Smazat

Nepřijet přátelům na svatbu?

Moje docela blízká kamarádka a kamarád se budou brzy brát. Mám z nich radost a štěstí jim moc přeju, přesto se mi na svatbu jet nechce. Zajímaly by mě vaše názory, jak moc velká "potvora" budu, když se nezúčastním.

Když jsem od kamarádky dostala pozvání pro sebe a svého přítele na svatbu, měla jsem velkou radost, ta mě ale docela přešla. Vím, že řeším povrchní věci a že svatba je především o těch dvou, ale prostě mi to nedá. Ukázalo se totiž, že pozvání platí pouze na obřad, nikoli na hostinu. Na tom by pochopitelně nebylo nic špatného. Svatba se ale koná dost daleko od mého bydliště (cca 2 hodiny cesty autem). Přítel už řekl, že tam jet nechce, a mě se při představě, že bych se měla někam tak dlouho trmácet, zhlédnout chvilkový obřad, vyfotit se a zase se otočit a jet domů, také vůbec nechce. Asi by mi to ani tolik nevadilo, kdyby pak oslavu měli jen s nejbližšími, zvou ale i vzdálenější příbuzné, přes 30 hostů, a kamarádka mi sama říkala, že s některými se vídá jen jednou za čas, rozhodně se tedy nejedná pouze o blízké osoby. Ty všechny na hostinu zvou, zatímco přátele, kteří by jim měli být bližší, ne. Docela mě to mrzí, nechci jim to nijak vyčítat, každý má právo zařídit si svatbu podle sebe a na hostinu pozvat koho chce. Jezdit tam z těchto důvodů ale také nehci.
Budu ráda za vaše názory, i když mi třeba vynadáte, aspoň uvidím i jiný úhel pohledu.
 

Pozvání na půlhodinový obřad nepovažuju za pozvání na svatbu..a určitě bych se kvůli tomu netáhla přes celou republiku. Snad je slušnost, když si někoho pozvu, mu dát taky napít a najíst.

Jinak já nešla před státnicema na svatbu mé blízké přítelkyně, je to individuální, někdo před státnicema paří, já byla na prášky a neměla jsem sílu někam jezdit. Navíc x hodin od domova, kam se dostávalo bez auta obtížně. Dodnes mi to má za zlý....a to jsem poslala přání i s darem.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Dodnes mi to má za zlý....a to jsem poslala přání i s darem.

ty jsi poslala dar a nešla ani na předkrm.Bohužel najde se na svatbách hodně "hostů",kteří za dar považují něco za jeden tisíc korun a nejlépe by ještě výslužku do prádelního koše chtěli.Ono nakrmit i jenom 30 lidí vyjde velmi draho a když v darech donesou kraviny,tak takové lidi bych ani nezvala.Tak třeba má zakladatelčina kamarádka vybrané hosty a víc jich nechce.
Jezdit 200km na obřad je zbytečné.

Cituji Tiakia: Bohužel najde se na svatbách hodně "hostů",kteří za dar považují něco za jeden tisíc korun a nejlépe by ještě výslužku do prádelního koše chtěli.

pravda
Ale pokud bych nejlepší kamarádce nestála ani zato, aby mne pozvala i na tu oslavu zatančit si, tak ona by mne nestála zato, abych se někde štrachala 200 km

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tiakia: děláš svatbu pro dárky nebo protože chceš oslavit ten den? To je jako s narozeninami, to každému řekneš "dárek nejméně za 1000 a bez toho ani rana, žádné jezení a pití co se mi nevyplatí".

arrow
profile_image
horyjena
od 8. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No to je něco na mě! Na co jako potřebovala vědět předem,jestli prijedeš jen na obřad? A jaké pak servítky,že když už jsi to potvrdila,tak bys měla... Jako ať mám na sebe aj pytel nebo nemám,takto se to přece nedělá. Pozvání na svatbu je jedna věc,tedy komplet se vším všudy a oznámení o době a místě konání věc druhá. Já tedy kdysi od kamarádky dostala jen to oznámení(ústní),a rozhodla se,že pojedu na obřad,že u toho chci být. Před radnicí jen vyjukla,jé,co ty tady. No co asi. Možná,že tvoje kamarádka tě tam prostě chce mít ,ona se přece vdává a jí je jedno,že se půl dne budeš tam trmacet a ona ti nebude mít čas říct ani děkuju čau nebo mňau. Za mě ne a poslat poštou blahopřání novomanželům-bez daru,buď tak hodná

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Siiri: Jenže ty si řekneš, že bys tam měla být, pak další kamarádi se urazí jako ty a už je to 20 lidí navíc, přijde mi uplně normální, že hostina je jen pro rodinu, pokud je to malá svatba.

Přes třicet hostů u stolu není malá svatba. A těch kamarádů, které zvou na ten obřad, není 20, ale nějakých 5-10.

Cituji bakalářka: Navíc každý kamarád = x2, protože je neslušné pozvat bez parnera...

To si rozhodně nemyslím, pokud se s parnerem kamaráda neznáš, tak mi nepřijde divné, že ho nezveš. Je to přece tvoje oslava, chceš tam mít svoje blízké. Mého přítele zvou proto, že ho už znají docela dobře, i když ne tak dlouho.

Cituji onsall: Jinak ještě dodám že z toho co píšeš je vidět jak tě to strašně žere že tě nepozvala na hostinu.navíc tě zvala osobně to máš pocit že se k tobě dopravila teleportem a zabralo jí to pár vteřin?

Kamarádka bydlí ve stejném městě jako já, takže se teleportovat nemusela. Nedá se říct, že by mě to žralo, kdyby byla svatba blíž, tak to neřeším. Ale v kombinaci s tím, že bych měla jet tak daleko, se mi to nelíbí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já bych se na to vybodla. A upřímně ani tenhle trend moc nechápu, ty hostiny jen pro rodinu, asi je to tím, že nějak extra velkou rodinu nemám. O svojí případný budoucí svatbě mám představu, že obřad i mejdan na zahradě, švédský stolíky, grilování, prostě co kdo chce, z nažehlených ubrusů, knedlíčkový polívky a tetiček z Horní Dolní mě upřímně jímá děs.
Taky si nedokážu představit, že bych kámošce řekla, ať přijede jen na obřad, ale na žranici ne. A považuju ale teda za samozřejmost pozvat partnery, jak se tady o tom debatilo. Jo, je to MŮJ den, ale zároveň přátelé mých přátel jsou i mými přáteli. Já bych se na mejdan bez přítele nevypravila a kdyby on šel někomu na svatbu a mě nevzal, že mě nepozvali, tak by mi to bylo líto...

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Já bych se na mejdan bez přítele nevypravila a kdyby on šel někomu na svatbu a mě nevzal, že mě nepozvali, tak by mi to bylo líto...

Mně by to nevadilo, kdyby přítel šel na svatbu někomu, koho neznám, nepředpokládala bych automaticky, že mě mají pozvat také.
Trend čistě rodinných svateb také moc nechápu, ale tak každý má o své svatbě jinou představu...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji onsall: děláš svatbu pro dárky nebo protože chceš oslavit ten den?

je to celkem slušnost,jde pár,sní a vypije za dva tisíce,tak dar minimálně za tři.Nejlépe podle seznamu nebo obálka.Ale to je jedno.Když jdu někomu na svatbu,tak ty novomanžele určitě znám,mám k nim nějaký vztah a proto nebudu šetřit.
U narozenin je to podobné.

Reaguji na Tiakia: Nevím, jestli bylo pochopeno, že dar byl finanční...zda byli spokojeni s jeho výší nevím, dali jsme jim stejně, jako dali oni na svatbě nám. Ale "neprojedli" jsme jim nic.

Taky mi připadá normální dát dar zhruba ve výši spotřeby plus ještě tak tisícovku navíc....

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Candy86: tak si to tak neber!

Tipuju, že rodina (ať už nastávajícího nebo kámošky) prostě řekli že na oběd žádné známé nechtějí, že je to jen rodinná oslava. Že jestli chtějí, můžou se přijít kouknout na obřad.

Není to nic výjimečného a kámoška nejspíš nechce zahajovat manželství hádkami a spory.

Omluvila bych se že nepřijedu, ale že ji ráda uvidím kdykoli později a těším se, až mi o svatbě povypráví a ukáže fotky...čus bus

arrow
profile_image
olivia27
od 22. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych na místě Candy86 kamarádce zavolala a omluvila se. Ale poslala bych Přání novomanželům. To kamarádce myslím udělá radost, ikdyž na obřadě Candy86 nebude. To ta kamarádka musí pochopit, že jet kvůli obřadu tolik kilometrů, navíc ta finanční stránka. Myslím, že v tomto případě fakt stačí to přání.

arrow
profile_image
olivia27
od 22. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Pokud jsi pozvaná jen na obřad, tak to je v pohodě. Není to nic závazného a podle mne nemusíš ani svou účast potvrdit, nebo se naopak omluvit. Obřad je většinou přístupný pro všechny. Prostě nepřijedeš a hotovo.

Přesně tak. Jestli se ale jedná o kamarádku tak bych jí právě zavolala a omluvila svou neúčast, ale dělat se to nemusí, protože Svatební oznámení se dává jakože tak "na vědomí" zvláště když tam není ta pozvánka ke stolu...Takže nevěsta dá klidně třeba do práce atd. a kolegové se rozhodnou či příjdou na obřad nebo ne, ale oznamovat to nemusí. Většinou dají nebo pošlou nevěstě to přání novomanželům.

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych se ji omluvila, že nepřijedu, poslala bych blahopřání poštou a pozvala kamarádku na oběd, popř. koupila i nějaký dárek.

arrow
profile_image
olivia27
od 22. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji horyjena: Já tedy kdysi od kamarádky dostala jen to oznámení(ústní

No to teda jako nechápu, že ti nedala Oznámení jako takové, ale jakésik ústní. Asi si ještě kamarádka řekla, škoda peněz za papír, ne?! To bych nejela ani na ten obřad.

 

Váš příspěvek

Nepřijet přátelům na svatbu?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené