arrow
profile_image
markétta
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. Jsem vdaná, máme dvouletou holčičku a žijeme si vcelku spokojeným životem. Manžel studuje při práci leteckou školu s cílem dopravního pilota. Jeho největším problémem je angličtina, jejíž znalost je podmínkou u zkoušek. Manžel měl dlouho soukromou lektorku, nicméně to bylo skoro k ničemu, protože skoro nic neumí, jazyky mu prostě nejdou a nemá moc času se učit. Po zvážení všechn dalších jiných variant, jak se to naučit, dospěl k závěru, že jedině jak se naučí jazyk, je vycestovat do Anglie a strávit tam rok, jedině tak by se snad mohl naučit. Vím, že na to naučení je to ta nejlepší cesta, ovšem já se nikam stěhovat nechci, byť jen na rok. Máme tu zázemí, máme pěkný byt, i když je to byt města, tak je to moc hezký byt, ke všem věcem tady mám vztah, nechci teď vše vyhodit, jet do Anglie, po roce se vrátit a začínat od nuly. Navíc malá tu má babičky a dědy, které zbožňuje a oni jí. Prostě nikam nechci jet, takže manžel pojede nejspíš sám. I když jak sám tvrdí, je mu z toho těžko, ale nemá jinou možnost. Kdybychom neměli malou a byli jen sami dva, tak neváhám ani minutu a jedu s ním, ale kvůli malé nechci. Jak jsem už psala, máme tu zázemí, které se mi nechce opouštět. Na druhou stranu pro malou to nebude vůbec jednoduché, nevidět tátu tak dlouho, i když bude jezdit domů za námi, bude to velmi zřídka. Já už to nějak vydržím, ale manželovi z toho taky bude těžko. Navíc jsem chtěla letos zapracovat na druhm dítěti, což manžel teď zatím ještě nechce, protože už takhle dlouho čekal, než se k pořádnému kroku ohledně školy rozhoupal a teď by se to druhým dítětem ještě minimálně na dva roky zdrželo. Chápu, že má nějaký svůj sen už od malička a strašně rád by si ho splnil, ale na druhou stranu, máme se tím trápit s malou? Možná to moc nafukuju a dělám z komára velbouda. Co je to rok, uteče to jako voda, ale...... v této chvíli mě to dost tíží a jsem z toho poněkud nešťastná, už kvůli malé. Co by jste dělali vy, jaký na to máte názor, odjeli byste také nebo se smířili s tím, že se s manželem neuvidíme rok, krom malých návštěv tak cca jednou za tři měsíce?
Děkuji moc za rady.

Cituji markétta: Manžel studuje při práci leteckou školu s cílem dopravního pilota.

Cituji markétta: Jeho největším problémem je angličtina, jejíž znalost je podmínkou u zkoušek.

Nepíšeš co má momentálně manžel za práci a zda ho do té Anglie vyšle firma a bude tam pracovat nebo jen studovat?
Myslím,že pokud je potřeba se naučit jazyk a on má v budoucbu před sebou dráhu dopravního pilota,tak jeden rok není opravdu dlouhá doba.To v klidu přečkáte a pak pokud bude létat si to vynahradíte.

arrow
profile_image
markétta
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pracuje u policie, kde pracuje už 10 let, tato práce ho nebaví, spíše ho deptá, takže tohle je cesta, jak odejít od policie a splnit si něco, co by ho naplňovalo. Školu si tedy platí sám a v Anglii by chtěl pracovat, nelépe mezi lidmi, aby komunikoval a naučil se tak mluvit.
Také si to pořád dokola opakuju, že rok je krátká doba, ale jsou chvíle, kdy je mi z toho smtuno, navíc budu na vše sama, protože i když máme babičky a dědy, tak za nimi dojíždíme, takže " po ruce " nebudu mít v podstatě nikoho.

Cituji markétta: budu na vše sama, protože i když máme babičky a dědy, tak za nimi dojíždíme, takže " po ruce " nebudu mít v podstatě nikoho.

Když to vezmeš rozumem,tak manžel jako policista je asi dost v práci a pochybuju,že ti nějak významně má čas doma pomáhat.
Holčina je už dvouletá,takže se dá vzít na běžné cesty - nákup,pochůzku po úřadech a podobně sebou.
Myslím,že na tom není až tak moc k nezvládnutí a navíc v době internetu si můžeš denně s manželem přes webcam popovídat i se vidět.

arrow
profile_image
markétta
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Laky

Cituji Laky: Když to vezmeš rozumem,tak manžel jako policista je asi dost v práci a pochybuju,že ti nějak významně má čas doma pomáhat.

Asi máš pravdu. Je fakt, že s tou pomocí to nikdy nebylo nějak super, protože v práci je dost, takže domácnost, nákupy a malá jsou víceméně na mě.
Ale jde mi také o to, že dcera už si ve svém věku dost dobře uvědomuje, že má mámu i tátu a teď tady najednou táta dlouho nebude... ale budeme to muset nějak zvládnout.
Asi si všechno nějak moc beru....

Cituji markétta: dcera už si ve svém věku dost dobře uvědomuje, že má mámu i tátu a teď tady najednou táta dlouho nebude...

Dcerka to zvládne asi daleko líp než ty.Tedy pokud před ní nebudeš ronit slzy a bědovat,že tatínek není doma.
Dětem čas utíká nějak rychleji než dospělým.

arrow
profile_image
markétta
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Dcerka to zvládne asi daleko líp než ty

To doufám, že to zvládne. Mě spíš kvůli ní to nejvíc mrzí. Já to bez manžela vydržím, jsme spolu už dlouho a nejsem ta, co nedá bez chlapa ani ránu ( smajlík )
Jen když jsou potom ve vztahu děti, je vše trochu složitější.

arrow
profile_image
markétta
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Dcerka to zvládne asi daleko líp než ty

To doufám, že to zvládne. Mě spíš kvůli ní to nejvíc mrzí. Já to bez manžela vydržím, jsme spolu už dlouho a nejsem ta, co nedá bez chlapa ani ránu ( smajlík )
Jen když jsou potom ve vztahu děti, je vše trochu složitější.

arrow
profile_image
trinny
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

fandím, aby vám to vyšlo! Ale určitě to zvládnete!! Manžel si splní sen, novou prací si zřejmě i finančně polepší a hlavně tvrdou dřinou v Anglii si uvědomí, že má doma manželkou, která za ním stojí a která ho podporuje!
A jak psala Laky, díky web kameře se můžete vidět každý den.. Vím, že to není ono a že to bude těžký, ale doufám, že vás to oba posílí!

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

markétta
Laky má pravdu...

Ale já bych jela s manžou - znám spoustu párů co střídají země a žijí různě po světě... A to i s dětma ..
Já bych bez manžela rok nevydržela ( taky jsme spolu dlouho ( 11let ), ale rok je fakt dlouhá doba a pro mě by to bylo trápení a bála bych se, že se odcizíme... Nejsem žádná závislačka, máme normální vztah a taky chodím ven sama,ale prostě by mi chyběl...
A pro malou myslím, že by to taky bylo přínosem - učial by se jazyk, který se v cizí zemi učí nejlépe...

Za sebe - neváhala bych ani chvilku a letěla s ním, jednoznačně.

Cituji markétta: Mě spíš kvůli ní to nejvíc mrzí.

Stejně si to nebude v budoucnu pamatovat,takže půjde jen o tu přítomnost a to zvládnete.Rok uteče jak voda.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co nějaký intenzivní kurz angličtiny, klidně i přímo v Británii? Napadá mě Student Agency, ale i jiné školy nabízejí studijní pobyty i pro začátečníky s délkou od dvou týdnů...
... to ale jen v případě, že ono

Cituji markétta: jak sám tvrdí, je mu z toho těžko, ale nemá jinou možnost

není spíše zástěrkou pro jeho svědomí a klid tvé duše - dovedu si představit, že i ten pobyt by mohl být jeho snem či touhou a v tom případě by vymýšlení jiného řešení bylo zbytečné.

(Napadá mě i jak jste došli k délce jednoho roku? Možná by stačilo i 6 měsíců a k tomu nějaké hodiny v kurzu. Myslím, že to už by mi, když si představím sebe samu na tvém místě, vadilo méně - odjel by třeba v létě a myšlenka, že "na Vánoce už bude doma" je lepší než hned odpočítávat celý rok...)

Edit: Přečetla jsem příspěvek Bruce - její nápad je ještě lepší než ten můj

Cituji Bruce78: Ale já bych jela s manžou - znám spoustu párů co střídají země a žijí různě po světě... A to i s dětma ..

Ono pokud tady rodina má zázemí,muž bude muset pracovat a chodit do školy.........trochu bych řekla,že finančně je to vyjde dost nákladně už tak a ještě aby jely obě s ním....to se mi zdá jako nesmysl.On sám se bude mít co ohánět.
Navíc dítě by mělo nejprve komunikovat ve své mateřštině a pak začít eventuelně další jazyk a to ve dvou letech je brzo.

arrow
profile_image
markétta
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju Laky a trinny za podporu! Hned je mi líp, když si o tom můžu s někým popovídat. A také slyšet jiné názory než jen ... jak říká jedna moje kamarádka, že by to tedy svému manželovi nedovolila, opouštět rodinu, akorát mě v tom donutila negativisticky přemýšlet. Řekla jsem jí, a co má jako dělat, mám ho tu přivázat nebo se s ním do nekonečna hádat a zakazovat? Tím bych ničeho nedocílila... Nikdy jsme mu to nezakazovalal, spíš se tím jen vnitřně trápila.

Cituji markétta: jak říká jedna moje kamarádka, že by to tedy svému manželovi nedovolila, opouštět rodinu, akorát mě v tom donutila negativisticky přemýšlet.

Ono je to vše jen o tom,jak se dohodnou ti dva.
Pokud tvůj muž má jasný cíl a k jeho splnění musí mluvit anglicky,tak doma za pecí se toho moc nenaučí..............to by měla pochopit i tvá kamarádka.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené