Smazat

Mám s ním zůstat?

S přítelem jsme se seznámili na lyžařském kurzu našeho gymnázia. Já byla v prvním ročníku, on o rok výš. Zpočátku jsem si jeho zájem vysvětlovala jen jako přátelskou náklonnost...Věděla jsem totiž, že je nešťastně zamilovaný do jiné dívky a mnohokrát jsem byla svědkem jeho "pohledů" na ni. Jednoduše jsem si myslela, že si potřebuje jen s někým popovídat - o ní. Můj první dojem se ale ukázal jako mylný, když o mě projevoval čím dál větší zájem a dvou-měsíční oťukávání přešlo ve vztah, který trvá již tři a půl roku...

Všechno probíhalo více (či méně) klasicky. Měli jsme stejné názory, podobný životní styl, on je flegmatik, já jsem flegmatik... První rok a půl bych shrnula jako - romantickou pohodu. Moje životní situace se ale začínala pomaličku zhoršovat a i jeho chování ke mně se nezdálo být tak vřelé, jak v počátcích našeho vztahu. I když jsme oba končili stejně, na oběd jsme chodili každý zvlášť. Já se spolužáky - on se svou kamarádkou. Začínalo přibývat dotazů od mých známých, zdali spolu ještě stále jsme... Nenechávala jsem se tím nijak znejistit, ale ve chvíli, kdy za mnou v průběhu jednoho odpoledne přišli dva lidé nezávisle na sobě, samozřejmě mi to začalo vrtat hlavou...Prvně jen malinko, pak víc... Začala jsem si více všímat jeho chování. Jak se chová ke mně, jak ke svým kamarádkám - a kamarádům. Nikdy jsem nebyla žárlivá, sama mám více přátel opačného pohlaví, takže si nemyslím, že by moje zvýšená pozornost byla zapříčiněna jeho pohlednou kamarádkou...Nechtěla jsem nic dusit v sobě, takže jsem se mu rozhodla svěřit se svými pocity z našeho vztahu. Nikdy jsme se nehádali, vždy jen povídali, takže i tento rozhovor probíhal naprosto v klidu. Ani jsem na něj nebyla naštvaná, jen mě začínalo mrzet, proč si našeho vztahu začíná všímat čím dál víc lidí. Bohužel tady pravděpodobně začal "začátek konce". Nebyl schopný se mnou normálně komunikovat, vlastně přestal mluvit "úplně". A dál už jen z kopce dolů...Nechtělo se mu doprovodit mě až domů (jen abych upřesnila vzdálenosti - bydlíme v jednom městě, od sebe cca. kilometr) a ve chvíli, kdy jsme se loučili si mě vyhlédl úchyl. Napadl mě, ale z celé věci jsem vyšla bez jediného škrábance - tedy na těle. Psychicky mě tahle zkušenost totálně rozkrájela. Na příteli nebyla druhý den vidět nějaká extra lítost a já, ještě v šoku, jsem se s ním rozešla. Čekala bych, že se mě bude snažit získat zpátky a že pochopí, že jsem byla psychicky úplně na dně, takže mé rozhodnutí nebylo úplně při smyslech, když jsem ho obviňovala z toho, co se mi stalo... Bohužel, nesnažil se mě získat zpět, spíš byl uražený a naštvaný. Jednoduše nechápal, proč jsem se s ním rozešla... Takže jsem to dohromady dala já. A dál? Dál následovaly sliby, které nesplnil, věci, na které zapomněl, nikdy jsem si nemyslela, že to může tak ranit, ale mé svátky a narozeniny, na které zapomněl... Má maturita, kde vyslověně chtěl být a pak se na to vykašlal, aniž by cokoliv řekl. Moje slavnostní vyřazení, na které se vykašlal, aniž by cokoliv řekl. O prázdninách jsme nikdy nikde nebyli, a já jsem zrovna aktivní člověk, který potřebuje být pořád v pohybu... On si vždy domluvil brigádu, ačkoliv nemusel. Nebo jel přes camp, co mu domluvil jeho tatínek, do zahraničí...

Byl by to román, pochybuju, že se někdo dočetl až sem, ale asi jsem to ze sebe potřebovala někde "vyblít" na veřejnosti. Moje okolí mě totiž neustále tlačí do rozchodu, což já udělat nechci. Bůhví proč... Na konci těchto prázdnin odjíždím na rok do ciziny a myslela jsem si, že alespoň nějakou podstatnější část strávíme spolu...Zařizovala jsem brigády v cizině (on chtěl...ale vykašlal se na to).

Nejhorší je, že si vůbec neuvědomuje, že je něco špatně. Když se s ním snažím mluvit o tom, že mě jeho chování celkem zraňuje, je z toho vždycky strašně na větvi a říká, že mě má rád a že se snaží, ale asi málo. Vypadá to upřímně, on je taková dětská duše, občas to vypadá, že se skoro rozbrečí, když uhodím.

No...Dopadlo to tak, že doma čekám, až on na mě bude mít na pár dní čas a já se bojím, že strávím prázdniny čekáním...
 
arrow
profile_image
Mandelinka
od 4. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, na mě to působí, že o Tebe moc nestojí jinak by se o Tebe bál a nebylo by mu jedno, že Tě někdo napadl. A snažil by se s Tebou trávit čas. K tomu aby chtěl, ho nijajk nedonutíš... Nakonec, rozcházet se s ním nemusíš, ono to během toho roku, kdy budeš pryč vyhnije samo... PS: Já to fakt přečetla do konce

arrow
profile_image
de_la_magorissima
od 21. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem to dočetla až do konce . Připadá, že o tebe už nestojí a je jen slabý nebo zbaběly se doopravdy rozejít. Máš ho ještě stále ráda, jde to vidět, ale jak píše Mandelinka, pokud se s ním nechceš rozcházet právě kvuli toho zamilování, jsem si jistá, že v cizině to vyšumí. Poznáš nové lidi, budeš v novém prostředí a navíc, sejde z očí, sejde z mysli..

arrow
profile_image
Pišťucha
od 24. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj souhlasím s holkama.
Bohužel nejsou všichni lidé upřímní a lidští a neumí se rozcházet. Radši nechají vztah co nejvíc zkazit aby se rozešel ten druhý než aby řekli že už dál nechtějí.
Ty jsi teď, s odpuštěním, za pipinku, která sedí doma a čeká až se nad ní slituje. Ale i tak to nemá žádnou budoucnost. Myslím si, že on teď jen čeká až odjedeš a buď by se s Tebou rozešel po mailu nebo nijak.

Promiň, je mi to líto

arrow
profile_image
Majka69
od 16. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každý chlap, ktorý chce s tebou sex je automaticky úchyl? Ty si mi teda psychologička Keď je chlap ten slabší, tak musíš prevziať zodpovednosť na seba a ukončiť to sama. Čím viac na teba kašle, tým viac ho chceš. Takže to ukoči a hneď.

Reaguji na Majka69: Nechtěl sex . Je to člověk, který pro své vzrušení potřebuje k smrti vystrašenou osobu. Já si ho označila za úchyla , jeho psychologický rozbor mě moc nezajímá.

Reaguji na Majka69: Nechtěl sex . Je to člověk, který pro své vzrušení potřebuje k smrti vystrašenou osobu. Já si ho označila za úchyla , jeho psychologický rozbor mě moc nezajímá.

á.

Omlouvám se, nevím, jak se tady mažou příspěvky . A Majko, i kdyby to byl sexuchtivý loudil, pravděpodobně by mě to vyděsilo úplně stejně . Není příjemný pocit, když na Tebe ze tmy někdo, něco vyskočí. Žiju v poměrně malém městě a užívala jsem si ten pocit bezpečí, kdy se mi tady přece nic nemůže stát. Teď už skoro rok nevyjdu bez pepřáku a za každým rohem vidím potencionálního magora. Netajím se tím, že jsem byla najivka. Byla. A přijít o ten naivní pohled na svět není nic moc.

arrow
profile_image
AAleka
od 28. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi bys chtěla slyšet něco jiného než, že se s ním máš rozejít, ale nic jiného Ti ani já nemohu napsat. Nemá o Tebe sebemenší zájem a pokračovat v takovém vztahu je o ničem. Pojedeš do ciziny, přijdeš na jiné myšlenky a uvidíš, třeba potkáš někoho lepšího

arrow
profile_image
kostka
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsou daleko lepší kluci . Nechtěla bych aby přítel ignoroval tak otřesný zážitek, jako je setkání s "uchylákem". navíc si tě vůbec nevšímá, neplní svoje sliby, nevyprovodí tě.... Co je to potom za vztah?

Vždy, když už jsem rozhodnutá, že to ukončím - nejde to. Jsem pak ujišťovaná o tom, jak mě miluje a jak už po mně nechce nikoho dalšího. Dávám mu vážně dost šancí, aby mi na rovinu řekl, že ho to nebaví a ukončili jsme to bez zbytečných otazníků...Jenomže to vážně vypadá tak, že on nic ukončit nechce. Musím brát v potaz to, že je tady určitá pravděpodobnost, že mě miluje vážně, bez ale...jenom je prostě pokřivená osobnost co se vztahu ke své přítelkyni týče.

Cituji Joyful: Musím brát v potaz to, že je tady určitá pravděpodobnost, že mě miluje vážně

Jenom hledáš výmluvy, proč to nejde se s ním rozejít. Další zbytečná diskuze, dostala si tu několik názorů na věc, všechny stejné, řídit se jimi ale nechceš. Zbytečná ztráta času diskutujících

 

Téma Mám s ním zůstat? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené