arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holčiny, mám problém nedokážu se donutit omezit v jídle a začít se konečně hejbat. Je to jako v bludném kruhu. Každý den se cpu čokoládama, sladkejma tyčinkama a bramůrkama. Ve školní kantýně nic jinýho nemají. Na svačinu si dám třeba Kinder Bueno a Snickersku a ledový kafe. K obědu třeba housku a pudink. Dost mě to štve. Přítel mě taky k hubnutí a ani ke zdravějšímu životnímu stylu nemotivuje. Každý den snídávečer několik bílých rohlíků. Chci začít jíst zdravě jako jsem jedla dřív,ale nemám k tomu vůli. Dneska jsem si k obědu dala zeleninový salát a banán. Jenže jsem si večer dala sušenky, croissant a čokoládu. Nevím co si mám s tou vůli počít. Poradíte?

arrow
profile_image
saba
od 23. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pussydeluxe
Ahoj, Podle fotek jsi dost hubená a problém nebude v tom, že Tvoje tělo je děs, protože to není pravda. A co se týká toho, že nemáš vůli cvičit, tak to nemá spousta lidí včetně mě a řeší to tím, že platí za to, že na ně někdo křičí, aby cvičili. Zkrátka si koupím permanentku na aerobik, tam na mě řvou, lámou mě. Sama od sebe už se taky nedonutím. Tohle ale funguje. Ve skupině Tě to donutí.

arrow
profile_image
berolina
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pussydeluxe
je to o motivaci, když se nedokážeš donutit, tak to asi ani vnitřně nechceš. seš jedna z těch mladých holek, které si myslí, že jsou tlusté, protože in je být vychrtlý, ale není to pravda. dieta je podle mě pro tebe nevhodná, ty potřebuješ sport, pohyb aby ses zpevnila a tvoje tělo dostalo správné tvary, jak říká saba, najdi si sport, který ti vyhovuje, který budeš dělat pro radost, kup si permici a pravidelně tam chod. výsledky by se měly dostavit a možná pak jednodušeji přehodnotíš své stravovací návyky aniž bys musela omezit v jídle.

arrow
Neprodává v Bazaru

Poradím, jak na částečné snížení konzumace sladkostí. Prostě je doma vůbec neměj. Pokud je někdo u vás doma kupuje, tak se s ním dohodni, ať to prostě nekupuje. U nás to funguje bezvadně, my takové věci zkrátka doma nevedem a v obchodě mezi regály s takovým zbožím ani nechodím. Koupím něco jen v případě, že k nám příjde plánovaná návštěva. Jediné, co doma máme, jsou např. celozrnné sušenky s ovesnýma vločkama apod., ono když mlsat, tak zdravěji. Nebo pro děti a manžela máme doma hořkou čokoládu (kterou já nemám ráda, takže mě neláká). O víkendu je to horší, protože peču rodině nějaký koláč apod., jenže to není každý den a není to koncentrovaná sladkost, jako je třeba Snickers. Já Tě ale chápu... já si ve Tvém věku taky zvykla konzumovat sladkosti (třeba čokoládu denně) a pak jsem se stala takzvaně závislák (když jsem ji neměla, tak jsem nemyslela na nic jiného ). Ale změnit tohle je jen o zvyk.

A k tomu cvičení a hubnutí... je dobré mít k tomu motiv a stanovit si prostě termín splnění "úkolu", třeba červenec. A tudíž si to všechno do té doby rozvrhnout a naplánovat, jakým způsobem si těch pár kil srazíš dolů... na každého zabírá něco jiného (inspirace tady na Omlazení.cz máš víc než dost, já třeba cvičím Pilates, běhám a jezdím na kole). Bude Tě to stát samozřejmě čas a pot. A průběžně co 2 týdny kontrolovat, jak to funguje. Po dosažení kýženého výsledku se pak jen prostě udržovat v novém životním stylu... je to jen o zvyk. Výsledkem je pak z toho všeho dobrý pocit, zvedne se Ti nálada, zvedne se Ti sebevědomí a to stojí za to, ne?

K tomu svému hodnocení v galerce ohledně Tvé postavy... Ty nemáš špatnou postavu, chce to jen trochu ji zformovat cvičením a bude to dobrý.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[saba, berolina

Mám pocit, že jste to vzali za špatný konec. Pussydeluxe nikde nepsala o hubnutí, ale o tom, že chce cvičit a jíst zdravěji, což je jenom dobře, protože strava složená z čokolád a smažených brambůrků to rozhodně není.

Vůle se dá trénovat. Popravdě s tím cvičením je to asi jednoduší než s tím jídlem. Jak už tu bylo řečeno najdi si nějakou zájmovou pohybovou činnost. Já osobně bych doporučil nějaké bojové umění v závislosti na tom jaká jsi, pokud je vedeno odborně pomohlo by ti to i s tou vůlí, ale není to podmínkou, můžeš dělat cokoli jiného co se ti líbí, na co máš předpoklady nebo schopnosti. Každý pohyb je lepší než žádný, i kdyby to měly být dlouhé procházky. A teď k tomu stravování.
Pokud neumíš postupovat od velkých věcí k malým postupuj od malých věcí k velkým. Udělej si třeba plán. Nevím kolik a čeho do sebe naláduješ, ale snaž se to třeba každý den, nebo každý týden o trochu snížit. Dát si o jednu čokoládu méně, nesníst celý pytlík, ale jenom půlku a samozřejmě se za to pochválit. Vyzkoušej, najdi si rytmus který ti vyhovuje a věřím, že se výsledky dostaví a nejenom v jídle a cvičení.

Někde jsem četla, že to jsou vlastně všechno závislosti - na cukru, bílým pečivu, dokonce i sýru.....
Podle mě se to dá odnaučit, stejně jako třeba přestat kouřit, jak si člověk zvykne, nemá chuť a potřebu jíst bílý rohlíky nebo sladkosti.....ale chce to tu vůli. A k tomu musí být opravdu dobrá motivace a přesvědčení....ty nepotřebuješ hubnout, ale sport a zdravá strava - to by měl dodržovat každej....bohužel člověk nesmí být líný....A to ty líná jsi a vymlouváš se, nezlob se na mě. Nechoď do školní kantýny, to je mor, raději se přemož a nachystej si zdravou svačinku doma. Ano, je to otrava, vyžaduje to případný nákup v supermarketu, přípravu....teď nechci, aby to vypadalo, že tě nějak buzeruju, já jsem líný prasátko a taky často sežeru bagetu z kantýny....ale musíš uznat, že jinak to prostě nejde....A pokud přítel nehodlá jit do zdravé stravy s tebou, nezbyde ti nic než ta vůle. Zkusila bych si povolit jednu sladkost denně. Tak to dělám já, úplně si to zakázat to nejde, známe to o zakázaným ovoci )
PS: nemít nic doma na mě moc nezabírá. Já jsem schopná žrát třeba kakao, piškoty s marmeládou/máslem, a podobný blbosti, když mě chytne sladkej záchvat )

Přeju hodně štěstí, ale hlavně té vůle!

arrow
Neprodává v Bazaru

Já chci začít žít zdravě a trochu zhubnout, ale dávám si menší cíl 5 kg.

Cituji Dasule: ....A to ty líná jsi a vymlouváš se, nezlob se na mě. Nechoď do školní kantýny, to je mor, raději se přemož a nachystej si zdravou svačinku doma. Ano, je to otrava, vyžaduje to případný nákup v supermarketu, přípravu

Musím ti dát za pravdu, když jsem dřív jedla zdravě, tak jsem se školním automatům a kantýnám vyhýbala. Je,ale pravda, že čokoládu jsem jedla často tak i tak. Nebo jsem si aspoň kupovala ty čokoládové rýžové chlebíčky a čokoládové jogurty. Dneska večer půjdu do Alberta a koupím si svačinu, večer se pochlubím,tak doufám, že mi jí schálíte.

arrow
profile_image
rattty
od 29. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jde jen o pár týdnů, než si zvykneš...tak nechod do kantýny, ale dělej si svačinu doma, k večeri si udelejte zeleninový salát s kuřecím masem,jednou týdně si povol sladkosti,ale jen jednou .-) neboj, to zvládneš...zkus, vydržet, je to těžké,ale jen na začátku, pak budeš mít výsledky .-) svačinu i oběd si dělej doma

arrow
profile_image
fool
od 14. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

Cituji pussydeluxe: Ahoj holčiny, mám problém nedokážu se donutit omezit v jídle a začít se konečně hejbat. Je to jako v bludném kruhu. Každý den se cpu čokoládama, sladkejma tyčinkama a bramůrkama

Ahojky, tak to jsme na tom podobně aktorát se hejbat snažím a místo brambůrek se láduju sýrovýma tyčinkama. Čokolády, koblihy a další dobrůtky jsou samozřejmě také na místě.
Nemám absolutně žádnou vůli. Poslední měsíc mi to vydrží vždy jen tak půl dne, někdy ani to ne. A po obědě prostě začnu žrát a nevím, kdy přestat. Když si řeknu, že už nezdravé jídlo nebudu jíst, tak jediné, co potom za den dělám je to, že myslím na jídlo. Jsem jeho otrokem. A nedokážu si dát jen třeba kousek čokolády pak se držet. Je to jako droga, jakmile poruším, už vzdávám veškerou snahu a jím vše, co mi přijde do cesty.
Mým cílem je dát dolů 2 kila, ale hlavně zpevnit zadek a vyhnat celulitidu..Můžeme se snažit spolu
A určo si rychle nějaký sport najdi a provozuj ho alespoň 3x týdně. Když člověk chce, jde to. Mě se hned zpevily nohy a bříško a mám z toho obrovskou radost. (musíme se i trochu chválit, no ne?)

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pussydeluxe
Také jsem od přírody lenoch a závislák na čokoládě. Ale dospěla jsem do věku (je mi 45), kdy je mi jasné, že to, jak budu vypadat třeba za 5 let už závisí jen a jen na mě, na přírodu už spoléhat nemůžu. Chci být i ve zralém věku hezká a vy padat mladě a to je pro mě velká motivace. A právě motivace je nejdůležitější. Co je mi platné, když budu mít vyhlazený obličej super kosmetikou, ale tělo zchátralé? Najdi si tedy něco, co tě bude motivovat, popohánět, nějaký cíl, kterého chceš dosáhnout. Pro začátek zvol cíle menší, abys byla schopná je splnit a postupně přidávej. Uvidíš, že časem přejdeš na nový životní styl, aniž by to nějak moc bolelo a budeš se cítit mnohem líp.
Natrefila jsem na stránky www.hejbejse.tv , začala podle nich každý den civičit a kupodivu mě to i baví. Každý si tam najde to, co mu nejvíc vyhovuje. No a po prvním týdnu jsem už viděla první výsledky - 1 kg a necelé 2 cm v pase a přes boky, což mě nakoplo do dalšího cvičení.
Samozřejmě jsem přizpůsobila i jídelníček, jím často a malé porce. Jídlo včetně oběda si nosím do práce z domova, chce to překonat lenost a připravit si ho. A čokoládkou hřeším, nejsem na světě přece pro to, abych se týrala. Ale nepřeháním to. A výsledky se dostavují, cítím se líp, letní oblečení lépe pasuje, nejsem tak unavená a konečně mě přestávají bolet záda. A okolí chválí
Držím palce!

arrow
Neprodává v Bazaru

fool
Ahoj a kolik vážíš a měříš? Jo, pro mě jsou taky sladkosti jako droga, pořád na to myslím, když si je musím odpírat. Mě se osvědčilo tancování doma. Celkem slušně se přitom spalují kalorie a nemusím se nikde ztrapňovat a nic mě to nestojí. Jenže teď se mi narodila, tak nevím jestli si budu moct každý den obden hodinu tancovat.

arrow
profile_image
Bjetushka
od 14. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak to já se v jídle omezuju, ale každý den mi něco ujede Buď si ráno koupím koblihu, nebo mám chuť po obědě na nějakou čokoládu a jdu do automatu, nebo si v deset večer nasypu do misky solený oříšky...sí nevybereš Jinak ke cvičení - šlapu doma na rotopedu a donutím se jedině tak že si k tomu pustím Sex ve městě nebo nějakej zajímavej film..a když je ten film fakt zajímavej, tak vydržím šlapat třeba 45 min a ani si toho nevšimnu A přítel mě taky nijak nemotivuje - ten toho za den spořáda tolik co já za týden a je čím dál hubenější

arrow
profile_image
naty76
od 29. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jajaj ked to tu čítam, ako by som to ja pisala, teiž nemám pevnú vôlu, týždeň vydržím delenku a potom mam takú stráááášnú chuť na sladkosti že povyjedám všetko potrebovala by som tak 6 kg dolu a neviem sa dokopať ani k pohybu ani k nežratiu

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pussydeluxe: Jo, pro mě jsou taky sladkosti jako droga

Ne jako, ona to droga skutečně je. Závislost se může objevit u všeho. Lidé jsou kolikrát závislí i na cvičení. Každá věc či činnost se může stát drogou, bohužel. Ale samozřejmě to není omluva a je třeba s tím něco dělat, rad je tu víc než dost.

arrow
profile_image
amiris
od 21. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, tak já jsem na tom úplně stejně , nedávno jsem měla ale určitou fóbii, a to jsem se jídla bála dotknout - věřte, na chipsy nebo čokoládu jsem neměla ani pomyšlení, a zvykla jsem si tak, že jsem je vážně nepotřebovala. Pak jsem si ale zase párkrát ďobla, a moje "vášeň" byla zpátky . Taky přemýšlím, jak se toho zbavit. Možná si raději začít kupovat sušené ovoce a hromady čerstvého a zeleniny, to by mohlo zabrat. Mně občas taky postačí jako kamufláž velký hrnek zeleného čaje

Co se sportu týče, tak s tím jsem na tom na štíru, a přitom jako menší jsem sportovala pravidelně. Teď není moc kde, kdy, s kým a ani za co. Ale viděla jsem na internetu takovou taneční podložku, která se připojí k TV nebo k počítači, a člověk podle pokynů tancuje (mačká nohama určité body na té podložce) - tak to mě taky zaujalo, potom taky ten otočný talíř, včera hula hop, a teďka zrovna mě zaujal tip Maaya, takže určitě vyzkouším

ještě bych dodala, že hubnout nechci, jenom hlavně zpevnit postavu, a to především zadek (to je ale v mém případě asi nemožné )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené