Smazat

Manžel mě zbil

Ahoj holky,
včera mě manžel po vzájemným nesmyslným pošťuchování zbil nebo spíš fyzicky napadl, nebylo to nic extrémního, spíš jen pár ran. Stalo se to poprvé a jsem z toho v šoku, nechci to nikde po rodině nebo kamarádech vykládat, ale potřebuju se někde svěřit. Zajímaly by mě vaše názory nebo třeba i zkušenosti, jestli se vám to už stalo, jaká je pravděpodobnost, že se to bude opakovat... Samozřejmě vnitřně vím, že je to špatně a že hodně z vás by navrhovalo rozchod, ale je tu někdo takový, kde jste to doma překonali? Napadla mě manželská poradna nebo tak něco, asi jsem blázen, ale nechci o něho přijít, protože jinak máme pěknej vztah už skoro 7 let, z toho 2 roky jako manželé. Vím, že to byl zkrat, ale je mi z toho smutno a bojím se, co bude dál.
Děkuju za všechny příspěvky.
 
1. . .5678
arrow
profile_image
Michaela07
od 30. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Romanka:Možná máš pravdu,že v této oblasti nejsem ta pravá osoba na dávání rad,ale nenazvala bych se paranoidní osobou.Za celých osm měsíců,co spolu jsme,se mi to stalo dvakrát a do hodiny mě to přešlo.Takže si myslím,že svůj vztah pod kontrolou mám.Jen vím,že kdyby na mě muž vztáhl ruku,tím by u mě nadobro skončil.Konflikty jdou přece řešit i jinak.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Michaela07: Jen vím,že kdyby na mě muž vztáhl ruku,tím by u mě nadobro skončil.Konflikty jdou přece řešit i jinak.

To beru, ale tvůj příspěvek jsem pochopila tak, že právě máš problém s tím, že si všechno vykládáš (aspoň z počátku) mnohem horší, než to je. A tvá rada na závěr zní tak, jako bys předpokládala, že je zakladatelka v tomhle ohledu stejná a že už manželovi nebude nikdy moct věřit - proto jsem psala, že bys neměla tohle radit, když vlastně sama máš tendenci to vidět černě, i když to tak není.

Máš pravdu, že konflikty jsou řešit i jinak a taktéž souhlasím s tím, že na mě manžel vztáhnout ruku, tak končí. (Nejdřív bych ho ovšem seřezala já). Ale jak vidíš na sobě i na tomto tématu, ne každý má schopnost rozlišit, co je nebezpečné chování ze strany partnera. To mi připadá jako padlé na hlavu, protože když jsem s někým 8 let, tak rozhodně musím mít zmapované všechny jeho tendence - k násilí, lhaní, jeho někdy výbušnější povahu... a pak by mi nemělo dělat nejmenší problém odhadnout, o co ve kterém případě jde. Nechci zlehčovat osudy týraných žen, ale pokud jsem s někým 10 let a on mě po 10ti letech začne mlátit - a já jsem překvapená a tvrdím, že takový ROZHODNÉ nikdy nebyl a že se ze dne na den změnil, tak jsem asi padlá na hlavu s nulovou sociální inteligencí, protože tendence řešit problémy zkratkovitě (násilím) se u něj nevyvinula teprve pět vteřin předtím.

Cituji RomanKaS: Koukám, že tady byl zase diagnostikován násilník a tyran.

Já nikoho nediagnostikovala, píšu už v úvodu, že do toho nevidím ani neznám motiv, okolnosti. Ale pokud ženská napíše, že je na partnerovi závislák, tak logicky nastražím čidla.

Strkanice dvou dospělích lidí v pořádku rozhodně není, obzvlášť pokud se tak stane v afektu, ono i to kočkování se může pěkně zvrtnout. Vždyť, druhýmu nikdy do hlavy nevidíme, je to tenká linie, obzvlášť pro nepřipravené a nezkušené.

Cituji Adriana4: Opravdu se to stalo poprvé. Tu závislost řeším - dobrej psycholog, protože tuším, kde je zakopanej pes.

No, vida, to vypadá nadějně. Přeji hodně úspěchu.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji xiuxina: pokud ženská napíše, že je na partnerovi závislák, tak logicky nastražím čidla.

Cituji Adriana4: Opravdu se to stalo poprvé. Tu závislost řeším - dobrej psycholog, protože tuším, kde je zakopanej pes.

Ok, tohle jsem přehlédla.

1. . .5678
 

Téma Manžel mě zbil je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené