Smazat

Na co se zaměřit v kariéře - rozhodnutí jednoho zájmu

Mám za sebou střední odbornou školu a práci v kanceláři. Stále však přemýšlím o budoucí kariéře, kterým směrem se chci vydat. Zdravotnictví, vzdělání,cestovní ruch, pohostinství.

Je mi 25 a mám vystodovanou odbornou střední školu, kterou jsem vystudovala jen kvůli maturitě, kterou tedy mám. Pak jsem pracovala v kanceláři na pozicích sekretářky. Některé části té práci mi vyhovovaly , jiné ne.
Mám kamarády, známé, kteří se pohybují v různých sektorech - zdravotnictví, vzdělání, cestovní ruch, pohostinství a já přemýšlím a nevím kterým směrem se vydat.
Baví mě věci kolem počítačů a techniky, focení, zajímám se o lidi a psychiku, a myslím, že by se mi i mohla líbit pozice sestřičky či zdravotnického personálu, uvědomuju si, že to je náročná a složitá práce kolikrát, hlavně na psychiku. Ale také jsem se vždycky zajímala o hotelnictví (byl to můj sen jít na střední, který se ale nekonal) ale také mě napadlo být třeba učitelka či lektorka.

Všechno se ve mě mele a já si neumím vybrat, dle čeho jste se rozhodovali vy?
Mám možnost jít na kurzy, které by mi daly určité certifikáty, ale bylo by pak určitě fajn v tom pokračovat at už v kurzu, či v podobné práci...proto nechci vyhodit te čas a peníze jen tak z okna..

Budu ráda pokud napíšete zda jste byly na stejné křižovatce a jak se rozhodli, či proč. Díky
 
arrow
profile_image
minax
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

na viac vecí z toho, čo si vymenovala, potrebuješ VŠ. K tým fotkám by bolo dobré spraviť si nejaký kurz s certifikátom. Ak chceš byť lektorkou, minimálne ti treba kurz na duczí jazyk, najlepšie aspoň 2. Pretože konkurenciu budeš mať vysokú, keďže veľa lektorov má VŠ.
Keď nechceš vyhadzovať čas, tak by som zvolila asi iba alternatívu kurzov namiesto VŠ. Moje kritéria sú v prvom rade záujem o danú vec, pretože to, či ťa práca bude baviť, sa odrazí aj na výsledku, náročnosť práce, pracovná doba(ja by som napr. nevedela pracovať nočné smeny, tak ani takú prácu by som asi nezobrala) a samozrejme neposledným kritériom je aj ocenenie.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zkus a uvidíš - ze začátku bych volila varianty, které nejsou tak náročné na vzdělání, kde stačí jen kurz - je ti 25 let a máš spoustu času, později, až budeš přemýšlet na rodinou, případně mít partnera, nebude ani tolik času, peněz ani možností.
Mám to podobně, baví mě asi 5 sektorů - na rozdíl od tebe jsem vystudovala hotelnictví a cestovní ruch a nyní dělám letectví, jenže podvědomě cítím, že to pořád není ono.
Láká mě i jídlo, píšu blog, maluju, baví mě jazyky, ale abych pravdu řekla, malinko uvažuju nad tím, jak to bude vypadat za dva tři roky, čiže přítel je o 8 let starší a na rozdíl ode mne se už na rodinu cítí..

Btw dělala jsem práci v hotelech v zahraničí, menších podnicích v ČR, nyní dělám v IT firmě, a vím, že co se hotelnictví týká, tak tenhle sektor je hodně o tom, že se uvážeš k jednomu místu a trávíš tam většinu času, ať už jako řadový zaměstnanec nebo majitel.
Cestovní ruch je rozmanitější, ale pokud rovnou nechceš dělat v cestovce, kde ti stačí jakákoliv střední, tak tam je to o flexibilitě a jazycích - např. animátor nebo delegát je až půl roku mimo domov.
Sestřičky a hlavně ty senzitivní a dobré jsou zapotřebí - nedávno jsem zažila na Bulovce celou sortu a některé teda na přesdržku (pardon za ten výraz) - je to náročné, ale i poslání a pokud nechceš dělat zdr. asistenta, je nutné mít Bc.

arrow
Neprodává v Bazaru

vysokou školu bych ráda vystudovala, ale momentálně na to nemám finance a spíš jsem nakloněná těm kurzům.
tak se po nic podívám tedy.

Cituji minax: nevedela pracovať nočné smeny

to mě to nevadí.

Cituji Emma_Belle: hotelech v zahranič

to bych taky chtěla, jsem v UK a hledám práci v hotelu, ale nikde mě nechcou vzít
Mě by bavilo mít na starosti různé akce, jakoby koordinátor, nebo delegát.
Přímo v cestovce asi ne.
Jazyky - jsem v Anglii rok a učím se anglicky, ale stejně nejsem schopná mluvit pořádně plynule a furt to jde na mě pomalu Nevím zda se mám vrhnout do dalšího jazyku - ráda bych ruštinu, či nejdřív počkat zda se v tý angličtině zlepším, žiji tu, čtu si, koukám na televizi, bavím se s lidmi, ale jde to velmi zlehla..Stále mi přijde, že toho je hafo přede mnou..

Asi mě nejvíc láká na sestřička..

arrow
profile_image
Ewenely
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jersey:

A co hledáš za konkrétní práci v hotelu? Tak zkus nějaké restaurace/ puby do začátku. Tam tě vemou i bez předchozích zkušeností, otrkáš se a přiučíš se anglicky. Dokud jsem byla au-pair tak jsem se nemohla anglicky naučit, ale jak jsem nastoupila do zaměstnání, tak to šlo samo Jinak si myslím, že je lepší umět jeden jazyk pořádně, než mít základy X jazyků.
Já bych si přála dělat koordinátorku svateb
Btw. V Anglii můžeš zkusit pečovatelku, někdy ani nepožadují certifikát a sami si tě zaučí

arrow
Neprodává v Bazaru

já hledám cokoli. pracovala jsem právě jako aupair a ted hledám práci jako cokoli, původní plán byl dělat v hospodě či restauraci, klidně jako kitchen porter, ale ani tam mě nechtějí. tedy hledám skoro měsíc a mám zatím nulový úspěch. ted jsem tedy předělala životopis, ale je to nějaký divný. když už hledají tak nevemou mě, dokonce ani do důchodáku. ale nevzdávám to, hledám fakt cokoliv.
hm, to by mohlo být taky fajn, koordinátorka svateb, já znám tu roli vlastně pouze ze toho filmu o Jennifer Lopez, ale pokud má člověk kontakty a dobrý plán, a je flexibilní a kreativní tak to lze jen teda je na pytel zamilovat se do ženicha

arrow
profile_image
Ewenely
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevzdávej to, může to chvíli trvat Nejlepší zkušenost jsem měla s osobním zastavením přímo v restauraci - i tam, kde oficiálně nehledali. Nechávala jsem si přímo volat managery a těm jsem předávala CV. Hlavně to tam nenechávat kde komu, většinou se neozvou. Jinak doporučuju CV upravit přímo na danou pozici na kterou se hlásíš - funguje to
Jj,já jsem to taky znala akorát z filmu Ale ted' chodím pracovat na svatby a ta práce koordinátorky vypadá fajn

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ewenely: tak to držím palce at ti jednou vyjde přímo ta práce, nejen pomoc. a ja si se tomu vlastně dostala?
Obcházím restaurace, a uvidím tedy.

Jinak jsem byla v College se zeptat na kurzy které mi mohou nabídnout a když jsem paní přednesla tenhle svůj záběr tak jen koukala a doporučila mi jít na univerzitu.

arrow
profile_image
Ewenely
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju Jinak to mám přes přítele. Pracuje na jednom zámečku jako údržbář a kdysi tam začínal jako číšník na svatbách Jinak když zadáš 'wedding venue + místo kde bydlíš, tak by ti mohlo něco vyjet. Ale je to spíš sezóní záležitost. Hodně štěstí v hledání

 

Váš příspěvek

Na co se zaměřit v kariéře - rozhodnutí jednoho zájmu

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené