Smazat

Marihuana mi změnila život

Dobrý den,

v mých 14ti letech jsem byla velmi živé a problémové dítě. Užila jsem marihuanu, po které se mi ale nedostavily očekávané stavy, plné pohody a uvolnění, nýbrž úzkost, strach, zmatenost. Myslela jsem si, že to přejde a šla klidně spát. Dneska to bude už kolem 10ti let, co se mi to stalo a já skončila u psycholožky s tím, že beru antidepresiva. Udělali mi všechna vyšetření, opravdu od hlavy až k patě.. ale vše bez výsledku, jsem naprosto zdarvá, ale stále mi přetrvávají stavy úzkosti. Po roce, co jsem užívala antidepresiva, se mi mé stavy uklidnili, ale ještě není vše v pořádku. Stále mám někdy pocit jako mimo svět, jako bych se najednou probudila a svět vnímala intenzivěji. Jo asi si spousta lidí řekne, že jsem blázen... atd. Mám práci, ve které jsem úspěšná, nejsem žádný cvok, mám plnohodnotný život, krásné děti a milujícího manžela. Jen prostě mám někdy divné stavy. Je možné, aby se mi po užití marihuany něco takového stalo?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji yneska: Nemyslím si, že by to celé způsobila marihuana, ale rozjela něco, co už jsem v sobě měla.

ano, spíš takhle. Známý hodně fetoval a byl na odvykačce a řekli mu, že je v takovém stavu, že nesmí nic, ani alkohol, trávu cokoliv. No blbec si dal po nějaké době pivo a zahulil si a bohužel zemřel. Další borec měl otce schyzofrenika a když si zahulil, tak se mu taky projevila. Byl to prostě spouštěč a takhle to může být i u tebe.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím že to možné opravdu je. Říká se sice, že tráva v stopy po hulení v těle zůstávají jen několik měsíců, to ale neznamená, že hulení nezpůsobilo v těle nějaké trvalé změny. Před 3 lety jsem extrémě trpěla na záněty v krku, celkově slabou imunitu a měla jsem hrozné problémy se vztáváním. Mudr., který se zabývá homeopatií a alternativní medicínou mi po popsání mých potíží řekl, že jsem musela někdy hulit. Řekla jsem, že jsem to jen jednou zkusila a on na to, že jednou stačí. To samé mojí kamarádce psycholog řekl, když k němu přišla kvůli depresím a extrémní únavě.

Je možné, je marihuana byla spouštěčem latentní psychózy. Učili jsme se to na vysoké, tady jsou přepsané poznámky ze sešitu:
V poznámkách mám napsané některé pojmy -
Flashback - znovuprožitek - je v době, kdy už člověk není pod vlivem, už abstinuje, stává se zejména ve stresových situacích - je to pravděpodobnější u člověka, který drogu užíval vícekrát než u člověka, který ji užije např. jednou za rok
Někdy jsou změny, které nastaly užíváním drog, nezvratné - určité sortě lidí to rozjede psychózu (někomu zůstane hodně dlouhou dobu) - hlavně paranoia (pocit pronásledování nebo šílená vztahovačnost), u někoho to spustí depresi.
latentní duševní onemocnění - marihuana je spouštěč duševního onemocnění

ten tvůj stav, který jsi zažila po užití drogy, má také své pojmenování - bad trip - když se účinek nepovedl, nebyl takový, jaký uživatel očekával

Nejsem odborník, pouze předávám informace, které nám byly řečené odborníkem... asi by to pro lepší informace chtělo najít nějakou odbornou literaturu

arrow
profile_image
never_invisible
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ano je to možné

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji yneska: marihuana může u psychicky labilních lidí rozjet různé psychické nemoci

bohužel je to tak. Mohla u tebe spustit deprese a úzkostné stavy a opravdu stačí drogu vyzkoušet jen jednou.

arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji martinam: marihuana může u psychicky labilních lidí rozjet různé psychické nemoci

Tak mě napadá.. šlo by ,,vyrazit klín klínem,,?

Měla jsem veškeré vyšetření, hlavně tedy mozku... a žádné poškození nebylo zjištěno, naštěstí.

arrow
profile_image
amaaja
od 10. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jediné užití marihuany zněkolikanásobňuje šanci, že se u uživatele objeví schizofrenie nebo jiné psychické poruchy. Znám hodně lidí co kouří trávu - někteří jsou už úplně vypatlaní, někteří si dají občas a jsou úspěšní, normální, zdraví,.. Je to individuální.

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Něco podobného (rozhodně ne tak silného) se stalo kamarádovi. Šlo jen o to, že když byl zhulenej, začínal přemýšlet o věcech do hloubky a jedno období na něj přišli hodně blbý myšlenky, tak hulit přestal... tak na měsíc a pak už to bylo v pohodě.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Blbost,když to bylo jednou..je pravda že k těm pohodovým stavům,jak se vždycky popisuje že to jsou stavy beztíže a ty kecyse člověk musí prohulit,ale myslím si že když jsi trávu kouřila jen jednou,pochybuju že ti to tak zásadně změnilo život..

arrow
profile_image
Valetta
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

O poznámkách některých užvatelek, že THC zůstává v těle jen několik měsíců-není tak úplně pravda. Dá se poznat jen několik měsíců po, že člověk užil, ale v těle zůstává i roky.
THC se váže na tuky-takže se dostane do tukové buňky a když se vám ona tuková buňka uvolní do krve (při hubnutí, sportu atd.), pak uživatel může znovuprožívat stavy jako při hulení. Říká se tomu "flesh beck". Na to bohatě stačí jedno užití.
A jak se tu správně psalo-THC je spouštěč latentních (skrytých) nejčastěji schizofrenie, deprese, úzkostné poruchy...Ty člověk v sobě má třeba jako dědičnou zátěž, ale bez spouštěče by se neprojevily nebo až v pozdějším věku.
Účinek trávy většinou podporují okolnosti, očekávání a nálada, v níž užvatel do intoxikace vstupuje (tzv. "set") a také prostředí, ve kterém se zrovna nachází a lidé, se kterými právě je (tzv. "setting") + samozřejmě individualita každého.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kuře01: Flashback - znovuprožitek - je v době, kdy už člověk není pod vlivem, už abstinuje, stává se zejména ve stresových situacích - je to pravděpodobnější u člověka, který drogu užíval vícekrát než u člověka, který ji užije např. jednou za rok

jj to si pamatuju že nám vysvětlovala učitelka v občance na základceakorát to srovnávala třeba k holkám které braly drogy,pak abstinovali a otěhotněli,že měly problémy s těhotenstvím nebo dítě mělo poruchu..

Cituji Samsi: začínal přemýšlet o věcech do hloubky

jo kolikrát jsem uvažovala nad věcma nad kterýma bych normálně mávla rukou a třeba jsem měla výčitky vůči rodině,nebo jsem si myslela že všichni nade mnou přemýšlí,mluví o mě..prostě solidní paranoia,rozhodně to ale odeznělo,nezůstalo to jak popisuje zakladatelka..

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no a když píšeš že jsi byla velmi živé a problémové dítě,neužívala jsi i něco jiného?pervitin,extázi nebo třeba LSD?říká se že stačí jedno LSD a člověk zmagoří,jednoho i znám.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kadeřnice_Nikina:
oh,vidím přeborníknejsi náhodou na pedru?to všechno co píšeš je úplně od věci.,nikdo se neptá na tvoje kámoše feťáky či pasáky,že tvůj přítel dohazuje šlapky,to myslim nikoho nezajímá..fakt síla tento příspěvek..

Cituji True: Nicméně, ty jsi ji užila v době, kdy byl tvůj mozek ještě ve vývoji a je možné, že mohlo dojít k nějakému trvalému poškození.

Nemyslím si. Tohleto většinou člověk mívá v sobě a marihuana to odstartovala. Kdyby ji neužila, ukázala by se úzkost stejně, ale třeba o rok později.

 

Téma Marihuana mi změnila život je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené