Smazat

Mám pocit, že sponzoruji přítele

S přítelem vyděláváme stejně peněz, ale tím, že já mám menší výdaje (jsem zároveň totiž i student), tak mi pak zbývá větší částka na útratu a placení různých peněz a přítel místo aby se snažil vydělat víc, tak se dost často stává, že dost věcí musím zatáhnout já...

S přítelem bydlíme společně v podnájmu a oba vyděláváme přibližně stejně peněz, jen s tím rozdílem, že já mám víceméně pravidelný a on nepravidelný příjem. Já zároveň ještě studuji a mám nižší výdaje.
Myslím si, že přítel neumí moc šetřit nebo se víc uskromnit. Zároveň dost často nevychází s penězi, a tak než mu dojde další výplata, musím naše společné výdaje platit já. Co se týče nájmu, tak vím, že mi peníze později vrátí (jeho půlku, co měl zaplatit), ale teď naposledy jsem už dělala 3x nákup (a to nejde jen o rohlíky) a on tak nějak nic moc... Když ovšem platí nákup on, do poslední koruny vše rozpočítá, abysme jídlo zaplatili napůl - a tak to dělá skoro se vším. Dále používáme z velké většiny jen moje auto, ale když se jede třeba na výlet s jeho autem, chce po mě polovinu částky, která padne na benzín :-/
Přijde mi, že občas i zkouší, jak to udělat, abych nějaké to placení padlo spíš na mě. Například se domluvíme, že si dáme na večeři pizzu a než stačím dojet domů, tak mi volá s dotazem typu "Tak koupíš to po cestě?" Přijde mi to strašně nefér. A to třeba i co se týče nákupů. Vždyť toho sní i mnohem víc než já a přitom já investuji do jídla víc peněz než přítel (popř. půl na půl).
Nechci být zlá nebo lakomá, není to o tom, že bych příteli nechtěla pomoct apod., ale podle mého názoru by chlap měl být schopný se postarat minimálně sám o sebe, když už ne o rodinu (ač rodina nejsme, to dávám jako příklad). Nechci, aby za mě platit bůh ví co nebo aby mi kupoval o co si řeknu. Jen chci, aby platil za sebe, jestli mi rozumíte.
Nevím, co s tím. Kdykoliv namítnu něco o tom, že jezdíme jen mým autem nebo že pokud chce tolik jíst, musí přispívat větší částkou do rozpočtu, tak se urazí nebo má blbou poznámku. Teď budu muset ze svých peněz zatáhnout dva nájmy a už mi nic moc nezbyde na osobní potřebu ale nájem se prostě zaplatit musí...
 
arrow
profile_image
lively.
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím si, že pokud na tvoje namítání reaguje urážkou nebo tak, značí to že je mu buď samotnému trapně nebo ví že máš pravdu a nechce to přiznat..
Nevím, co bych dělala na tvém místě, základní problém vidím v tom rozdělení financí - buď tedy striktně napůl a dožadovat se toho a nebo fungovat spíše jako partneři a neřešit kdo zaplatil tři nákupy a kdo jen jeden..
Ale obávám se že ve vaše případě by na tom přítel chtěl ušetřit.

arrow
profile_image
lively.
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A určitě nejsi zlá a lakomá
Spíš mi přijde absurdní aby po mně chtěl přítel půlku za benzín, když někam jedem.

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych vše psala a pak po něm chtěla půlku. tak jak to dělá on.

Cituji MarkétkaU: Já bych vše psala a pak po něm chtěla půlku. tak jak to dělá on.

To on si zase poctivě píše, když mi opravdu něco dluží nebo když se dohodneme, že bude něco napůl. Spíš mi jde o to, že pokud jde o něco jiného, snaží se ušetřit a hodit to na mě.
A potom taky že většinou hodně věcí platím já a pak nemám moc peněz a vyčkávám, než mi to vrátí místo toho, aby se trochu zasnažil v práci (nemá pevnou prac. dobu, když není co dělat, je doma) nebo si našel aspoň příležitostně něco k tomu.. Odstěhovala jsem se od rodičů, abych se osamostatnila a byla svým pánem a né abych se šla o někoho starat..

Cituji lively.: Spíš mi přijde absurdní aby po mně chtěl přítel půlku za benzín, když někam jedem.

To si taky myslím.

Já například nějaké dělení neřeším, klidně nakoupím, natankuju, zaplatím oběd a nikdy jsem po něm nic nechtěla zpátky. Ale on po mně často. Takže proto se mi to už přestává líbit. Protože on toho víc projí, on víc projezdí, ale já víc platím.. Navíc já mám možnost bydlet u rodičů, on ne. Kdybych se vrátila domů, náklady sám nezvládne... nevím, jestli se spolíhá, že tady pořád budu.

Navíc to vidí tak, že já mám menší výdaje, tak mi zbývá víc peněz k dispozici, tudíž nevadí, když zaplatím něco navíc. Jenže to je moje věc, že chodím do školy. Přece to není argument, ne?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na MarkétkaU: Přesně takhle jsem to musela udělat i já.
S přítelem jsem se seznámila když už jsem měla svůj byt a když se ke mě nastěhoval,tak neměl páru co kolik stojí.
Reaguji na Cheryl04: Proč ty by ses měla uskromňovat kvůli tomu,že on na určité věci nemá.Šla jsi s ním bydlet a musíte se nějak dělit půl na půl,a nebo spíš chlap má dávat víc.
Zkoušela jsem nejdřív,aby mě přítel dával půlku peněz,ale výdaje byly větší a větší a mě bylo blbé mu říkat,že mě stálo něco víc,nebo že se zvedala záloha,zařídil internet atd.Hádala jsem se s ním,nechápal,že mě nestačí co dává.
Nakonec sme to vyřešily a jsu spokojená.Já zaplatím 6 tisíc vše kolem bytu a on každý týden udělá za 1500kč velký nákup na celý týden,vařím večeře každý den tak si aspon nakoupí naco má chut.Nemusím se trápit co vařit a tahat se s igelitkama nákupu.
Nenapsala jsi jak jste spolu dlouho,jak dlouho spolu žijete.

arrow
profile_image
lively.
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cheryl04:
to že ti zůstává víc peněz podle mě není argument.. ještě by mě zajímalo, proč máš menší výdaje jako student?

asi bych se dohodla které věci budete platit napůl, a zbytek bych do toho rozhodně nepočítala (např. ten benzín, oběd, večeře..)
očividně mu jeho peníze nestačí, ale nepřijde mi fér aby to bylo na tvůj úkor

Cituji Tamara79: Nenapsala jsi jak jste spolu dlouho,jak dlouho spolu žijete.

Jsme spolu rok a bydlíme spolu větší část té doby.

Cituji lively.: ještě by mě zajímalo, proč máš menší výdaje jako student

Asi jsem to blbě napsala. No například mi rodiče přispívají hodně na benzín a platí servis auta, pojištění atd. dokud ještě studuji..

Cituji lively.: očividně mu jeho peníze nestačí, ale nepřijde mi fér aby to bylo na tvůj úkor

Právě. O tomto to právě celé je. A já nevím, jak to vyřešit. Na jednu stranu je mi ho líto a třeba i kvůli tomu, že jeho rodiče na něj v tomhle směru kašlou a vždycky kašlali, takže i kdyby měl skončit na ulici, tak mu finančně nepomůžou atd., ale na druhou stranu mě to štve. Že já bych klidně mohla bydlet doma, náklady bych neměla skoro žádné, mohla bych plno peněz ušetřit třeba na bydlení a jiné věci až studovat nebudu, mohla bych si udělat nějakou finanční rezervu, kterou ted nemám, jelikož jdu od výplaty k výplatě díky tomu všemu.. vlastně si občas říkám, jestli z velké části s přítelem nebydlím i proto, abych mu vypomohla s nájmem. Samozřejmě s ním bydlím i proto, že chci a mám ho ráda, ale.. na stěhování bylo tenkrát ještě brzo no.

Cituji panda08: Pokud to ale nedělá a navíc ještě si poručí, že máš koupit pizzu apod, přijde mi to vážně na pováženou. Když nemá peníze, tak si snad nemá od tebe naobjednat pizzu domů, ale může uvařit doma ze surovin co jsou.

Přesně. Uskromnit se, šetřit.

Cituji panda08: Pokud třeba v čase, kdy je doma dělá domácí práce, pomáhá apod, tak se to dá zkousnout.

Jo, to on pomůže. Samozřejmě je to chlap, nemůžu čekat bůh ví co, ale že by se zas jen válel, když je potřeba umýt nádobí, to zas ne.

arrow
profile_image
lively.
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cheryl04:

a on je s tou situací spokojen, nebo ho to taky štve?
Jak se staví k tomu, že by si ještě přivydělal jinde?

Cituji lively.: a on je s tou situací spokojen, nebo ho to taky štve?

Určitě ho to štve. Taky by chtěl mít víc peněz, možnost pořídit lepší auto, byt...

ale...

Cituji lively.: Jak se staví k tomu, že by si ještě přivydělal jinde?

V létě byl na tři týdny pryč kvůli práci, co mu dohodil kamarád a jinak uvažuje, že by se mu něco dalšího hodilo, problém je, že o tom pořád jen uvažuje a nehledá, nic pro to nedělá.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cheryl04: Příště až ti přítel napíše že máš něco koupit než dojdeš domů,tak nic nekupuj a doma dělej,jakože sis tu zprávu nečetla,at si nezvyká.
Na benzím mu taky nedávej a nějak to odůvodni.Prostě začni myslet na sebe a jeho trochu probereš.

Cituji panda08: Nezkoušela si taktiku- nemůžu přivést pizzu-nemám peníze, na výlet jet nemůžem-nemám peníze apod?

Zkoušela, ale on tak nějak ví, jestli ještě peníze mám nebo ne. 15. mi chodí výplata a pokud si nic extra nekupuju, tak je jasné, že ty peníze jsou..
Ale zase nemám problém říct "ne, doma je jídla dost, nic kupovat nebudu".

Cituji Tamara79: Na benzím mu taky nedávej a nějak to odůvodni

Na benzín mu nedávám, to jen on - nebo spíš my, když jedeme někam spolu, tak používáme z 90% moje auto.

Cituji Tamara79: Prostě začni myslet na sebe a jeho trochu probereš.

To už moc dobře znám, hned budu mít titul sobce

 

Téma Mám pocit, že sponzoruji přítele je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené