Smazat

Může někdy fungovat vztah po rozchodu?

Může někdy klapat vztah , ve kterém už došlo ke dvěma rozchodům?

Zdravím všechny.
S přítelem jsme měli sedmiletý vztah. Asi po prvních dvou letech došlo na měsíční rozchod , kde si přítel zkusil sex s jinou ženou . Když jsme se k sobě vraceli tak mi to řekl , protože mi nechtěl lhát. Já jsem to akceptovala ( málo který chlap se v životě spokojí se sexem s jednou ženou a chce zkusit něco nového).
Vztah nám klapal dál a po dalších pár letech jsme si pořídili byt, který jsme si postupně předělávali. Opravdu nás to bavilo a stále více upevňovalo vztah.
Postupem času jsem zlenivěla a pořád jsem byla doma , koukala na televizi a byla na počítači (prostě domácí lenoch). Proto si přítel našel nové kamarády , kteří se mi vůbec nelíbili. Docela dost se rozhulil a za začal žít asi jako nějaký puberťák , který chce žít na plno a jen si užívat. Kdežto já už měla představu , že za tři roky dokončím dálkově studium a začneme myslet na rodinu (on se nikdy do takového plánování nějak nehrnul).
Bohužel kvůli jeho zábavám jsme se stále hádali a došlo na rozchod. Bylo a je to stále dost bolestné. Skončila jsem v podnájmu a ex přítel mě vyplácí. Snažíme se spolu komunikovat a na všem se domlouvat jako dospělí lidé.
Poslední dobou mě zve na večeře , pomáhá mi v bytě zařídit různé věci nebo opravy a doučuje nějaké předměty se kterými si nevím rady. Začal mi psát jak mu chybím , že mě miluje a bojí se že bych teď patřila někomu jinému. Jak strašně ráda bych se k němu vrátila , ale bohužel ex přítel není svatý a několikrát mi lhal ohledně jedné slečny se kterou se poznali v Alpách a psali si nějaké prasárničky na FB ( a to mě bolelo hodně). Neustále ho ve slzách odmítám , protože se bojím že by se to vrátilo do starých kolejích. Kamarádi mi ve většině případech říkají , že už nemá cenu slepovat rozbitý vztah. ¨
Navrhla jsem aby jsme si tak na rok od sebe odpočinuli a zkusili něco jiného aby jsme si byli jistí , že opravdu jeden druhého miluje a že nechci od něj sliby ,že bude dělat tohle a tamhleto , ale chci vidět ,že to dělá.
A pokud to semnou opravdu myslí vážně tak mě požádá veřejně o ruku (což by pro něj bylo nejspíš ponížení, protože vždy ze sebe před kamarády dělal frajera). Já bych pak viděla ,že opravdu už chce být semnou a nejsou to jen řeči.
Co si o tom myslíte?
Má takový vztah ještě šanci?
 
arrow
profile_image
lolla19
od 30. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj ,
měla jsem docela podobný problém. Přítel mě také podvedl s nějakou holkou a já mu to odpustila a byl to dobrý vztah, ale asi rok na to si našel kamarády se kterými začal hrát počítačové hry i v noci, hulil a začali jsme se hodně hádat. Rozešli jsme se a on mi pořád sliboval jak se změní a já mu tedy dala šanci. Další půl rok to bylo v pohodě on se snažil, ale pak to udělal znova a byl stejný jako dřív. Už sem mu další šanci nedala a jsem ráda. Teď jsem si našla nového přítele a jsem s ním moc šťastná. Jak se říká udělal to jednou, udělá to znova...Moc bych tomu šanci nedávala a našla si někoho jiného, kdo tě bude mít opravdu rád a budeš s ním šťastná, něž aby jsi teď byla půl roku šťastná s bývalým přítelem a pak si zjistila, že se nezmění a prodloužila si trápení. Třeba to nebude jak říkám, ale i ze zkušeností kamarádek vím, že to tak většinou dopadne. Hodně štěstí

Reaguji na lolla19: Tady k nevěře nedošlo.

arrow
profile_image
lolla19
od 30. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo tak promin špatně sem to přečetla ale stejně to nic nemění na mém názoru

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím, že už jen to, že sama pochybuješ něco říká... Nešla bych do toho znovu... Vztah by neměl asi být o tom, že se někoho zeptáš, co si myslí... Spíš bych to řekla takhle: Chceš? Nebo si myslíš, že jsi jen líná a hledat novýho partnera? Ono je kolikrát nejlehčí se vrátit k tomu, co zase tak nevyhovuje, než vynaložit nějaký úsilí... Jen si myslím, že když něco končí, tak to má pádný důvody (nejste mladí a nerozcházíte se, protože on dal like na FB nějaký kámošce). Být na tvém místě tak se moooc rozmýšlím, ale spíš bych do toho nešla.

Reaguji na noninek:
Tak zajímají mě vaše názory a zkušenosti. Líná si hledat partnera určitě nejsem. Necítím se teď na nějaký nový vztah . Určitě né teď takhle brzy. A podle toho co teď zažívám tak bych snad ani neměla o kluky nouzy.
Like na FB by mě určitě nestresoval , ale když si píše nějaké nechutné prasárničky , tak to mě docela značně znervoznilo.

arrow
profile_image
Tigress
od 1. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, v poslední době zažívám něco hodně podobného...byla jsem ve vztahu, který nikam nevedl, když jsem našla odvahu ho ukončit, po rozchodu jsem byla bombardována telefonáty, sliby jak to bude všechno jiné, že se změní a hlavně změní určité věci, které mi vadily, nechala jsem se ovlivnit v naději, že to bude opravdu jiné.....změna trvala týden, takže vřele doporučuji se nevracet, neohlížet a jít jen dál!

Protože se příběhy neopakují a lidé se nemění

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Rajka: Vidíš, mám dojem, že jsi to napsala sama... Na nový vztah se necítíš a přesto si myslíš, že ten starý, bude jiný a lepší...

 

Téma Může někdy fungovat vztah po rozchodu? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené