Smazat

Nedokážu říct ne

Ahojky.CHci se zeptat jestli to tak někdo máte taky-nebo jsem cvok.
Mám takovej problém,že nedokážu říct NE.
Jde o to,že třeba mě někdo k něčemu přemlouvá a já říkám ne celou dobu a vím,že to udělat nechci,ale nakonec mě stejně prostě přemluví.
Pak taky když mi někdo volá a něco nabízí jestli to chci a jak je to výhodný,tak sem se snažila říct Ne,ale nedokázala sem to ani vyslovit tak sem ten telefon musela položit.
A jednou se mi stalo,že mě přesvědčovali k podepsání smlouvy,takový to co podepisujete na ulici nebo přede dveřma bytu a jaký to má výhody.Tvářili se na mě že sem úplně blbá,když to nepodepíšu,tak sem to teda podepsala,protože sem to nedokázala odmítnout.
Já řeknu,že nemám zájem a ty lidi se začnou tak hrozně chovat,tak tlačit,tak vysvětlovat,že nakonec to prostě nedokážu říct.
Nevim co s Tím mám dělat-máte to někdo podobně?
 

když jsem byla mladší, taky jsem měla 'problém' říct ne, takže když mě někdo přemlouval, nakonec jsem vždycky ustoupila a řekla jo.. teď když mě někdo přemlouvá(nesnáším to!), tak mu narovinu, trošku nepříjemně řeknu, že jestli mě chce naštvat, ať pokračuje v tom co dělá, ale já i tak řeknu ne; takže on se nemusí trapně snažit a já nebudu naštvaná.. a když mi někdo něco nabízí telefonem, říkám, že všechno mám a ať už mi nevolají, že mě to obtěžuje.. a když mi někdo něco nabízí na ulici, vezmu si letáček s tím, že kdybych chtěla, ozvu se sama..

Reaguji na anafara:
Kolik Ti je? To se věkem většinou lepší.
Já na tom byla kdysi trochu podobně, ale samo to časem přešlo.
Lidé Tě přesvědčují, pokud jim to NE neřekneš důrazně.
Postupně přijdeš na to, že obyčejné NE Ti ušetří mnoho sil.
Co se týče těch "pouličních lovců", tak si třeba připrav nějakou neprůstřelnou odpověď, na kterou se dál už nedá "žižolit" a je to. Já mám v záloze např. to, že v dané místě (státě) trvale nežiji. Také můžeš nekompromisně uvést, že na ulici zásadně nic nepodepisuješ!

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kaja555: Věkem to asi nebude-stará jsem dost.
Já ani nevím jestli to ještě mám-nebo to věkem přešlo,protože mě dlouho nikdo k ničemu nepřemlouval naštěstí.
Jen se mi zrovna dnes zdál sen,že už sem měla v ruce propisku a někdo zas podepište to,podepište to a já,už úplně cejtila,že to NE prostě nedokážu vyslovit tak ze mě vypadlo,že sem nesvéprávná a nemůžu nic podepisovat,protože to nemá cenu jakože.
Takže asi tak.
Jinak si,ale fakt myslím,že to není normální.Že se mi to ne vyloženě vzpříčí v krku a já to za žádnou cenu neřeknu-já bych chtěla,ale nedokážu to vyslovit jako vydat hlásku prostě to nejde.Já nevim jak bych to popsala.Je to prostě nějakej blok!

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na anafara:
Ahoj, taky jsem tenhle problém měla, v době, kdy jsem dělala Amway ( ježismarjá ) tak tam jsou ty různé "nepovinnné" semináře. jako nemusís tam, ale kdyz tam nejdes, reknou ti ze valsne nemás sanci uspet a já v ty dobe delala vejsku a honila každou korunu a vstup na ten seminár byl 350! ( pro me jidlo na 5 dni, nebo nove triko) takze me vzdy "nenásilne presvedcili" a já tam vzdy sla a vzdy si to koupila a návratnost nula to mi bylo asi 18. ted je mi 22 a nemyslím si že to je věkem, to vůbec, ale sebevedomím. Asi jsem si neverila a chtela jsem být dobrá, spíš jsem nechtela být ta neuspěšna a ta co TAM nejde a ostatní jdou. proto más pocit i podepisování ruznych smluv, že jsi hloupá, když řekneš ne. Já dneska umím říct NE tak jako málo kdo v mém okolí a neklopim oči, klidně to řeknu rázně a nahlas přímo do očí jakémukoli prodejci a jim podobným, bez výmluv proč ne a že nemám čas atd. Proste "NE, NEMÁM ZÁJEM, děkuji" pokud se ptají proc atd, tak proste řeknu, že mě vůbec nezajíma, to co mi nabízí, nebo že mě obtezují at na me uz nemluví. Jsem vždy slušná, ale rázná! Klidne si i vyslechnu celou jejich nabýdku a pokud cítím ze to nechci, prerusím je a proste řeknu, že to nechci. Takoví ti pouliční prodejci cetek "přispejte na postižené děti..." vubec neverim, ze ty penize jdou kam mají a za druhé proste řeknu "Ne" žádné "nemám drobné" "uz jsem přispěla včera" proc?! Proste NE, NECHCI! Mohla bych tady rozepsat desítky situací, ale popravdě to má dost co dělat se sebevědomím a naučit tě říkat ne by skvele dokázal psycholog, mě např pomohl kineziolog se sebeuvědoměním a velmi úspěšně. Přeju hodně štěstí a poděl se pak se svými pokroky!

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Když Tě někdo osloví s nějakou nabídkou na ulici, tak se s nimi vůbec nedávej do řeči. Jak se s nimi někdo zastaví a začne je poslouchat, tak to je něco pro ně, to už se jich pak budeš těžko zbavovat. Prostě když se Tě budou chtít snažit zastavit, tak za chůze řekni, děkuji nemám zájem, a jdi dál. Podle toho, jak popisuješ v tomto svoji povahu, tak tento postup pro Tebe určitě bude lepší než se zastavovat, vyslechnout jejich nabídku a až pak se začít nějak vymlouvat. Vymýšlet nějaké výmluvy, jak tu zaznělo, že v tom městě nebydlíš nebo něco, to je zbytečné, je nemusí zajímat žádné Tvoje důvody, prostě řekni rovnou, že nemáš zájem a ani se nezastavuj. Nemá smysl vůbec se s nimi zdržovat a poslouchat jejich monology, když dopředu víš, že Tě to nezajímá. To stejné, kdyby Ti někdo zavolal, ani je nesmíš nechat začít něco zdlouhavě povídat.

Já taky dřív bývala až moc hodná, ale hodně mě v tomhle naučil můj bývalý šéf. Taky často do kanceláře volali nebo chodili lidé s různými super výhodnými nabídkami a šéf mi důrazně řekl, že o jakékoli nevyžádané nabídky nemáme zájem a tečka. Že s takovými lidmi se vůbec nemám ani dávat do řeči a jejich nabídky poslouchat, prostě když řeknou prvních pár slov a Ty pochopíš, o co zhruba jde, že to je něco, o co nemáš zájem, tak je musíš utnout, nenechávat je rozpovídávat se, a říct, že děkuješ, ale nemáš zájem a odejít anebo položit telefon.

Pokud jde o odmítání známých nebo kamarádů, to už je asi těžší, ale pokud máš v něčem jasno, že to udělat nechceš, musíš se prostě naučit být neoblomná...

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Stejné je to třeba, když přijde spolužačka/kolegyně v novém svetru a mě se zdá příšerně hnusný a ptá se, jestli se mi líbí její nový svetr.. nemám sebemenší (ani na vteřinu) blbý pocit, že jí řeknu, ne, nelíbí. Protože bych lhala a proste taktne řeknu "Můj styl to není, mě se nelíbí, ale jsem ráda, že se v něm cítíš dobře" od doby co umím říkat ne, jsem někdy až moc tvrdá! Třeba si kamarádka zařídí kompletne nový interiér, ale podle me je to kýč, tak proste taky řeknu, že se mi to nelíbí. Na tom prostě není NIC ŠPATNÉHO! Nejsi zlá pokud máš jiný vkus, jiný názor. Když jsem to neuměla, cítila jsem olověnou kouli na noze, teď mám pocit že uletím A k tomu psychologovi se fakt neboj, myslim, že takové "problémy" řeší dennodenně.

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No asi ste mě špatně pochopili.
Mě spíš zajímalo jestli to tak někdo má taky a jestli má třeba nějakou zábavnou historku o tom.Jak se nechal přemluvit k nějaký hlouposti třeba.
Já jinak po tý poslední smlouvě sem se fakt naštvala-tam šlo o to,že ne že se cítím jako hloupá když to nepodepíšu jak říkáš,ale o to,že oni se na mě ty lidi vždy tváří,že sem úplně blbá když to nepodepíšu asi jako kdyby mi nabízeli zlato a já ho nechtěla zadarmo.A když podepíšu tak se na mě zas tvářili,že sem úplně blbá,že sem to podepsala.
Já,už teďka právě se s nikým ani nebavím-říkám na tohle nemám čas a je to pravda-nelhala bych.
Kdybych lhala dokázala bych vymyslet výmluvu a říct cokoli-co vyzní jako NE.Ale nedokážu vyslovit to NE.Když to chci říct tak dělám jen eeeeee
Ale neřeknu to.
Ale nikam léčit se s Tím jít fakt nehodlám.

arrow
profile_image
Lenkas731
od 14. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem byla menší, nedokázala jsem říct ne, ale pak jsem začla chodit na nepovinný předmět finanční rozhovor a tam nám řekla paní učitelka tuto větu: " Všechny věci co máte jsou jen vaše, takže když vám někdo řekne dáš mi tvoje nůžky, můžete říct ne, protože je to váš majetek.S vašimi věcmi si můžete dělat co chcete ... " To mi pomohlo

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkoušej si to "NE" říkat nejdřív doma nahlas, aby sis zvykla na svůj hlas, který to vyslovuje. Pak se můžeš domluvit s nějakou kamarádkou, aby tě přesvědčovala, že si máš něco koupit, udělat, sníst atd. A znova - odpovídej jí nahlas, slušně, ale rozhodně: "Ne, nemám zájem, nechci" atd.
Nevysvětluj, proč to nechceš, neomlouvej se, že nemáš zájem. Nikomu nic není po důvodech tvého postoje, prostě si trvej na svém.

arrow
profile_image
pecik
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tohle moc nechápu musí to bejt hrozný...já jsem spíš přesný opak, ti pouliční lovci se nedostanou dále než k "doob..." a zbytek je ani nenechám doříct a to se stačí kouknout. Telefonisty slušně a hned ve startu zastavím klasickým "ne děkuji nic nechci a až budu chtít, zařídím si to...". Chce to mluvit monotonně, rázně a stát si za svým...to je prostě základ, bez tohodle to musíš mít těžký. Obzvlášť pokud si někomu na cestě i něco podepsala protože byl neodbytnej. Nemyslím to zle ale jako první po přečtení nadpisu mě napadlo "nechtěla bych být její přítel..."

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na noranora: Já normálně nejsem nějakej psychopat co nedokáže říct ne.Já to umím říct na spoustu věcí.Třeba deš ven-ne nechce se mi.CHceš to k jídlu-ne.Atd.
Jen to nedokážu říct cizím lidem co mě do něčeho nutí jako k podepsání smlouvy když mě přesvědčujou.Mě je to prostě trapný.Nevim proč.Nedokážu je odmítnout.Ani do očí ani do telefonu.
Jinak mám aspoň nějaký zásady,že třeba na sex nebo tak bych ne rozhodně řekla.

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na anafara:
Aha, já myslela, že ti dělá problém odmítnout všeobecně, že jsi prostě jako Japonci, kteří zkrátka to "ne" nevysloví.
Já jsem mívala dřív problém spíš odmítnou známým lidem, například když jsem přestala jíst maso, tak vysvětlit strašně hodné staré tetičce, u které jsem byla na návštěvě, že to maso nechci, ale že to není proto, že špatně vaří....to bylo docela náročné.
S neznámými lidmi je dobré se nepouštět vůbec do řeči, jak tady už někdo psal, maximálně utrousit něco ve smyslu "nemám zájem". Většinou tě pak nepronásledují, i když zrovna minulý týden za mnou běžel nějaký klučina přes celý vestibul metra a snažil se mě pojistit. Taky mi vykládal, že dělám životní chybu a že jsem strašně hloupá, když jeho nabídku odmítám. Vysvětlila jsem mu, že jsem přece blondýna a o těch je všeobecně známo, že jsou hloupé, takže ode mě nemůže nic jiného čekat. A byl klid.

arrow
profile_image
ata001
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také neumím říct ne, u mě je to spíš tím, že se snažím všem zavděčit a nerada jsem s někým rozhádaná, pak mi přijde, že se ten člověk urazí když třeba nechci jít posedět nebo tak.
S těmi prodejci na ulici mám zrovna dnešní zážitek Potkala jsem maníka v oranžové sukni, s kufrem. A on "slečno počkejte, já jen..".. tak jsem myslela že chce poradit cestu. V tom z podpaží vytáhl knihu a mě to trklo, otočila jsem se s tím, že nemám zájem. A on na mě začal křičet že o mě taky nemá zájem

 

Váš příspěvek

Nedokážu říct ne

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené