Smazat

Náročnost vašich zkoušek a doba přípravy

Ahoj, tento deníček má sloužit pro zajímavost či pro porovnání náročnosti jednotlivých oborů VŠ nebo také jako prokrastinace ve zkouškovém období.:D Jakou VŠ studujete? Kolik míváte průměrně zkoušek? Jak dlouho se na ně připravujete? Jak dlouho jste se učily na nejtěžší a nejlehčí zkoušky a z čeho byly?

Za sebe můžu napsat, že studuji psychologii. Průměrný počet zkoušek je tak 6. Průměrně se učím na zkoušku týden. Na nejlehčí zkoušku jsem se učila 1 den a na nejtěžší 3 týdny. Přidejte se i vy!
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Tak u mě pedagogická fakulta. Výchova ke zdraví a přírodopis. Podle všech nejlehčí obor a fakulta jaká může existovat. Nevím kde na to přišli, protože zkoušek mám tak 8 + nějaké zápočty. Na nejtěžší zkoušku jsem se zatím učila měsíc. Jinak je to různé... týden, dva dny, tři dny nebo i jeden ale to spíš na zápočty apod. Jinak prokrastinátor jsem šílený, takže tomu opravdu nedám vše, co by bylo třeba...

Studuji obecnou teorii a dějiny umění na FF, mám na semestr tak 10 předmětů, každý má jiné ukončení, ústní zk. máme minimálně, což mi třeba vyhovuje a jiným vadí, máme spíš písemné testy. v průměru se učím tak 3-4 dny, na nejtěžší (ústní) zk. sem se učila přes 2 týdny...ale vyžaduje se od nás dost i aktivita v průběhu semestru, takže to pak není tak nárazové. myslím, že každá VŠ\obor má něco do sebe a nikde to není jen tak.

arrow
profile_image
LoveCats
od 31. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Právnická fakulta...počet zkoušek zatím vždy po osmi a setkala jsem se za celou dobu mého působení na fakultě jen tak se třema lehkýma, na které se potřebovalo učit tak tři dny. Jinak máme většinou kombinované zkoušky, kdy se napíše písemný test a po jeho splnění je ústní část, takže fakt chuťovka. I když v proběhu semestru píšeme z většiny předmětů každý týden písemné testy a musíme splnit různé "úkoly" jako je mít například 6 náslechů ze soudních jednání v rámci trestního, občanského atd práva, tak průběžná příprava na zvládnutí zkoušky nestačí.. i když matérii po takovém semestrálním drilu mám už jakž takž v hlavě tak čeká šprtání ustanovení zákona..tomuto přístupu absolutně nerozumím, dle mě je důležité znát obsah a souvislosti, porozumět tomu a ne na zkušce sypat, že §12 je blablabla a nazpaměť to vysypat z rukávu...to si dohledá každý *****. No takže o zkouškovém jdou na mě skoro mdloby, takhle bych to shrnula

Farmacie. Máme to tak podobně, jak na těch právech, koukám - taky často písemná plus ústní, nebo ústní. Jen písemných je minimum. Na některé volitelné předměty stačí třeba 3 dny, ale řekla bych tak průměrně 2-3 týdny - a to učení jen s přestávkami na jídlo, spaní, vylučování . Zkoušek tak průměrně 8 za semestr, ale to záleží dost, jak si to kdo poskládá, předmětů bývá i víc, bohudík někdy stačí "jen" zápočet. Přes semestr to není tak zlé a jsem z té školy někdy i nadšená, ale o zkouškovém též umírám a lituji a tluču se do hlavy, že jsem na tu školu vůbec lezla Při myšlence na státnice se zaživa pohřbívám, to nevím, jak zvládnu! Spousta lidí se učí na jiných školách na státnice měsíc, mně tady přijde i půl rok málo!

No, podle mne jen počet dnů ale nic moc neřekne, protože někdo se může učit 3 týdny 3 hodiny odpoledne, někdo 3 týdny celé dny. Ale ono to asi celkově nesrovnáme, pro mne by bylo třeba těžší studovat samotnou chemii, za to brnkačka studovat jazyk, ale tam jsem si řekla, že bych to měla až moc snadné! Holt, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě! Ale jazyk se dá dělat i bez školy, farmacie ne-e!

Tak učení zdar! Jdu na to!

 

Váš příspěvek

Náročnost vašich zkoušek a doba přípravy

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené