Smazat

Neprofesionální přístup kožních lékařů

Špatný, neprofesionální přístup kožních lékařů aneb kam se obrátit s problémem? Moje sestra trpí špatnou kvalitou pleti a jediné, co ji na to pan "odborník" z kožního oddělení řekl, byla otázka, jak vůbec takhle může chodit ven a dal ji na pleť líh. Podobnou zkušenost jsem slyšela z více stran. Mám pocit, že hodně lékařů vás odbyde s tím, že jste další, co má "nějaké akné" a bez zjiš´tování příčiny, testů atd. podají medikamenty podle naučeného schématu.

Je mi líto, když vidím, že se moje sestra trápí s pletí.(Je jí 18.) Vyzkoušela různé lékarenské kosmetické řady (Vichy, Bioderma a další ...), pleť si poctivě čistí, nedráždí přílišným líčením ... Když se situace nezlepšila, poradila ji lékařka na alergologii, ať si zajde na kožní. A ona zašla. A přišla ještě víc zdrcená.( Nechápu jak profesionál, který musí být zvyklý na různé problémy s pletí může říct holce, jak může s takovým obličejem chodit ven.) Nejhorší je, že si ymslím, aby mohla efektně konečně vyřešit svůj problém, bylo by třeba udělat testy jakého původu je výražka (bakterie, plíseň, hormonálního původu, alergická reakce - může to být pdole mě cokoliv.) Lékař ji zaškatulkoval do případů "akné". Mi osobně příjde, že akné vypadá jinak.
Zajímalo by mě, jestli máte také špatné zkušenosti s kožními lékaři. Už více kamarádek mi říkalo, že oni předepíšou mastičku a moc se nestarají o příčiny vzniku problému nebo sami přiznají, že neví, o co jde.
Asi byste poradili, ať sestra zkusí změnit lékaře, že? (Navíc líh podle mě nebude k pleti moc šetrný.)
 

Tak ať zkusí jiného lékaře? Na horší případy akné existují specializovaná centra. Nedávno jsem viděla nějaký dokument o takové klinice v Brně, tam se jí určitě nikdo smát nebude.

Já mám bohužel naprosto stejnou zkušenost, na mne kožařka řekla "fuj". Teď se tomu směju, ale tehdy jsem přišla domů a brečela a brečela. Asi to bude chloramfenikolový líh, ten jsem používala taky. Problém je, že kožní lékaři ho předepisují na měsíce, přitom teď jsme se ve škole učili, že by se neměl používat déle jak 14 dní. Takže bych ho zkusila na těch 14 dní, aby trochu oslabil ty bakterie a zkusila jinou kožní. Já bohužel zatím zhodnotila, že ty přípravky na akné od kožní mi akné zhoršují, takže mám akné pořád, je mi 23, ale s mou domácí samoléčbou je to pořád lepší než s těmi přípravky od kožní Takhle mohu aspoň použít ten make-up, protože jinak většina přípravků na akné je na principu olupovadel kůže a na tu suchou kůži v šupinkách je nemožné nanést make up. No, a choďte s akné a šupinkama kůže na obličeji ven měsíce... Pár dní by se to vydržet dalo, ale všechny ty věci se musí používat dlouhodobě. S kůží je to bohužel vždy léčba pokus-omyl. S tou příčinou vzniku - tak u akné jsou známé, ale nejde s nima nic moc dělat - genetika, hormonální nerovnováha, stres, bakterie, špatná funkce mazových žláz... Chloramfenikol je antibiotikum, tudíž by měl vymýtit tu bakterii. A kdyby bylo něco na ten zbytek krom hormonální antikoncepce, tak je to na Nobelovku Ještě je pak možností Roaccutane, ale do toho bych nešla s tím rizikem dost šeredných nežádoucích účinků - to pořád nějaké pupínky jsou menší zlo.

arrow
profile_image
kloninka
od 25. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, sice nevím, odkud jsi, ale doporučila bych MuDr. Květoslavu Hamákovou, která ordinuje na Choceňské poliklinice, ale pokud vím, tak je i primářka na kožním v Královehradecké nemocnici. V našem okolí jse taky spousta kožních lékařů, kteří se s tím "nepárají" a dají Ti nějakou mastičku, za kterou doplatíš pětikilo a ono to stejně nepomůže. Tahleta paní doktorka pomohla jak mně (sice ne s akne, ale měla jsem šílenou kožní vyrážku), tak mém bývalému, který měl opravdu ošklivé akné a obrovské jizvy, obličej i záda měl zanícená. Nejdřív mu udělala komplet krevní testy atd. a pak bral jak prášky, tak mazal na obličej a záda něco... trvalo to 2 měsíce a od té doby se mu akné nevytváří. Musím ale říct, že ty léky byly asi dost velký drasťák, ale zabraly na jedničku

arrow
profile_image
petra-ari
od 22. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, vůbec mě to nepřekvapuje....jedině změnit doktora! Taky jsem si s obličejem užila svoje, jedna kožařka mi pořád cpala Acnecolor a matlala mi hnusný smradlavý mastičky, druhá kožařka nade mnou mávla ruku, že mívá mnohem horší případy (to mě asi mělo uklidnit) a dala mi jiný Acneněco, od třetí kožařky jsem došla domů s brekem, poněvadž mi dala kvasnicovou mast a řekla mi, že to jednou přejde. To člověka ve 20ti letech s beďarama po celým obličeji dojme. Pak mě máma vzala do dermatologickýho centra, kde začali s krevními testy a už to jelo. Stálo to nějaké peníze, ale hodně mi pomohli (i když alabastrovej ksichtík asi nikdy mít nebudu). Je potřeba jít někam, kde jsou vybavený a záleží jim na tom, aby pacientovi pomohli a ten pak dělal dobrou reklamu dál. Tak hledejte, informujte se, ať se zadaří Ale teda líh na pleť...to je velmi zajímavé, to jsem ještě neslyšela.

arrow
profile_image
Horlyei
od 17. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě změnit doktora, a hledat toho nejlepšího

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak přístup některých doktorů mě fakt šokuje, já byla u 3 kožních (z důvodu 3 míst kde jsem bydlela) a vždy super! Dokonce ta poslední mi řekla něco jako "hlavně nemějte stres, že máte nějaké pupínky, jste krásná mladá holka a ve vašem věku ho má hodně lidí" takže mám jen dobrou zkušenost, navíc mi vždy dali něco, co pomohlo a ta poslední mi dokonce dala asi 15 (2ml) vzorečků krému od LRP na problematickou pleť abych si ho nemusela kupovat. Zlatá paní doktorka. Takže jde opravdu člověk od člověka! Rozhodně zmenit doktora. Jste z Prahy? Dala bych kontakt na tu kde jsem byla naposled Jinak teď se mi objevilo nárazově akné po celém obličeji a většina krému (i Vichy) obsahuje silikony atd a hrozně mi pomohl behěm asi 2-3 dnů balzám karité s levandulí od saloos. Levnadule je antiseptická a karité krásně zvláční pleť.

arrow
profile_image
hezky_den
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc děkuji všem za rady a tipy, jsme z Ostravy, ale už jsem předala sestře tip, ať se porozhlédne po dermatologickém centru, kde ji pravděpodobně tedy udělají krevní testy ap.

arrow
profile_image
Elleque
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji hezky_den: jsme z Ostravy, ale už jsem předala sestře tip, ať se porozhlédne po dermatologickém centru, kde ji pravděpodobně tedy udělají krevní testy ap.

Jsem také z Ostravy Žádné takové centrum nebo lékaře, který by se více problémem zabýval neznám. Mohla bys sem případně zpětně hodit zkušenost, koho ne/navštívit?

Cituji Adluna: Jste z Prahy?

určitě dej typ, děkuji

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na consuelaleachim:
http://www.firmy.cz/detail/1961460-mudr-eva-kocian ova-praha-ruzyne.html
jako já tam šla jen proto, že jsem to měla asi 10 metru od baráku
ale fakt byla super. Taková starší (50-60let nevím) paní, ale taková správná!
je to kousek od OC šestka, asi 2 zastávky před letištěm, jezdí tam autobus (letištní) 119 zastávka Dědina.

Reaguji na Adluna: Děkuji moc, a můžu se zeptat, s čím jsi tam byla?

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky akné

Cituji Adluna: Dokonce ta poslední mi řekla něco jako "hlavně nemějte stres, že máte nějaké pupínky, jste krásná mladá holka a ve vašem věku ho má hodně lidí" takže mám jen dobrou zkušenost, navíc mi vždy dali něco, co pomohlo a ta poslední mi dokonce dala asi 15 (2ml) vzorečků krému od LRP na problematickou pleť abych si ho nemusela kupovat.

jak už jsem tu psala

 

Váš příspěvek

Neprofesionální přístup kožních lékařů

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené