Smazat

Nejlepší řešení pro soužití se spolubydlící - generálkou

Jak mám jednat se spolubydlící-generálem, která si nejspíš myslí, že tu šéfuje, protože tu bydlí déle a je o generaci starší. Zavedla si zde vlastní pravidla a nerespektuje fakt, že každý nájemník, si platí za stejné služby, a nikdo nemůže mít výhody a buzerovat ostatní.

Jako 2 studentky VŠ jsme se na podzim nastěhovaly do bytu, kde již delší čas bydlí třetí spolubydlící - starší paní učitelka, která to tu vede pevnou rukou, přesně nám určuje pravidla např. abychom měli kosmetiku, mýdlo, toaleťák i mycí prostředky v pokoji a nosili si je sebou do koupelny/kuchyně v čas potřeby.
Na věšáky v chodbě si nesmíme věšet věci, vše musíme tahat do pokoje.

Kuchyně,chodba, koupelna, jídelní stůl jsou tedy prázdné - podle mě nevyužívané tak, jak na to mám z nájemní smlouvy právo.

Nemluvě o lednici, kde máme volné jen 2 police a v mrazáku jen kousek - to jsem nikdy neřešila, protože dojíždím jen na týden, zatímco ona je tu pořád a dělá si zásoby jak na válku.

Stěžuje si na každý drobek, vlas, hlasité zavření skříněk.
Vařit se večer nesmí kvůli zápachu. Ona si však celodenní přípravu zavařovaček s lečem dovolit může.

Ze začátku jsem se snažila být ohleduplná, vzhledem k naší rozdílné životní situaci, ale už mi dochází trpělivost.

Takový člověk asi řije smutný frustrovaný život, když se pak takto vybíjí na ostatních.
S tím, jak s námi jedná - přizve si nás na kobereček a začne vyčiňovat a urážet,jakože doma za nás všechno dělali maminky apod.- jako bychom byly nějaký poddruh, který nemá nárok na stejná práva jako ona. Spustí monolog výčitek nedá možnost ani promluvit a rychle zaleze do nory. Naše slovo nemá význam.

Kvůli tomu jsem si jí úplně přestala vážit a je mi celkem jedno, co na mě zas vytáhne, ale stále mě někdy vynervuje, což mi teď o zkouškovém bere čas a klid.

Napadá vás, jak to řešit? Měla bych na ní jít s tím,že platíme stejný nájem a jsme si rovni? Nebo se mám přes to přenést, občas si nechat nakydat na hlavu, a jen co zaklapnou dveře to vypustit?
 
arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak tohle přesně měla moje dcera se starší paní u které bydlela,když studovala VŠ. Nemohla svítit velkým světlem jen malou lampičkou při učení, sprchovat se směla jen v určitou dobu-pokud přišla déle-nesměla už vlézt ani do koupelny (déle tzn v 20 hod).nesměla si nabíjet notebok ,ptž žere moc proudu, když ji zakázala nabíjet i telefon- během chvíle se odstěhovala....obávám se ,pokud nepomůže rázné vyříkaní -tak než tohle snášet-raději si najít něco jiného..

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty vo.e... pokud by to jen trochu šlo, asi bych se vykašlala na takové spolubydlení. S takovou osobou se na ničem nedomluvíš i kdyby ses stavěla třeba na uši a za ty nervy by mi to nestálo. Na to stačí VŠ sama o sobě kolikrát. A minutu před odchodem bych jí ještě řekla něco pěkně od plic

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle je těžké.

jakože doma za nás všechno dělali maminky apod.- jako bychom byly nějaký poddruh

Na to bych jí řekla, že pokud je tak soběstačná, tak si může najít byt, kde bude sama. Možná za to její pedantství může nemoc z povolání - učitelka.

Já osobně si neumím představit, že bydlím s cizími lidmi, tak by mě to štvalo asi také, ale na druhou stranu opravdu nevím, jaké jste vy dvě. Třeba jste opravdu nepořádné a ono to potom člověka rozčiluje dívat se i jenom ta ty cizí vlasy. Zkusila bych navrhnout i nějaká vaše pravidla.

arrow
profile_image
Elizabeth Bennet
od 28. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč si nenajdete jiné spolubydlení s lidmi vašeho věku? Sama bydlím se spolubydlícími a tohle by teda neexistovalo. Pokud někde platím nájem, tak se přece nenechám takhle šikanovat.

Podle mě byla taky chyba se přistěhovat k někomu staršímu.. kdybych šla jako student do spolubydlení, tak jedině k dalším studentům...
Ono taky proč by vás tak nebuzerovala, když si to necháte líbit a ani nekváknete

arrow
profile_image
Brokolička
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jn...učitelky jsou skoro vždy tak trochu na hlavu . Už na intru byly studentky pajdy trapně vzorný, přádkumilovný, měly potřebu všchny dirigovat, jejich humor byl na úrovni starých pannen....no prostě na odstřel

Asi vám nezbyde nic jného, než se odstěhovat. Je mi líto....

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si nemyslím, že by byl problém zrovna v tom, že je "starší" - není to patrně žádná stará babka, je o generaci starší = je jí cca 40. To jen tak na okraj.
Když jste si nechali poroučet a dělat na hlavu od podzimu, teď se to bude najednou asi docela těžko měnit, no. Platíte všechny stejně ? Na koho je psaná smlouva ? Co by se stalo, kdybyste se odstěhovaly - celý byt by zůstal na tamtu semetriku, nebo by dál platila jen svou třetinu ? To je taky docela důležité v případě, že byste s ní něco chtěly vyjednávat.
Ona je v první řadě nejspíš osamělý, nešťastný, frustrovaný a zlý člověk - a než trávit své mládí vedle někoho takového, tak bych opravdu raději popřemýšlela nad jiným bydlením, k čemu se zbytečně stresovat, ještě od ní nakonec ty manýry naberete Anebo ne, nejde to za žádnou cenu, jak dlouho tam ještě musíte být ?

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

asi nájsť si hneď ako to bude možné spolubývanie s mladšími ľuďmi ... ja osobne by som si z toho nič nerobila, ešte aby som si večeru nemohla urobiť ... proste by som ju ignorovala ... chápala by som keby sa sťažovala na hluk alebo neporiadok, ale tak toto fakt nie ... normálne by som si vešala veci na vešiak a varila večer, nech si rozpráva čo chce asi to ozaj bude učiteľská deformácia

V případě, že nebydlíte u ní, ale byt vám a stejně tak jí pronajímá někdo další, kdo tam nebydlí - hodila bych na ni kakanec. Nemá vám co poroučet. Něco jí vadí? Cajk, majitel nic takového neřekl, takže pokud jí něco vadí, támhle jsou dveře. Absolutně bych nebrala v potaz nic, co by vyloženě nebylo proti běžnému soužití. Kromě toho bych o tomto asi informovala majitele, že s paní není možné moc vycházet a že pokud se to nezmění, plánujete stěhování.
Pokud je byt její a ona vám pronajímá pokoj, můžete akorát secvaknout paty a začít se balit ...

arrow
profile_image
Anafi
od 4. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Díky za Vaše názory. Usvědčili mě v tom, že nejsem příliš náročný blázen
Spíš jsem se chtěla vypovídat, tak jako do pravého deníčku.
S kamarádkou plánujeme stěhování, ještě to nějakou dobu potrvá, ale jakmile bude smlouva ukončená, napíšeme majitelce, jak se ta paní chová a ať si jí zpacifikuje. Ach na to se moc moc těším

Ve zkouškovém jsem s ní nechtěla řešit problémy, ale teď už mám klid a určitě si budu nárokovat nějaká ta práva. Vždyť dát si do kuchyně třeba sirup, olej či ovoce je normálnější, než si to skladovat v pokoji. Stejně tak s prostředkama do koupelny.

Cituji Anafi: Vždyť dát si do kuchyně třeba sirup, olej či ovoce je normálnější, než si to skladovat v pokoji. Stejně tak s prostředkama do koupelny.

přesně tak, přece máte společnou koupelnu i kuchyň, ona tam může mít věci a vy ne? Odstěhovala bych se okamžitě, jen si takovou situaci představím, jdou na mě osypky... jednou jsem bydlela se slečnou, která byla starší jen o pár let a doslova mě prudila za to, že mi upadnul vlas v koupelně... Vydržela jsem tam s ní pár měsíců, bylo to fakt peklo.
Takoví lidé, co nejsou tolerantní a nedokáží se jakkoliv přizpůsobit, by měli bydlet raději sami.
S tím, že je to věkem, ale nesouhlasím, jedna z mých současných spolubydlících je také paní o generaci starší ale je naprosto v pohodě, vůbec nic neřeší a často si dobře pokecáme u vínka...

 

Váš příspěvek

Nejlepší řešení pro soužití se spolubydlící - generálkou

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené