Smazat

Nemoc, potrat - vyrovnání se

Ahojte holky,

opět se na Vás obracím spíše s takovou zpovědí.
Jak jsem již v jednom tématu psala, řešila jsem svůj vztah s přítelem a bojovala jsem mezi ním a jiným. Nakonec jsem se s přítelem rozešla a občas se scházela s milencem.
Co čert nechtěl, otěhotněla jsem, i když jsme si dávali přiměřeně pozor, ale asi tam byla nějaká kapička touhy, jak mi bylo vysvětleno gynekoložkou. Nicméně trpím vážnou poruchou jater a jsem po vleklé léčbě, kdy nesmím užívat jen tak nějaké léky. Onemocněla jsem s velmi silnou angínou, už mi nic nepomáhalo a musela jsem zajet do nemocnice na internu, kde mi místo bioparoxu apod. dali nějaké kapačky, byla jsem na nich 3x. Nicméně mi dělali opět kompletní testy a přišlo se na to, že jsem v počátku těhotenství a tím pádem mi přestali kapačky dávat, neboť by to mohlo mít špatný dopad třeba na vývoj miminka, zejména na samovolný potrat. Došla jsem na gynekologii, tam mi bylo řečeno, že jsou ty kapačky opravdu silné a dali místo nich nějaké léky, které moc nezabíraly na mou angínu. Varovala mě, že může dojít k potratu, ať se na to moc neupínám, i když já byla na vážkách, jestli si miminko nechat nebo ne, když už dítě, chtěla bych ho zdravé. Říkala, že v tom mohu být max.2-3 týdny, že jde opravdu o začátek, a ať si tedy sama během týdne rozmyslím, zda to chci nebo ne, abych ještě stihnula případně potrat s menším zásahem. Samozřejmě jsem z toho byla naprosto vyděšená - nemocná a ještě těhotná. Psala jsem to milenci a on nejdříve psal taktické smsky o tom, že jako to asi jeho být nemůže, když jsme si dávali pozor atd. Tak se to ve mě nějak zlomilo a napsala jsem mu, ať jde někam, že s nikým jiným nespím, a ať mi už nikdy nepíše. Obratem se ozval, že se hlásí ke všemu, co spáchal, pokud to byl on, a ať mu píšu co a jak, a že potrat není nic moc. Nic jsem po něm nechtěla, psala jsem mu, že bych to nějak zvládnula i sama, ale připadalo mi správné mu to napsat, už jen proto, že na tom měl svůj poloviční podíl. No a v pátek večer se mi ozvala strašná bolest v podbřišku a krvácení. Takže jsem se nechala odvézt do nemocnice a bylo to tady - samovolný potrat. Jak jsem byla nemocná, nemohli mi dát úplnou narkozu, protože jsem se i tak dusila, takže následoval epidural a takové to lokální oblbnutí. No, docela jsem si to užila. Další den až odpoledne jsem to napsala tomu milenci, byla jsem z toho psychicky vyřízená, protože jsem si v pátek říkala, že to nějak zvládnu, ať už s ním nebo bez něj. Mám kolem sebe rodinu a oni by mě v tom nenechali, bydlení mám také své, takže by se to nějak udělalo. On na to nereagoval nijak, jen mi napsal, že teď něco dělá atd. Za celou tu dobu se ani nezeptal, jestli něco nepotřebuji. V neděli se neozval vůbec, proč by, vždyť jsem byla jen v nemocnici a přišla o dítě. V pondělí mě pustili, jenže jsem včera potřebovala odvézt k doktorovi, volala jsem mu ze služebního tel., nebral to, pak jsem mu napsala sms, že to jsem já a on nic. Paradoxně mi pomohl bývalý přítel. Takže s milým milencem definitivně končím a chlapa už nechci hodně dlouho vidět. Vím, že je nemám házet do jednoho pytle, také si za to můžu částečně sama, ale tohle je opravdu příliš. Jak daleko to muselo dojít, aby mě to takhle zlomilo....
Pěkně jsem se v tom vymáchala jak fyzicky, tak psychicky (což trvá do teď). I když jsem prvně přemýšlela o potratu, rozhodla jsem se jinak a příroda to nakonec udělala úplně dle svého. Nejsem nejmladší, je mi 28 let a mám opravdu strach, abych díky této události neměla problém s otěhotněním. Máte některá podobnou zkušenost? Jak jste překonali ten pocit ztráty po potratu? Týden bych měla ležet a 2-3 týdny být bez námahy. Jenže jak ležím, hlava mi pořád jede. Bylo to tak moc událostí za krátkou dobu, že to prostě nějak psychicky nepobírám.
 

Cituji ED3L: 3,14čus

Vím, že se to sem nehodí, ovšem tohle mě pobavilo I tak se dá použít Ludolfovo číslo

Cituji naidi19: Opravdu moc děkuji za podporu, sice je to tak "anonymně" po internetu, ale opravdu jsem si trošku vyčistila hlavu a dost věcí jsem si srovnala.

Ono to pomůže, když se člověk vypíše a uleví si. Uvidíš, že bude zase líp, i když teď si to třeba nemyslíš. Ale tak to chodí, že když se něco sype, tak pořádně, ale pak se to zase přehoupne a bude líp... Budou Vánoce, pohádky, cukroví...

A zase je fajn, že sis díky tomu uvědomila, že máš skvělou rodinu, která by ti pomohla. Ono se vždycky v těhle problémech zjistí, kdo je skutečný přítel.

Držím palečky, abys to všechno ustála. Ale podle příspěvku jsi silná osobnost, chce to jenom čas

arrow
profile_image
Miasofia
od 30. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Patty: Ono se vždycky v těhle problémech zjistí, kdo je skutečný přítel

to máš pravdu

arrow
profile_image
tronela
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsi silná holka, kterou hned tak něco nepoloží, věřím, že se z toho všeho dostaneš ještě posílená. Zdá se, že tě něco ochránilo, protože s tím ha.zlem, bys špatně dopadla.

A neboj, po samovolném potratu budeš mít jistě děti, až bude čas. Měla jsem ho taky, za pár dní po opce břicha a za rok jsem měla dítě.

arrow
profile_image
naidi19
od 18. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přidávám drobnou novinku

Dnes se mi ozval smskou "milenec". Jen jsem viděla jeho jméno na displeji, vypěnila mi krev do bodu varu.
Vůbec si nedokážete představit ten vztek, spíš nenávist, kterou vůči tomu člověku nyní chovám. Ještě jsem se nezmohla na nic, abych mu na jeho opět taktickou smsku něco odpověděla. Napsal - Ahoj,byl jsem mimo... Měla jsem chuť mu napsat - Nic nového, to jsi pořád. Ale asi zůstanu u toho mlčení stejně jako to udělal on mě a ne jednou, ale asi mi nestojí ani za to, abych mu napsala co je za haj.zla a 3,14čuse.
Věděla jsem, že se ozve. Samozřejmě, už je to téměř týden po potratu, takže bych mohla být již brzy zase použitelná.
Nevím, jestli existuje i po potratu nějaké "šestinedělí", mám pocit, že mi tou smskou začalo. A hlavně jste mi opravdu pomohly nabrat sílu, najít i jiné myšlenky, holčiny, a zejména Zanet96 a její SZ.

Cituji naidi19: Měla jsem chuť mu napsat - Nic nového, to jsi pořád.

to jsi měla

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Patty:
Souhlasím
Mimochodem, vzpomněla jsem si na film Hanebný pancharti, Aldo apač (Brad Pitt) tam vyrýval nacistům na čelo hákový kříž. Některé chlapy (nebo spíše atrapy chlapů) by bylo taky dobré takto označit, ať hned každá ví, s kým má "tu čest"...
(tímto nikoho nenavádím, tímto se jen projevil v naštvání můj černý humor...)

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji naidi19: Nevím, jestli existuje i po potratu nějaké "šestinedělí", mám pocit, že mi tou smskou začal

V podstatě něco takového prožíváš,drž se,jsi silná
A jen tak dál,ignorací ho potrestáš víc a nestojí Ti za rozčilování.

Cituji naidi19: A hlavně jste mi opravdu pomohly nabrat sílu, najít i jiné myšlenky, holčiny, a zejména Zanet96 a její SZ.

Tak to mě moc těší,opravdu a jsem moc ráda a děkuji.
Ty silná jsi a byla jsi,když už si sem písla,jen se Ti pořádně ulevilo a to je strašně důležité.

arrow
profile_image
Bigbitak
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na naidi19: Hustej a silnej příběh ! Tohle může asi vymyslet a napsat jen samotnej život. Smekám klobouk a držím pěsti. Protože od začátku příběhu už uplynulo více než rok, tak doufám že se to někam pozitivním a šťastným směrem posunulo.

 

Váš příspěvek

Nemoc, potrat - vyrovnání se

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené