Smazat

Neplatí mi alimenty na děti.

Ahoj neporadí někdo jak dostat z bývalého manžela alimenty ? Měl by dělat na živnostenský list , na účet mu peníze nechodí ,ale co je na tom pravdy nevím nezaplatil už skoro rok....alimenty má soudně určené.
 
arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, jestli máš rozsudek, potřebuješ zajít na soud, aby ti na něj vyznačili doložku právní moci (to je jen razítko, kde je napsáno, od kdy "rozsudek platí"). Dále bych doporučila vzít si právníka nebo klidně i sehnat studenta práv, který ti sepíše exekuční návrh (nevím přesně, jak se to jmenuje). Není to náročný úkon, proto píšu studenta práv, protože student s praxí tohle zvládne za chvilku a zaplatíš mu pár šupů. Pak se poptej po známých, který exekutor pracuje rychle a tam návrh podej (doporučuju soukromého exekutora, protože jsou rychlejší, než soudní). Kamarádka takle podávala v listopadu a v lednu už měla část peněz na účtě.

Cituji Jana1984: Měl by dělat na živnostenský list , na účet mu peníze nechodí

To bude obtížnější, exekutor bude muset k němu domů a olepovat, pokud nezaplatí kešem.

arrow
profile_image
kalimerka
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Právníka nepotřebuješ.Pokud máš soudně rozsudek o svěření dětí do péče, zajdi na sociálku a pokud to nemáš, zajdi si tam taky a nech si poradit, co dál.Je tam víc aspektů, které o věci rozhodují, třeba jestli spolu žijete.To bys neměla nárok na nic.A je toho víc, co rozhoduje.Pokud to máš dané soudně, můžeš zajít i na policii a udat ho.Rok je dlouhá doba, ovšem stačí pokud ti pošle něco málo během 4 měsíců a nemáš nárok na nic, takže ho už ani neuháněj, aby ti něco poslal a začni to řešit.

arrow
profile_image
kalimerka
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak i kdyb ho zavřeli a máš nárok dál na své peníze.Jen ne u policie, ta ho potrestá vězením.Myslím, že u občanskoprávního soudu.Nejdřív zajdi na tu sociálku.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kalimerka: můžeš zajít i na policii a udat ho.

To je pravda. Pokud víš, že má peníze, mohl by se trestního oznámení a hrozby vězení zaleknout a vše zaplatit. Tak by se trestnímu stíhání, resp. vězení vyhnul.

Cituji kalimerka: Nejdřív zajdi na tu sociálku

Sociálka jí řekne totéž, co my tady: Má-li vykonatelný rozsudek, může jít rovnou za exekutorem, nebo podat TO a doufat, že se zalekne a zaplatí, co dluží.

 

Váš příspěvek

Neplatí mi alimenty na děti.

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené