arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

E3len - A to vlastně ani neví, že jeho penzijní pojištění platím ze svého účtu Je fakt, že je velice tolerantní, kdybych chtěla slona, tak mi ho taky dovolí. Já mu zase na druhé straně s těžkým srdcem dovolila na podzim zruinovat účet fungl novou motorkou. Ale pořád je to lepší, než kdyby mi chodil do hospody a proléval si hrdlo pivem. Teď máme zase šetřící období na nový pokoj pro kloučka, takže se snažím moc nevyskakovat

arrow
Neprodává v Bazaru

Moji rodiče měli model....mamčina výplata zůstávala na jejím zaměstnaneckém účtu, na to se nešahalo. O všechno ostatní se staral taťka, teda ještě stará, pořád žijou No a když pak měla přijít nějaká velká investice (auto, karavan apod.), tak se prostě vzalo z mámina účtu. Já bych to tak taky chtěla, prostě mít peníze, který se šetří úplně stranou.
Navíc to, že mám svůj vlastní účet....beru jako výhodu, nemám pak pocit, že když mu chci koupit nějaký dárek, tak si musím říct o jeho "vlastní" peníze. Nehledě na to, že se s vlastním účtem cítím trošičku svobodnější. Přeci jen na tý mateřský, to podřizování domácnosti, dětem, manželovi...je dost náročný. Dělám to s chutí a láskou, ale už jsem doma 5let.

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Angela
Já mu zase na druhé straně s těžkým srdcem dovolila na podzim zruinovat účet fungl novou motorkou. Ale pořád je to lepší, než kdyby mi chodil do hospody a proléval si hrdlo pivem. Teď máme zase šetřící období na nový pokoj pro kloučka, takže se snažím moc nevyskakovat
Angela: tak tohle jsem tolerovala muži v létě já - taky si koupil motorku teď si vlastně uvědomuji, že se mě tenkrát ptal, zda si může pořídit motorku, zda nám nebudou peníze chybět jj je to fakt jak jsi napsala, pak se zase šetří na něco jiného.

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Maiden
Přeci jen na tý mateřský, to podřizování domácnosti, dětem, manželovi...je dost náročný. Dělám to s chutí a láskou, ale už jsem doma 5let.
jsi tedy doma tzv. žena v domácnosti?

arrow
profile_image
stozi
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jsme vydělávali stejně, nebo spíš já o něco víc a peníze jsme měli společný. Manžel platí hypo + svojí pojistku a mobil a já nájem, energie, pojistky já a mimi, kabelovku, svůj mobil. O zbytek jsme se dělili rovným dílem, prostě platil zrovna ten, kdo byl blíž pokladně nebo kdo měl peníze na účtu. A tak to zůstalo i teď na mateřský (mám tu na dva roky, kdybych měla tu na tři, tak mi to ani nevyjde) s tím rozdílem, že když odejdou všechny platby, tak už mi na účtě moc nezbývá. Z toho zaplatím drobnější nákupy na jídlo, mlíko pro mimi a snažím se z toho ještě aspoň něco málo ušetřit, abych měla na dárky pro manžela, když něco má. Větší nákupy platí už jen manžel. A když se mi něco líbí, tak je to většinou manžel, kdo mě přesvědčuje, abych si to koupila, resp. to koupí on. Já za sebe ale toho moc neutratí, cpeme spíš peníze do bytu nebo chaty.

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

stozi: tohle je zas jiná situace, kdy prostě žena vydělává víc....

Kdybych byla ale v této situaci (na mateřské) asi bych přesvědčila muže, aby si ještě něco našel, aby se rodina měla více dobře..... Beru to ale ze svého pohledu. Jelikož zastávám ten názor muž - živitel, takže by se měl více snažit nebo ne? Ale nevím fakt záleží asi na situaci.. takže stozi neber to nic proti tobě ale obdivuji tě, jak to zvládáš

arrow
Neprodává v Bazaru

E3len jsem na rodičovské dovolené, mám 4letého kluka a roční holčičku.

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Maiden: jo tak špatně jsem to pochopila

arrow
Neprodává v Bazaru

E3len v poho

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

E3len - Ještě pro upřesnění, v srpnu jsem nastoupila znovu do práce po MD, tak už je to veselejší

arrow
profile_image
stozi
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

E3len: mě to ale nepřide nijak strašné. Prostě jsem uskromnila, když si to vezmu zpětně, tak jsem kolikrát vyhazovala peníze za kraviny. Teď jsem si ujasnila priority. A než bych si koupila boty, který se mi sice líběj, ale nutně je nepotřebuju, tak radši koupím něco prckovi. Jinak bych manžela nikdy nenutila, aby dělal třeba ještě po večerech, abychom měli víc, když s tímle vyjdeme (sice tip ťop, ale vyjdeme). Jsem radši, když je s náma a věnuje se malýmu nebo mě. Já jsem si zažila, jaký to je, když přítel vydělává sice hodně, ale nemá čas na mě. Mohla jsem si sice koupit cokoliv, ale cítila jsem se strašně opustěná. To už nechci nikdy zažít.

arrow
profile_image
tavimi
od 19. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

E3len
Tohle neni ani o vysvětlovani, myslim že tohole je věc, kterou si hold musite ujasnit, něž si pořidite děti. Ditě mate oba a oba společně se dohodnete ktery z vas s nim zůstane doma, a tak se vzda sveho přijmu. Rodičovsky přispěvek za přijem nepovažuji, je hodně maly. A pokud to budeš ty, co zůstaneš doma a budeš se starat o společne ditě, manžel bude tim, kdo Ti Tvou ztratu přijmu vynahradi. Samozřejmě se oba budete muset uskromnit, chapu, že nevyděla neomezeně. Stejně je to cele hodně individualni. Každy mame jine přijmy a rozdilne naklady, jako hypča, leasing atd... Mam znamou, ktere přitel řekl že je velmi naročna (opravdu nakupuje jako diva ), takže si na materskou ma našetřit. V jeji připadě přitele chapu a jeho postoj se mi zda byt rozumny.

arrow
Neprodává v Bazaru

stozi
Já jsem si zažila, jaký to je, když přítel vydělává sice hodně, ale nemá čas na mě. Mohla jsem si sice koupit cokoliv, ale cítila jsem se strašně opustěná. To už nechci nikdy zažít.
Taky to mám za sebou a už nikdy víc Myslela jsem si jaká to bude paráda, když nebudu mít problém s penězi, nebudu muset přemýšlet kolik utratím...jenže to bylo vykoupený takovou samotou, že jsem ze vztahu utekla a ted mám chlapa co vydělává tak nějak normálně, ale trávíme spolu asi tak stokrát víc času a to je k nezaplacení
Ted jsme se současným partnerem dohodnutý tak, že já budu mít mateřskou pro mimčo a třeba na nějaký malý nákupy a on platí hypotéku, takový ty týdenní nákupy a co budeme oba potřebovat.

petulkaaa
Ale já nevím, prostě neuznávám ty ženský, co si furt stěžují, jak je muži diskriminují, že vydělávají víc peněz atd., ale neuvědomí si, proč to tak je. Myslím, že pokud ženská si chce budovat kariéru, tak na úkor rodiny.
To snad nemyslíš vážně - v 21.století...
Dítě/děti a domácnost jsou i muže, tak snad také může přiložit ruku k dílu a žena se zase nemusí vzdávat své profese. A nemyslíš, že žena která se realizuje i jinak, než jen doma dá nakonec dětem víc (i když s nimi netráví 24 hodin denně)? V mnoha zemích se dnes už soulad rodiny a kariéry považuje za samozřejmost.
Být finančně závislá na manželovi je dost ošidné - hodně žen zůstává v manželství ve kterém jsou nešťastné jen proto.
Já osobně jsem pro rovnocenný vztah (finančně i jinak).

My máme také s manželem společný účet a naprosto mi to vyhovuje. Hypotéky, jídlo, domácí potřeby, kosmetika, oblečení - všechno jde z jednoho účtu. Jediný problém jsem měla s tím,že mi vadilo, že když mu chci koupit nějaký dárek( svátek, narozky, Vánoce...), tak se to na účtu objeví. Takže si dávám měsíčně cca 2000,- bokem a z toho pak koupím dárek pro něj.
Moji rodiče to tak také měli, nikdy jsem u nich nezažila rozdělování peněz na "moje" a "tvoje". Prostě byly peníze na domácnost, pak něco na dovolenou a zbytek si rozdělili pro své potřeby. Přijde mi naprosto normální, že oba víme, za co ten druhý utrácí... je to jenom věc domluvy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené