přehlíží nebo promíjí věci, které by se neměly tolerovat...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji xTery: no vidím to podobně, když koukám kolem sebe první velká zamilovanost a po nějaké době u většiny případů konec a tak se to střídá až do smrti))
ale většina lidí stejně nechce být sama, takže jim to za to stojí to pořád zkoušet

Můj případ.. Ale nevzdávám to Nedovedu si představit, že bych to vzdala. Jsem asi snílek a hlava v oblacích, ale věřím, že najdu někoho, s kým budu vychovávat děti a zestárnu Mě to prostě za ta případná zklamání stojí.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji xTery: ale tak třeba rodiče jsou spolu celý život a nikdy by se nerozvedly, ale oba mají vysoké hodnoty

Já myslím, že to je možná i tím, že mají stejné hodnoty, ať už jsou to jakékoliv.
Kdysi byl ten způsob života takový uniformnější, pro všechny více méně stejný, možností bylo míň, než je dnes. Právě proto si myslím, že v dnešní době je jedna z nejdůležitějších věcí mezi dvěma lidmi stejný náhled na život, na zásadní otázky směrem do budoucna, apod. Ono se říká, že protiklady se přitahují, ale pokud jde opravdu o vztah a ne o flirt, tak bych tomu moc nevěřila. Není tomu tak, že vztah se pokaždé rozpadne proto, že jeden z nich je haj.zl, podvádí, zkouší erotické seznamky, lže a bůhvíco. Spousta potenciálních vztahů mezi dvěma jinak slušnými lidmi skončí právě na tomhle.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Spousta potenciálních vztahů mezi dvěma jinak slušnými lidmi skončí právě na tomhle.

myslím že společné cíle a sny...jsou základem spokojeného dlouhodobého vztahu

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Veselka10: Mmch. víš proč většina rozvodů trvá právě tak dlouho? Právě protože se nejsou manželé schopni na všem a bez výjimky spravedlivě dohodnout a také protože i když se dohodnou, tak žaloba nebo dohody obsahují faktické chyby

Však právě proto to píšu , pokud ty znáš někoho komu se to podařilo tak je to jen dobře , protože já nikoho takového neznám u každého se to spíš jen vleče . Jsem do toho zasvěcená jen proto, že už druhý rok to prožívám s kámoškou a nemá to konce. A proč jsem toto uváděla asi v kontextu s tím co napsala Tiakia , že pokud jsou ti 2 manželé nezatracují ten vztah tak rychle jako když spolu jen žijí tam je jednoduché prásknout dveřmi a jít.

arrow
profile_image
Rehny
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to jako fakt? Já mám kolem sebe asi divný, ale pocit mám spíše opačný a shodli jsme se na tom už s hodně lidma. U starších generací vidím samé nefunkční páry, které spolu zůstávají spíš jen ze zvyku a mezi mladými znám spoustu párů, které jsou spolu řadu let a skvěle jim to funguje a věřím, že spolu budou ''šťastní až do smrti''. Dříve se lidi brali protože museli a nemohli si vybírat jako dneska. Generace babiček a starší si vzali prvního na kterýho natrefili, protože když jsou spolu pár měsíců, tak už přece musí být svatba, žádné rozcházení a vybírání partnerů jako dneska. No generace mých rodičů se brala protože ženská otěhotněla. Mezi svými kamarádky mám jen jednu kamarádku, jejíž rodiče se brali z lásky, ne protože museli a taky je to jediný fungující pár z generace 50 +, který znám. Na nich je vidět, že se mají po těch letech opravdu rádi. Než jsem je poznala a pochopila ten rozdíl, tak jsem si myslela, že žít v nefungujícím vztahu je po tolika letech zcela normální a ani to snad jinak nejde.
Takže já si naopak myslím, že dnes mají vztahy větší naději. Sice ten výběr o něco dýl trvá, vystřídáme partnerů několik, než najedeme toho pravého, ale já jsem moc ráda, že mám tu možnost zkusit více partnerů, nabrat zkušenosti, abych věděla, že ten poslední je opravdu nejlepší.

arrow
profile_image
Klenot Eskortová
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rehny: no na tom bude něco pravdy

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rehny: No generace mých rodičů se brala protože ženská otěhotněla.

chceš tím říct,že generace tvých rodičů byl jeden blbec vedle druhého?
Z mých známých vrstevnic se vdávaly protože byly těhotné dvě možná tři.A to jsem asi generace tvých rodičů.Ono to zase tak horké s těhotnýma nevěstama nebylo ale i tak pořád lepší těhotná nevěsta než dnešní svobodná matka neprovdaná.

Cituji Tiakia: Z mých známých vrstevnic se vdávaly protože byly těhotné dvě možná tři.A to jsem asi generace tvých rodičů.Ono to zase tak horké s těhotnýma nevěstama nebylo ale i tak pořád lepší těhotná nevěsta než dnešní svobodná matka neprovdaná.

Souhlas, moje mama se vdavala v roce 1977 a ja se narodila v lednu 79.
A pak svobodna matka breci na ruznych forech pro maminy, protoze nema na nic narok atd.Holt to je ten nesvar lasky, ktera ten blbej papir vuuuubec nepotrebuje, ze?

 

Téma Mají v dnešní době vztahy cenu a šanci? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené