Smazat

Nedokážu se smířit se smrtí mé tety

Před třemi týdny mi umřela moje teta na rakovinu kůže. Bylo jí teprve 25 let takže jsme si byly hodně blízké - mě je 19. Jezdili jsme různě na výlety, nakupovat a podobně. Byla to vážně úžasná osoba, měla hodně kamarádů, pořád se smála a všem pomáhala. Nikdy si nikomu nestěžovala ikdyž si toho opravdu moc vytrpěla (chemoterapie, bolestivé nádory). Teď mi strašně moc chybí a já nevím jak se s tím vyrovnat – všechno mi jí připomíná a hrozně mě mrzí, že už jí nikdy neuvidím a neřeknu jí jak moc jí mám ráda Hlavně se taky moc bojím o babičku a dědu, bydlí na chalupě kde jim vlastně umřela a to pro ně musí být hrozně těžké. Vážně nevím co mám dělat, tak mě napadlo, že některá z vás třeba prožila něco podobného a nějak mi pomůže. Děkuju za všechny příspěvky
 
arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mě teta umřela před 6 lety, letos na můj svátek to bude 7 let.
A jediné, co pomůže, je čas.

Asi ti moc nepomůžu, ale jediné, co to vyléčí je čas. Lepší lék bohužel není. Ale každopádně přeju, ať to co nejdřív přebolí!

Reaguji na AJUSHkax:

To je mi moc líto, to je hrozné umřít ve 25 letech... Pomůže ti být mezi blízkými a co nejmíň buď sama... Sice někdy sama budeš, ale snaž se pořád něčím zaměstnat.

Je to těžké, ale jedině čas pomůže... :/

Mně sice neumřela teta, ale nejlepší kamarádka, byla stejně stará a měly jsme stejně narozené děti. Trvalo mi rok, než jsem to trochu rozdýchala, pak měla výročí smrti a na mě to padlo znova. Každý další rok ta bolest přichází znovu, ale vždy o něco snesitelnější, takže mohu potvrdit: bude to hodně bolet možná dlouho, ale časem to přijmeš a naučíš se na ní vzpomínat, aniž by ses rozbrečela s tím pocitem úzkosti.
Já dnes vzpomínám s úsměvem nad tím jaká byla a co jsme zažily, oči se mi malinko zalejí slzami, ale dá se s tím žít. Co má říkat chudák její manžel a malý syn...

arrow
profile_image
AJUSHkax
od 25. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuju moc za příspěvky - asi máte pravdu, pomůže jen čas.. A s tou nejlepší kamarádkou - to musí být strašné - zvlášť když měla malýho syna .. Stejně je to nespravedlivý když si vezmete že umírají takoví lidé a ti, co vraždí, kradou a já nevím co, běhají po světe

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě umřela před 5 lety babička...já už jsem byla po půl roce ok, ale maminka je i po 5 letech pořád při vzpomínce na babičku (svojí maminku) brečí a to je celkem hodně silný člověk...já myslím, že jsou věci, které nikdy nepřejdou...člověk je musí jen akceptovat..
u nás je to o to těžší, že babička jakoby držela rodinu pohromadě a teď je to fakt v příbuzenstvu špatný....celou mamky stranu nemám vůbec od té doby ráda a nescházím se s nimi

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Před dvěma rokama mi umřel kamarád. Bylo mu 22. Vyrůstali jsme ve stejný vesnici a byla sem do něj zamilovaná a pak on do mě,ale nikdy jsme spolu vlastně nechodili. Teď jsem jezdila s jeho ségrou denně vlakem a bylo to pro mě hodně těžký. Furt vidím jeho. Teď dala na fb fotky z jejich dětství,kde on sedí na tříkolce atd a je si tam hodně podobnej. Byla jsem z toho úplně v háji..Nevím, cobych dělala, kdyby to byl ještě někdo bližší.

arrow
profile_image
Ruměnka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jedinou věc, kterou ti za sebe poradím je to, vidět smrt z jiné strany. Ne jako trest, smutek a bolest, ale jako vysvobození, klid a žádné trápení. Obzvlášť, byla-li tvá teta tak těžce nemocná. Jde sico o trochu filozofičtější pohled s náboženským podtextem (paradoxně jsem ateista), ale alespoň mě to uklidňuje. Když začnu nadávat a být zlá na skutečnost, že mi umřela jedna z nejbližších osob v životě, hned si uvědomím, že bych byla strašný sobec, kdybych si přála, aby tady zůstala a trápila se...

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na AJUSHkax:
Mně umřel před 3 roky táta taky na rakovinu.Myslím, že se smrtí nejbližšího člověka se nelze vyrovnat nikdy....Ještě stále myslím na to, co jsem mu chtěla všechno říct, vzpomínám na náš poslední rozhovor a při každé myšlence na něj se mi ještě stále hrnou slzy do očí.Dřív jsem si i myslela, že to neni pravda a až přijdu domů, tak tam zase bude.S postupem času se s tou bolestí člověk naučí žít.

arrow
profile_image
delfin126
od 29. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Já jsem v době kdy se se mnou rozešel partner , chodila na mejdany ke známému a sblížili jsme se.. i intimně, on mi pak říkal, že mě miluje..jeho přítelkyně mu zemřela před lety. že si nemyslel, že ho to ještě potká. jenže s přítelem jsme se k sobě vrátili a já jsem mu řekla at se nezlobí. pochopil to. Pak jsem mu napsala občas sms, jak se má..že zajdu na kávu,odpovídal, že není doma, že pracuje daleko odsud. Jednou jsem ho zastihla, objímal mě a měl v plicích port..říkal, že je to kvůli dýchání, že si zranil plíci.Po pár týdnech neměl vlasy, byl pohublý. Celou dobu co mi psal, že pracuje mimo, pobýval v nemocnici a měl rakovinu slinivky, kamarád mi jeho zemření zavolal, zrovna když jsme s dcerou oslavovali narozeniny. nemohla jsem to pochopit, uvěřit. Nechtěl, abych věděla, že je nemocný!! Do háje!! Nechtěl být mnou litován, Až pak jsem si uvědomila, jak mooooc mi chybí a nejsem s tím smířena do dnes.Budou to 3 roky. Je to hrozné, ale dotklo se mě to víc než smrt mého otce, který umíral pár let. Tomu jsem den před smrtí odkývala co po mě požadoval, uklidnila ho, že se o mámu postarám.Musela jsem zajít za psycholožkou. Nejvíc mě bolí, že jsem mu neřekla, co jsem chtěla..a to, že pro mě strašně moc znamenal. Vedli jsme spolu diskuze, které už s nikým nezažiju.Co mě těší, je, že po smrti přítelkyně dokázal zase milovat,okolí říkalo, že ho nepoznavají, jak je štastnej, co mě bolí, že jsem mu pak ublížila.Samozřejmě s přítelem, ke kterému jsem se vrátila už nejsme...Umrtí jsem kolem sebe zažila dost - bohužel, ale s tímto se také nemohu smířit. Tolik mi chybí.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přispěju z trochu jiného soudku... Pro začátek bych nelámala hůl ani nad nějakými léky na úzkost od lékaře... Vážně to během chvilky zabere a uleví... a člověk začne věřit, že to zvládne...

 

Váš příspěvek

Nedokážu se smířit se smrtí mé tety

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené