Smazat

Nebojíte se, že vás partner srovnává s bývalými?

Můj nynější přítel je mým druhým, předtím jsem měla dlouhodobý vztah a před ním jen známosti, které nepočítám.. Bývalý přítel přede mnou navíc žádné vážné vztahy neměl, seznámili jsme se poměrně mladí...

Nebylo tudíž na koho žárlit, bát se, že mě s někým srovnává... U nynějšího přítele ale nad tím občas přemýšlím... Jaká asi byla jeho poslední známost?... Necítí pořád trochu něco k té, která opustila jeho (ne on ji)?... Je něco, co mu na mě vadí, ale neřekne mi to, a bývalá to nedělala?... Vím, že jsou to iracionální myšlenky a že ikdyby odpověď na ně byla kladná, nic s tím nenadělám a vím, že i já můžu srovnávat, vzpomínat, stejně jako on... Ale občas si nemůžu pomoct a když mi například řekne, že by mi slušel nějaký účes, nebo jestli nechci nosit nějaký kus oblečení, napadne mě, jestli ho bývalá nosila... Samozřejmě se ho na to v tu chvíli nezeptám.. A vím, že jsme teprve na začátku, takže mě to asi časem přejde.. Přesto se chci zeptat, jestli na tom jste/byla jste některá stejně/podobně - asi by mě trochu uklidnilo vědomí, že v tom nejsem sama
 
arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nebojím, myslím, že bych z tohoto srovnání vyšla lépe
A ty by ses také neměla bát, nemá to totiž smysl. Pokud je s tebou, je s tebou asi proto, že chce. Pokud by něco cítil k bývalé, určitě bys to dřív nebo později poznala.... Ale zatím se takovými myšlenkami nemá přeci smysl trápit. A nebo se ho na to klidně zeptej, samozřejmě nějak nenuceně. Já myslím, že máš právo vědět, jaká byla jeho bývalka. Já se o bývalých vztazích bavím s nynějším partnerem naprosto otevřeně a myslím, že to našemu vztahu jen prospělo - víme, co máme za sebou, co jsme zažili....takže jsou pak často pochopitelnější některé reakce toho druhého apod.

Nebojím se, stejně bych z toho vyšla jako vítěz .... navíc na co je takové srovnávání dobré?
Potřebuješ se snad dobrovolné trápit? Nebo být pak kvůli tomu protivná?

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To mne ještě nenapadlo - srovnávám spíš já chlapy současné s chlapy minulými Někdy to srovnání vyjde pozitivně, někdy ne, záleží od situace ... Ale nikdy to nijak nedávám najevo. Když partnerovi poradím, že by mu slušelo to nebo ono, tak je to proto, že se mi to líbí - a ne proto, že to nosil někdo minulý. Spíš naopak - nelíbilo by se mi, kdyby třeba používal stejný parfém, jako ex.
A na bývalky se jej neptej vůbec - ne jen "v tu chvíli". K ničemu to nevede.

Cituji montaana219: Já myslím, že máš právo vědět, jaká byla jeho bývalka.

Já myslím, že má nárok jen na to, co jí její přítel bude chtít říct a ani na to by neměla být bůhvíjak zvědavá. Naco to je !? Zásadně nikomu takové věci nevykládám ( už se mi to totiž dost nepříjemně vymstilo, v případných hádkách se pak ta "důvěra" často zneužívá ). Je potřeba se snažit žít přítomností a ne minulostí - a už vůbec ne tou partnerovou.
Zas na druhé straně, vědet, proč jej ex opustila by bylo užitečné ... lidi se moc nemění, akorát co je pro jednu důvod na rozchod, nad tím druhá mávne rukou - a opačně.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty řeči s účesem, oblečením apod. tím zkouší, co si může dovolit. Tj. jestli zůstaneš sama sebou a nebo, jestli budeš o sobě pochybovat, tak jako to děláš..

Mě ex vůbec nezajímá. Jen ráda vím, co bylo důvodem rozchodu, ale díky zkušenostem, jsem zjistila, že pravdu přizná málo lidí.

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Já myslím, že má nárok jen na to, co jí její přítel bude chtít říct a ani na to by neměla být bůhvíjak zvědavá

Tak samozřejmě, nemyslela jsem, aby jí vykládal vše o ex od A do Z, ale je dle mého je dobré se na ni zeptat a ono už hodně napoví i to, co člověk právě sám řekne. A jinak mě taky zajímá jaký ten vztah byl celkově a důvod rozchodu, ale to neznamená, že si partnerem sednu a řekne: Tak pojď, brouku, teď mi řekneš všechno o své bývalé! Prostě postupně a nenápadně zjišťovat. Pro mě je to možnost jak si udělat obrázek o tom člověku, se kterým právě jsem. Samozřejmě pokud by se o tom nechtěl muž bavit, nenutila bych ho, ale trochu by mi to vadilo. Asi jsem strašně zvědavá. A je možná pravda, co se píše o příspěvek výše, že pravdu řekne málo lidí, nicméně on i způsob vyjadřování a použitý slovník hodně napoví (ani ne tak o bývalé, jako o dotyčném )

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co s bývalými.... Lidi se srovnávají a porovnávají pořád a snad s každým v dosahu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak ten předchozí vztah ukončil asi z nějakého pádného důvodu a je teď s tebou taky z nějakého pádného důvodu, ne? To, že se ho budeš vyptávat na bejvalku a pídit se po tom, jestli vás srovnává, ti ve vztahu jenom ublíží, nehledě na to, že tě pak může vnímat jako hysterku. Odprosti se od takových myšlenek a užívej si vztahu. Já jsem se na začátku mého současného vztahu nemohla ubránit srovnání s bejvalým, ale naštěstí to s časem vymizelo.

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky za komentáře, asi mi nejvíc pomohl tento :

Cituji dadabus: Když partnerovi poradím, že by mu slušelo to nebo ono, tak je to proto, že se mi to líbí - a ne proto, že to nosil někdo minulý. Spíš naopak - nelíbilo by se mi, kdyby třeba používal stejný parfém, jako ex.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji montaana219: Nebojím, myslím, že bych z tohoto srovnání vyšla lépe

 

Váš příspěvek

Nebojíte se, že vás partner srovnává s bývalými?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené