Smazat

Nechce k matce

Dítě nechce jít k matce. Má z toho uplnou hrůzu.Bratr se rozešel s přítelkyní se kterou má 2 děti. 6 a 8 let.Starší holčička odmítá jít k matce a má z toho pomalu už trauma.

Po rozchodu (svatba nikdy nebyla)
si rodiče sami bez úřadů řekli, že děti budou mít po 14 dnech ve střídavé péči.Otec je však pracovně dost vytížený(aby uživil rodinu a splatil dluhy co nadělala jeho přítelkyně) a když je mimo bydliště, jsou holky u babičky, nebo u nás(u tety) Mladší holčička je velmi lehce ovlivnitelná a jde prostě s tím, kdo jí něco koupí, slíbí..atd. Starší už to víc chápe a k matce nechce jít. Pláče, prosí, budí se ze spaní a stále říká, že tam nechce a nepůjde. Prý ji matka bije, stále jí nadává a dává jí úkoly podle mě nevhodné k věku dítěte( údajně uklidit celý tmavý sklep po předchozích nájemnících, umývat chodbu na paneláku v případě služeb...atd.(matka do práce nechodí a při vykonávání těchto prací holčičkou se dívá na televizi, nebo neustále telefonuje s přítelem.Také jí zakazuje volnočasovou aktivitu, kde holčička má výborné výsledky a velmi ji to baví. Když je 14 dnů u matky, kroužek nesmí navštěvovat a i ve škole má horší známky. Důvod matka uvedla, že musí taky snad něco doma dělat a pomáhat a ne se někde flákat. Za týden má jít holčička, která je ted u nás a je zase štastná a spokojená k matce.Každý den o tom mluví, že to už nevydrží, že uteče, ale k matce že nepůjde. Prosí, aby mohla být u nás a s tátou. Otec s ní chtěl k psychologovi, ale čekací doba je všude(teda u těch dobrých) kolem 2 měsíců.Má někdo zkušenosti, nebo nedokážete poradit co dělat? Ještě dodám, že matka holčičky se o holky nikdy nestarala a i v průběhu těhotenství a kojení,kouřila krabičku za den a opilá byla min. 3x do týdne. Ona spíš neustále prohlašuje, že ona je matka a děti musí být s ní a nikde jinde a hádá se a vyhrožuje o každý podpis a o každou návštěvu lékaře s tím, že zákonný zástupce je ona a nikdo jiný na holky nemá právo. Děkuji za každou radu.
 
arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tady je každá rada drahá, ale jednu mám. Ať se tvůj bratr už nerozmnožuje. Jestli udělal dvě děti tak příšerné ženě, tak je hloupý a má co chtěl.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak snad se dá dělat plno věcí ne? Obrátit se o pomoc na její učitelku ve škole, na dětskou lékařku, na sociálku na úřadě, a v neposlední řadě taky může otec zažádat o svěření do péče. Měl to ostatně udělat už dávno. Sociálka hodně přihlíží k psychickému stavu dítěte, nemusel by to být až takový problém, aby doporučili svěřit dítě otci. A když je pryč pracovně, má děti přece kdo pohlídat. Je mi té malé opravdu líto.

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím že tohle vyřeší jedině sociálka. Matka je evidentně ňáká divná.

arrow
profile_image
KristýnaKristka
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak dnes jsem byla s holčičkou u její lékařky, protože je nemocná a taky jsem to s ní řešila. Byla moc příjemná a ochotná a se vším poradila. Mám s holčičkou zajít na sociálku a prý nám tam poradí a budou to řešit.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kontaktovat "sociálku" a nechat si poradit. A hlavně jednat!

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na sociálku a bratra dobře hlídat, protože evidentně inklinuje k nějakým divným typům .... jednou se spálit může každý, což o to - ale o dva roky podruhé ..... !?

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já bych zakladatelce vzkázala jediné. Co tě vede k tomu to řešit? ( a hlavně mi tady nevykládej , že je to proto , že jsi sestra a jak ti to rve srdce).Tvůj bratr je snad svéprávný a dospělý a dokáže si to řešit sám a může adekvátně zakročit pokud je to opravdu tak jak píšeš. Ale mám pocit , že sis to tady jako většina takových pisatelek přikrášlila po svém a pravda je někde uprostřed. Já fakt miluju lidi co řešej věci do kterých jim vůbec nic není. Tady je zase jasně vidět, že na dohady rodičů doplácí zase jen ty děti.

Ještě dodám, že matka holčičky se o holky nikdy nestarala a i v průběhu těhotenství a kojení,kouřila krabičku za den a opilá byla min. 3x do týdne.

Aha takže po dobu tolika let kdy byly spolu to nikdo neřešil a teď jsou od sebe a dělá se z toho tyjátr ? Tady je na místě rčení" pozdě bycha honit"

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: Ale mám pocit , že sis to tady jako většina takových pisatelek přikrášlila po svém a pravda je někde uprostřed.

Tak nějak...a třeba by se i domluvili, kdyby jim do toho dobroserové nekecali.

Ještě tak stupidně. Starší dcera nechce k matce....Mně říct dítě, že nechce k otci, tak jdu do vrtule z toho, že jsem někde něco pěkně podělala.

Otec je však pracovně dost vytížený(aby uživil rodinu a splatil dluhy co nadělala jeho přítelkyně)
Proč splácí dluhy co ona nadělala? Nadělala je snad na jeho jméno?

Ještě sem se chtěla zeptat... co tvůj bratr říká na tuhle situaci? že jeho dcera nechce ke své matce? Postavil se nějak k tomu, že by to řešil? Má nějakou iniciativu? Nebo seš jediná kdo se o to zajímá?

arrow
profile_image
KristýnaKristka
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Johannka- cituji třeba by se i domluvili.....jo asi by se domluvili. Ona by ho určitě zase zvládla oblbnout,(naštěstí má však nového chlapa..už asi 10tý za tu dobu co jsou spolu) jako vždy všechny kolem, kteří to vidí jen jako rodinu s dětma a nevidí a neví podrobnosti. Já tady nebudu a nechci psát uplné podrobnosti a všechno co se tam dělo, ale jedno je jisté. Zase by ho dokázala oblbnout a všechno, co se ted pohlo k lepšímu by se opět vrátilo do špatných kolejí. Mladší dcera tam jde, protože si ji kupuje. Za celých 6 let neměla ani kolo a najednou jí koupila kolo, brusle, nové hračky, oblečení...atd.Starší nekoupila nic. Důvod jí řekla, že ty všude říkáš, co se děje, tak si nezasloužíš. A když se holka třepe, pláče, budí ze spaní a prosí, že nechce k matce a říká, co jí dělá a zůstává z toho rozum stát, tak ji tam nepošlu.

arrow
profile_image
KristýnaKristka
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Cherry_: Dluhy- ano, dluhy jsou na jeho jméno. Měl výdělky a ona nikdy nepracovala a nikdo by jí půjčku ani nic na splátky nedal. Když se k němu nastěhovala už dluhy měla a nějak ji naháněli, rychle se nechala zbouchnout a on jí bral půjčky a vyplácel to za ni, aby prý zachránil rodinu.. Pak potřebovala auto, protože on je pracovně stále pryč, pak zase telefon, pak další a pořád to tak šlo několik let a ona vše propila a jen chodila po akcích a oslavách. Děti jsem několikrát našla večer samotné doma. Bratr to nikdy nechtěl vidět, ani slyšet...nikdy nám nevěřil a děti když mluvily, dostaly výprask a hrozila jim polepšovnou, že lžou. Starší holčička často pláče, že každý říká at mluví pravdu, ale když ji řekne, dostane výprask. Teď už to vidí i on a říká, že ona se prostě umí přetvařovat a hrát divadlo...najal si právníka, holky chce, ale ten mu řekl, že pokud je stále pracovně pryč, někdy i v zahraničí, děti nedostane do péče. Tak hledá jinou práci, ale vše je za mizerné prachy. Holky jsou teď často u nás, ale tu mladší si matka občas jde vyzvednout ze školky i když to vůbec nevím a nic s tím stejně neudělám, protože ona je její matka. Učitelky také říkají, že je to velký rozdíl a že vždy poznají, kde holky jsou. Když je otec doma, ona si nic nedovolí, a holčičky jsou s ním,ale jak zjistí, že, už odjel, nebo když jsou delší dobu s ní,je zas všechno špatně. Holky chodí špinavé, neučesané, přestanou chodit na kroužky, zhorší se ve škole, atd.

 

Váš příspěvek

Nechce k matce

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené