arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky! Potřebuju poradit, už jsem zoufalá. Do čtyřicítky mi zbývají už jen 3 roky, ovšem připadám si stále jak puberťák. "Zamlada" jsem měla pleť spíše mastnou se sklonem u ucpávání pórů, nyní mám pleť suchou, používám kvalitní kosmetiku - Mary kay time wise, růžovou řadu, bez parfemace. V době, kdy jsem brala HA byla má pleť jako miminko, dokonce i v těhotenství bez problémů. Po dětech jsem již do "klasické" HA nešla, nechci, nechci v mém věku do sebe ládovat estrogeny. Mám sice hormonální tělísko, ale to působí pouze lokálně a uvolňuje velmi nízkou dávku gestagenu, takže v reálu to je, jako bych žádnou HA neměla, a při "mých dnech" se má pleť začne ucpávat, dělají se mi na čele černé tečky v kombinaci s pupínky s bílou výplní. Když přepudruji, pupínky se ještě více ucpou a zvětší a vypadá to hrozně. Večer po odlíčení mi to kolikrát nedá a ty nejhorší mrchy vymáčknu. A to je ten kámen úrazu a v tomto směru bych chtěla poradit, co dál. Takto "zoperovaný" nevinný pupínek se zanítí a začne pravé peklo. Nehojí se to, a to i přesto, že místo vydesinfikuji (peroxid, tee trea atd.). Ráno se probudím a pod stroupkem mám nános hnisu, bolí to jako čert, a když už se pak s tím snažit nic nedělat, postižené místo se rozpíná, hnisá, já stále desinfikuji a hojím, ale efekt nula nula nic. Pak si nadávám, že jsem do toho vůbec ryla. Zahojí se to až po několika x dnech, někdy i týdnech, ale do té doby přijdou další "mé dny" a je to tady znovu. Myslela jsem si, že přes léto se mi to zlepší, u moře na sluníčku, ale žádné zlepšení se nekonalo. Co s tím tedy? Nemáte některá nějaký osvědčený recept - kosmetiku, mastičku, olejíček, který by místa dokázal dobře zahojit? Závidím holkám, ktetré mají pleť jako miminko a já, i kdybych se stavěla na uši, toho nikdy nedosáhnu. Děkuji za rady.

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak asi rada nad zlato - nehrab na to, dokud to vyloženě nemá bílou čepičku. Čekej až "uzraje". Pak ti to nebude hnisat a dělat se stroupky (který nezamatláš).
Toliko bláhové teorie, přejdeme k praxi - sudocream, zásypy, acnecolor - vysušující, stroupkovatí, ale druhý den hezky placaté. Cicaplast, kys. hyal., hemagel - mokré hojení většinou bez stroupků, ale musí tam být pořád vlhko, takže ideální na doma a večer.
A nakonec - zynerit a podobné atb. vodičky na vymáčklé. Pouze na předpis.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Renule77: používám kvalitní kosmetiku - Mary kay


Cituji valux: Tak asi rada nad zlato - nehrab na to

jj u kosmetičky si byla?

arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lintu: MK není kvalitní? Zatím jsem nenašla nic lepšího. Jiné krémy mě štípou, udělají neprodyšnou masku a to je pak ráj pro pupeny.

arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lintu: U kosmetičky jsem byla snad jednou v životě. Udělá mi to samé, co jsem schopna já doma - pleť napařit a vymačkat černé tečky, a nakrémovat. Jestli do toho "hrabe" kosmetička nebo já, vyjde nastejno, stejně se to musí hojit stejně dlouho...

arrow
profile_image
B.a.r.č.a.
od 13. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za sebe můžu doporučit sudocrem a nebo tea tree.
Sudocrem je super, ale pokud chceš větší vrstvu, je bílý a tak je lepší na noc.. občas si ale kapku zatřu do pleti i na den před krémem, ale to musíš hodně do pleti zapracovat.
Tea tree je úžasný, pupínky dezinfikuje, rychle se hojí, ale po čase pleť na tom místě, kde mažeš šíleně vysušuje i přes hydrataci, musíš mazat jen lokálně a chvíli. A také má dost svou specifickou vůni, někomu může vadit, mně osobně docela voní
Ale za sebe tyto dva výrobky doporučuji.
Moje maminka taky vysadila antikoncepci a matlala si ode mě tea tree, teď jsem jí kupovala její. Občas se jí udělá pupínek a to je jí přes 40 let.
Takže tea tree je jednička, ale na pleť opatrně nebo ji popálí!

Já teda nemám, co říkat, akné se mi dělá pořád, ale zas mám už nějaké zkušenosti s hojením těch pupínků. Podle mne to špatně mačkáš. Já dřív taky to špatně mačkala, a pak se to stalo ještě horší, tak jsem s tím sekla uplně a nic nemačkala. Ale když to už má bílou čepičku, vezmu desinfekci - klidně třeba ten tea tree, vezmu propichovátko (stačí jehla, já mám takovou jehlu k mikroskopu), tu si vydezinfikuji nad sporákem v plameni (nebo ji aspoň přetři tou dezinfekcí), propíchnu to, vydezinfikuji místo a pak umytými prsty potřenými dezinfekcí mačkám tak dlouho, dokud opravdu není všechen ten hnis ven, musí ti téct už jen čistá krev. Pokud se mi to takto nepodaří, tak mám stejný problém jako ty. Někdy není potřeba ani propichovátko a praskne to samo, ale tou jehlou je to podle mne lepší, hygieničtější, nemusí se tam udělat taková díra, která by se pak třeba zjizvila. Důležitý je ale vymačkat fakt naprosto všechen ten hnis, jinak to dělá problémy. A na noc sudocream taky doporučuji, je to zázrak, nikdy nic od kožní mi nepomohlo tak jako sudocream, což je zázrak, ale kožní se mi s tím vysmála, a na ty podkožní zapouzdřence saloxyl.

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý večer všem,
Mary Kay není kvalitní kosmetika. Je jen oblíbená mezi ženami.
Pro Tebe by byla vhodná DERMALOGIA- hypoalergennní kosmetika z USA. U nás se prodává v parfumerkách Douglas. Já jsem výrobky měla od známé, která nakupovala výhradně na ebay.
Dermalogica je fantastická. Opravdu Ti pomůže. Mají odličovadla, masky a také zajímavé boostery- celkem 5. Měla jsem s kyselinou hyaluronovou, a další projasňující booster také- ten byl opravdu soothing. .Mají boostery i na klimakterické potíže s pletí, dále na akné, a slupovací s vitaminem C. Dermalogicu lze sehnat i na aVy.cz.
No, a co se týká mačkání, tak se musíš krotit. Jinak budeš mít jizvičky, kterých se nezbavíš jen snad laserem
E

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Omlouvám se Dermalogica. Ne Dermalogic!!
E

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Renule77: Do čtyřicítky mi zbývají už jen 3 roky, ovšem připadám si stále jak puberťák.

v tomto věku se nejedná o klasické akné, ale buď o nevhodnou péči o pleť nebo nevhodné stravování. Případně kombinace obojího.

Cituji Renule77: Večer po odlíčení mi to kolikrát nedá a ty nejhorší mrchy vymáčknu. A to je ten kámen úrazu a v tomto směru bych chtěla poradit, co dál. Takto "zoperovaný" nevinný pupínek se zanítí a začne pravé peklo.

Pokud už si fakt nemůžeš pomoct - mačkat pupínky POUZE v případě, že jsi odlíčená a máš vyčištěnou pleť.
Po vymáčknutí potřít antibakteriálním gelíkem na pupínky.
Na černé tečky doporučuji hloubkově čistící masky, používat 2-3 týdně.
Mě maximálně nadchla kosmetika Artistry. Hledání té pravé kosmetiky sice trvalo dlouho, ale našla jsem co jsem hledala.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já teda taky mačkám,přijde mi,že kdybych nemačkala,mám ten pupínek třeba ještě další dva týdny. Každopádně vydezinfikuju ho,kápnu desinfekci na tampónek,vymáčknu,znovu přetřu a pak tea tree (na ten si mi už ale pleť zvykla ) a nebo nějakou vysušující mastičku,mastné mastičky mi to většinou ještě zhorší

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Renule77: Jestli do toho "hrabe" kosmetička nebo já, vyjde nastejno, stejně se to musí hojit stejně dlouho...

Tak to jsi byla asi u špatné kosmetičky:/ zašla bych i ke kožní pro radu, jinak já zrovna neporadím, pleť mám hezkou.)

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pokud máš Mirenu, tak ji vyhoď, já budu mít 34 a v dubnu mi po 5 letech tělísko vytáhli a mám pokoj, pleť o 95% lepší, do té doby šílené martirium s pletí, pořád dokola se akné vracno, hlavně brada a nekonečný příběh, kdy nepomáhalo nic, jakmile jsem vytáhla Mirenu, tak mám opravdu tak 3 při mentruaci a hlavně konečně v sobě nemám zadrženu i vodu

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já blbka kdybych to věděla dřív, tak ji nikd ynechci ,nakonec mi Mudra potvrdila na dermavtologii, že Mirena není moc dobrá na plet, já už šla skoro do Roacuttane, nakonec sama doktorka uznala, že absolutně to není potřeba

arrow
profile_image
Hanulkaa mojeid
od 11. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě je nech, nemačkej, počkej na bílou čepičku. Jinak si taky myslím, že špatně mačkáš, když mačkáš, musíš se ujistit, že šlo ven vše. Často lidé vymáčknou jen takovou hlavičku a celý zbytek tam nechají a pak je to peklo..
No a když už ho máš v tomhle blbém stádiu po mačkání tak bych zkusila nějakou mast třeba Ichtoxyl/Saloxyl atd ta to z toho vytáhne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené