Smazat

Mám pocit, že mě přítel pořád komanduje.

Po 2 letech vztahu s mým přítelem mám pocit, že ze mě vysává veškerou energii svým neustálým poučováním a nevím jak se k tomu postavit, protože ho nechci opustit.

Ahoj je to přesně 2 roky co chodím a současně bydlím s přítelem. Je mi 28, jemu 26 let. Oba jsem vždy byli poměrně dominantní osobnosti, ale mám pocit že tím že jsme se dali dohromady ve mě tu dominanci zadupal. Asi je to přirozené, že logicky jeden musí polevit. Nicméně nyní najednou vše extrémně graduje. Oba dva jíme rostlinnou stravu a jsme poměrně ekologicky smýšlející, tzn. snažím se nevyhazovat jídlo a být nějak odpovědná vůči prostředí kde žiju. Abych uvedla ukázkový příklad toho, co mě trápí, tak například dnes přítel zjistil, že jsou v lednici staré ředkvičky, a já řekla že už je jíst nechci. On na mě spustil proslov, že není správný vyhazovat jídlo, a že jako se to týká i jeho, že má odpovědnost i za moje rozhodnutí, že má prostě odpovědnost vůči přírodě atd. Já vyhodím tak 1 věc za měsíc. Nakonec samozřejmě řekl že i přesto že ředkve nesnáší, tak je sní, protože má určité zásady, který jsou důležitější. A takhle je to u nás velmi často. Velmi často mě o něčem poučuje, například kupujeme česnek a já jsem ho vzala jen míň protože na výběr nebyly žádný hezký. A on začal zase proslov že česnek je skladová potravina a že se kupuje do zásoby a bla bla bla. Víceméně není den, kdy by mě něco takhle neřekl. Ono stačí aby mi i řekl že to co dělám bych třeba mohla dělat trochu jinak a mě už to vytočí. Problém je v tom, že věci které říká vím že nejsou úplný bludy, ale nemůžu už psychicky snášet to, že mi pořád do něčeho kecá a pořád mě poučuje a pro mě už to i komandování neustálý. Možná mi třeba jen chybí energie se nad to povznést a být tvrdší nevím. V současnosti jsem na něj už tak extrémně alergická že mě vytočí pomalu všechno. Blbý je, že i přesto s ním chci zůstat. Máme hodně věcí společných, a to takových který bych s málokým společný měla. Počítáme spolu do budoucna, je to člověk vzdělaný a pracovitý a víceméně vždy splňoval všechny šílený kritéria který na partnera mám. Ale vůbec nevím jak naložit s tímhle jeho chováním. Připadám si už tak vysátá, že už na spoustu věcí jakoby rezignuju a připadá mi že se měním v takového člověka fakt bez energie Nevím co s tím, mám chuť aspoň týden bydlet jinde a mít klid od něj, v tom je to ještě horší že společně podnikáme z domova a máme tu i sklad a já denně odesílám zboží, takže ani není moc reálný že bych vypadla pryč :-/ chápu že mi tu půlka řekne ať ho opustím třeba, ale to já fakt nechci, máme toho za sebou hrozně moc a něco s tím chci dělat, jen vůbec netuším co ...děkuji za rady předem
 
arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hlavně mluv! Řekni mu svůj názor a pohled na věc. Klidně připoj pochvalu, stejně jako tady. Že jsi ráda, že máte podobné názory, ale komandování kvůli takovým drobnostem je pro tebe příliš.

Což se Ti tedy vůbec nedivím! Jde o prkotiny, kvůli kterým není třeba někoho shazovat a za druhé, taky myslete na své zdraví! Jíst staré ředkvičky a stres je podle mě mnohem horší než sem tam něco vyhodit!

Často se tu řeší pomalu rozchody než aby si ti dva promluvili. Na to je času dost...

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, chtít zůstat s někým, na koho jsem čím dál víc alergická, mi přijde trochu nelogický, ale budiž Chápu, že vás asi mnoho věcí spojuje. Je třeba dobré, že máte společné určité zásady a názory.
Já bych na tvém místě zkusila jeho řeči, pokud ti přijdou zbytečné a bezdůvodné, prostě ignorovat. Myslet si něco o vlezení na záda a dělat si to podle svého. Chce natruc sežrat scvrklé ředkve? Tak ať si je sní, jeho věc... Ty je prostě jíst nechceš, tak je jíst nebudeš. Nelíbí se mu to? No a co? Prostě se mu musíš postavit, aby viděl, že jsi svéprávná dospělá osoba, která má svoji vlastní hlavu, a že on za tebe myslet a rozhodovat nebude.
Jestliže jste oba dominantní, tak tohle by možná bylo opravdu dramatický, takový to kdo z toho, tak trochu boj o nejjasnější místo na slunci. Nicméně pokud vám na sobě vzájemně záleží, tak byste to měli ustát. Rozhodně se nenech zadupat a jen tak se nevzdávej, když myslíš, že konáš správně. Nějaký seschlý ředvičky nejsou otázka života a smrti, aby kvůli tomu dělal dusno. A jestli jo, tak mu je příště omlať o hlavu

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No co takhle si vytyčit jasnou hranici, té se držet, a nenechat se buzerovat kvůli blbostem? Až bude přednáška o česneku, tak pokud možno v klidu, suše a s úsměvem oznámit, že se ti nezdál, ale jestli chce víc česneku, tak si ho klidně může dojít koupit a šmitec. Nebo ještě lépe, ať celé zásobování obstarává on. Pak můžeš trolovat ty jeho, až bude v ledničce něco přebývat/chybět.

Pohádat se kvůli česneku...
Můj chlap se mi do jídla a vůbec do všeho kolem kuchyně, neplete. Nemá přehled, co, kdy a v jakém množství nakupuju a vyhazuju. Vždy se mě jde dovolit, zda si to, nebo ono vůbec může vzít. Natož, aby mě nějakým způsobem umravňoval.
Celkem mne zarazila věta: že má odpovědnost i za moje rozhodnutí .
Ty přeci nejsi nesvéprávná - rozhoduješ a odpovídáš sama za sebe.
Trochu bych se toho jeho výroku lekla, protože v něm patrně nejde jen o ředkvičky.
Tvůj přítel je manipulátor. Měla by jsi zavčasu vymezit hranice.

Každopádně se podívej na jeho rodiče. Nejspíš bude po jednom z nich a to se těžko předělává. Naopak se to s věkem stupňuje.

arrow
profile_image
mysiacik
od 18. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ono nejde jen o jídlo, on tyhle rady dává snad ve všem. Ale co se týče toho jídla, je to tak že od začátku vařil převážně on protože uměl dobře a já ne. Teď se začínám učit vařit i proto že mě nebaví že sem měla vždy tu roli pomocný síly typu oškrábej, omyj atd. těžko se to popisuje, přijde mi že on má hodně ženských rysů a je tu takovej generál..co se týče jeho rodičů jo, tak ty on bohužel komanduje dost podobně jako mě, neustále je buzeroval s tím že nakupovali hodně jídla a hodně toho pak vyhodili, což jako já chápu, taky to neuznávám, no a docílil toho že toho nakupují míň a i míň vyhodí. Otázkou je jak tyto hranice vytyčit. Ztrácím s ním nervy, vím že např vyhodit jídlo dobrý není ale nevím jak udělat to aby mě prostě pořád neměl pod drobnohledem. Někdy mám pocit že už sem podvědomě ve stresu z toho že čekám co zas se mu nebude zdá. ach jo

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já bych brala radši toho pasivního z předchozího deníčku. Aspoň by se dělalo, co chci a jak chci já. Každá mince má dvě strany. Tuhle buzeraci bych nevydržela. Navíc by mně sráželo, že chlapovi se nelíbí, co a jak dělám. Brala bych to, že mně nemiluje tak, jak si to představuji.
Mimochodem můj velmi hodný manžel dnes s trpitelským výrazem vynesl ze spíže tři plesnivé cibule a okázale je zahodil do koše

Tak toto mi nedalo nereagovat. Mám pocit, že můj přítel je snad klon Uplně se v tom poznávám, s pitomou věcí jak česnek uplně to stejný. Dokonce to vygradovalo tak, že já už z něj byla tak na nervy, že jsem si sbalila věci. My jsme spolu už 5 let, ale o této vlastnosti jsem zjistila až se společným bydlením, byl to pro mne šok. Předtím taky občas nehezky kritizoval, ale to bylo sem tam, to jsem si vždy řekla, že asi nemá den...

No, poradím na rovinu to říct, mně to bohužel nepomohlo, musela jsem mu říct, že se s ním rozcházím, až pak se daly věci do pohybu a nastaly změny. Teď se krotí. Ale podle mne se s tou povahou moc nedá žít Aspoň já to teda nedávám, nebaví mne řešit takové kraviny a představa, že pak i naše děti by musely řešit takové kraviny... Děsí mne to. Ale nejde mi odejít, protože on má jinak spoustu dost důležitých pozitiv a hlavně jen při zmínce o rozchodu uplně otočí a začne se chovat jako anděl, vždy mu to aspoň půl roku či rok vydrží. A od chlapa, který se chová báječně, se prostě blbě odchází. Nevím co budu dělat. Ale ze mne se stala po roce bydlení s ním celkem nesebevědomá troska Proto bych utíkala, pokud ti to jde co nejdřív.

To co radí Kopaj je super, ale podle mne to jde, když se s tím člověk setká jednou za uherák a na tom člověku mu zas tak nezáleží. Ale když je to časté a od člověka, kterého miluji, chci s ním řešit třeba reálné problémy nebo hezké věci a on pořád řeší ten debilní česnek, je to zatraceně těžký nebýt pak alergická a podrážděná a nenechat se tím vytočit. Taky to určitě bude o povaze. Jako mně všichni říkají, že jsem klidná osoba, ale s ním jsem občas jak fůrie a hysterka Tak nevím...

Cituji Maria: Tak já bych brala radši toho pasivního z předchozího deníčku

Myslím, že je to stále ten samý.

Cituji mysiacik: Ono nejde jen o jídlo, on tyhle rady dává snad ve všem

Njn, nemyslím, že se to změní.
Dobře to napsala Cocodrilo.

 

Váš příspěvek

Mám pocit, že mě přítel pořád komanduje.

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené