arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laetitia: třeba nakládaný hermelín si dát můžu?

Já bych si ho dala pokud bych na něj měla chuť
Vyhnula bych se jen tataráku,syrovému vajíčku a přehnaně ostrým jídlům,jinak bych to nehrotila.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Pokud nebudeš mít žádné zdravotní problémy, tak se nijak neomezuj. Rozumím tomu, že při prvním těhotenství to člověk víc řeší, taky jsem to tak měla, ale opravdu není třeba nic hrotit. Dlouhé cestování autem není žádná slast pro nikoho, ale takhle v začátku těhotenství bych to neřešila, jde spíš o Tvoje pohodlí než o to, že by to mohlo nějak ublížit mimču. S obrovským břichem by to už asi bylo horší. Já cestovala do zahraničí 2 měsíce před porodem, ale letecky teda.

Pokud jde o jídlo, mořské plody si klidně dej, dej si cokoli. Ty potraviny, které se v těhotenství moc nedoporučují, není dobré jíst denně ve velkém, ale když si párkrát za dovolenou něco z toho dáš, nic se nestane.

Pokud jde o opalování, tak nevidím důvod, proč by to těhotná měla mít jinak než kdokoli jiný. Smažení se na přímém slunci samozřejmě není prospěšné pro nikoho.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laetitia: To sem četla spolu se syrovým masem, sýrama s plísní, játrama a mezitím bylo i tohle. Tak já nevim, nechci jen něco zvorat

Já jsem tohle spíš chápala tak, že v těch rybách a mořských plodech, které naopak samy o sobě jsou dobré (jsou studie o tom, že na základě konzumace právě tohoto, se kdysi u lidí rozvinula inteligence) je špatné to, že dnes je v nich prý rtuť (četla jsem to myslím o tuňákovi)

Čerstvé mořské plody a ryby bych si já teda neodpírala, ale poraď se s gynekologem.

S těma játrama je to podle mě dost obdobný, játra z nějakýho zvířete, který vyrostlo v čisté přírodě a jedlo jen samé nechemizované čerstvé krmivo (dejme tomu třeba někdy v dřívějších dobách to tak asi bylo), tak jsou játra taky zdravý, bohatý na železo, atd. ale v těle se v játrech shromažďují právě všechny ty škodliviny z prostředí.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Reaguji na Minette: Játra se v těhotenství nedoporučují kvůli obsahu velkého množství vitamínu A.

Játra patří do zdravého jídelníčku v těhotenství kvůli vysokému obsahu vitamínů a minerálů. Jednotlivá porce však nesmí být příliš velká, protože pak hrozí předávkování vitamínem A, které může způsobit vývojové vady plodu. Maximální bezpečná denní dávka vitamínu A pro těhotnou ženu je zhruba 3000 g1, což představuje zhruba 100 g kuřecích jater (v syrovém stavu).

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Laetitia:
Ve 4. měsíci jsem letěla do Kanady, teď v 7. jsem byla na Ibize a pohoda. Ale rozhodně se doktora zeptej, nic na tom nemůžeš zkazit.
Akorát určitě dobré pojištění a na sluníčku se dlouho nevyvalovat.
Že by se nesměly mořské plody jsem teda v životě neslyšela, ale tak taky se zeptej doktora. I když mi to přijde jako hloupost se vyhýbat nějakému jídlu (samozřejmě kromě syrového, nedovařeného, extra mastného a kořeněného).

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jana81:
Když pominu zdroj (v tomhle ohledu bych fakt raděj koukala na relevantnější zdroje), tak si myslím, že ze stravy tohle fakt nehrozí. Jasně, je tam příklad s těmi polárníky, ale to je přece zcela extrémní situace, oni jedli patrně jen ty medvědi nebo co si to tam mohli ulovit, a to dle mě snad v civilizaci nehrozí, že by člověk jedl den co den k obědu i večeři játra. Každá látka je v podstatě v určitém množství jed (tím myslím potraviny, vitamíny). Něco ale zcela jiného je podle mě např. ta rtuť, nebo jiné škodliviny, které právě tělo odbourává v játrech.

Já například játra nejím vůbec, protože mi nechutnají, ale kdybych na ně dostala chuť, tak si jako těhotná třeba i dvě tři sousta dám, v tomhle by měl člověk možná i trochu poslouchat své tělo, a zároveň samozřejmě udělat hodně pestrou stravu, snažit se mít od všeho trošku.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jana81:
moje předchozí reakce je na příspěvek, který jsi jak vidím změnila, týkalo se to toho odkazu na novinky.cz, a že se játra nesmí kvůli vitamínu A

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Reaguji na Minette: Ten odkaz jsem hodila první, co mi google vyjel po zadání konzumace jater v těhotenství. Teprve pak jsem se do toho článku začetla a zjistila, že to není to pravé, na co jsem chtěla odkazovat, tak jsem z jiného, odbornějšího článku, zkopírovala část o játrech. To, co se v něm píše, je fakt. Já jen, že Ty jsi předtím psala o škodlivinách, co se do nás z jater mohou dostat - že si myslíš, že z toho důvodu se játra v těhotenství nedoporučují. Tak jsem jen chtěla napsat, že játra se v těhotenství nedoporučují z jiného důvodu.

Jinak já osobně nic nehrotím, určitě ani ta velká porce jater hned dítě neohrozí, jde o to, aby se tím těhotná neládovala denně.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já bych nejela, ale tak já mám špatný zkušenosti, takže tak...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Určitě to prober ale s gynekologem

arrow
profile_image
Anaela
od 10. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud nemáš rizikové těhotenství, tak cestovat můžeš. Akorát upozorňuji, že budete muset často zastavovat, protože budeš muset neustále na záchod. Já první 4 měsíce lítala na wc každých 20 minut, což si myslím, že při cestování autem není nic příjemného. Opalovat se můžeš, ale samozřejmě s rozumem. Já byla hned na začátku těhotenství na dovolené a byla jsem ještě více opálená než obvykle a to jsem byla jen pod slunečníkem. Jinak mořských plodů bych se nebála, jen bys měla mít jistotu, že je vše tepelně zpracované. A zajisti si pořádné pojištění, kdyby cokoli. Jinak se vyvarovat podezřelých potravin a vody.

arrow
profile_image
Anaela
od 10. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji gumidek: v 5. týdnu kdekdo ani neví, že je těhotný, takže mi taková přílišná opatrnost přijde až divná.

Pokud žena plánuje mimčo, tak ví hned, že je těhotná, protože to hlídá a pak první tři měsíce bude se hlídat ostošest, aby bylo vše v pořádku. Takže zakladatelku velmi chápu, že tohle řeší.

holky,nevím jestli jsem pročetla ty příspěvky pořádně,možná už to tady někdo napsala,ale to syrový maso by se nemělo kvůli případný toxoplasmóze a plísňový sýr nebo ty hotový saláty kvůli případný listerii (zdravý člověk ji třeba ani nepostřehne),ale pro plod to je to špatný.
jinak kamarádka jela k moři a tam začala krvácet,kde tam budeš hledat nemocnici a vysvětlovat? jako modelky cestujou skoro do porodu,ale já si myslím,že to můžeš letos vydržet bez moře,že to pro toho malýho uděláš. jeďte na dovku někde tady,kde nebude problém dojet případně do nemocnice. to je můj názor. že játra obsahují vit A,to nevím,ale právě moc tohoto vitamínu by se v těhotenství nemělo. jinak mě nic dalšího nenapadá. jasně,že těhotenství není nemoc,ale je lepší si letos moře odepřít,než si pak něco vyčítat... která měla těhot v poho,tak ti poradí,že proč bys nejela...a která měla nějaké problémy,tak ví jaké to je a určitě by se pro toho prcka moře vzdala,tak si vyber.

Cituji Anaela: Pokud nemáš rizikové těhotenství,

no právě, i pokuď ho nemáš,tak nikdy nevíš,stát se může kdykoliv cokoliv a tak daleko od domova a své nemocnice... já už děti mám,ale moře a ty potraviny co se pro jistotu nemají jíst bych teda obětovala,než si pak něco vyčítat.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na nikita13: Přesně, já např začala krvácet v nějakým 9tt. a to dost masivně, jela jsem do nemocnice šupem, kde jsem víc jak týden ležela nehnutě jen v posteli. Já bych měla strach...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené