Smazat

Nesebevědomá mamka

Už delší dobu mám pocit, že moje mamka je strašně nesebevědomá, ačkoliv je inteligentní, mluví dvěma jazyky, má dvě vysoké školy, dobře placenou práci ve které se jí líbí, myslí si, že není chytrá, když ji srovnám s jejími vrstevnicemi vypadá výborně, sice má pár kilo navíc, ale to v jejím věku téměř každý a rozhodně ji nemohu označit za tlustou. Jenoomže ona je se svojí postavou neuvěřitelně nespokojená, myslí si, že se nikomu nemůže líbit a podobně... S tátou i s dalšími členy rodiny má skvělé vztahy, je oblíbená, má spoustu kamarádek... Ale pořád jí chybí sebevědomí, chtěla bych jí nějak pomoci, ale opravdu nevím jak, často ji přesvědčuji o jejích kvalitách, ale marně. Nemůžu říct, že by yla vyloženě nešťastná, ale... Rozumíte mi? Máte nějaká podobný problém nebo dobrou radu?
 
arrow
profile_image
lili09
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

co třeba kdyby jste spolu začaly chodit na nějaký aerobik? postava by se zlepšila a užily by jste si i něco nového spolu

arrow
profile_image
marrie
od 26. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moderátorka

Katya
Pokud se o tomto problému dá říct ostatním členům rodiny (i té širší), mohlo by pomoci, kdyby mamince začali nenápadně při různých vhodných příležitostech říkat, že jí to sluší, že je chytrá, že si jí váží a obdovují ji atd. Samozřejmě opatrně, tak, aby to neprokoukla...

U mě tohle zafungovalo s vlasy. Mám dlouhé a kvalitní, leč rovné a jemné vlasy, které jsem vždycky nesnášela. Od jisté doby jsem je začala nosit rozpuštěná a spousta lidí z mého okolí mi vlasy začala chválit a já je najednou-světe div se-miluju a jsem na ně pyšná.

A podobná věc zafungovala u dědečka, který si babičce stěžoval, že mu přijde, že už je odepsaný a nikdo se o něj nezajímá. Babička to řekla všem dětem a vnukům a my jsme se naučili, že ho musíme jít vždy speciálně přivítat, dát mu pusu, ptát se ho, jak se má a co dělal a bude dělat.. a děda je najedou jako vyměněný, už je zase spokojený

arrow
profile_image
GiaGia
od 1. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

marrie

To je opravdu dobrý nápad, ale jde o to, jak se na to budou dívat členové rodiny, lidi jsou různí a je možné, že někteří zareagují negativně, ale za pokus to stojí...

arrow
profile_image
marrie
od 26. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moderátorka

Cituji GiaGia: ale jde o to, jak se na to budou dívat členové rodiny,

Na to jsem myslela, proto jsem napsala "pokud se o tomto problému dá říct ostatním členům rodiny (i té širší)". Někdo má rodinu suprovou, která člověka podrží, třeba je to i případ Katye.. pokud ne, tak se o ničem nikomu samozřejmě nezmiňovat, protože jak říkáš, lidí jsou různí a mohlo by to mít opačný efekt a někteří sociálně slabší jedinci by mohli místo pomoci poskytnout maximálně tak blbé narážky

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

marrie

jo jo svatá pravda, pár dobře mířených nenucených komplimentů ve správnou chvíli dokáže učinit hotový divy.

Cituji Katya: Jenoomže ona je se svojí postavou neuvěřitelně nespokojená, myslí si, že se nikomu nemůže líbit a podobně...

ten pocit nespokojenosti s čímkoliv začíná v hlavě , když si to budu myslet tak tomu začnu věřit a nakonec o tom přesvědčím i ostatní.

mám kamarádku není již žádná mladice , která měla komplex z postavy a přesvědčení , že vypadá fakt bídně. a pak šla jednou na nějakou zábavu , tam se jí začal dvořit nějaký mladík , který nešetřil komplimenty na její adresu jak vypadá úžasně na svůj věk a co se nestalo komplex byl najednou pryč .

To odstartovalo to , že na sebe změnila názor , přitom je pořád stejná ,nic se na ní nezměnilo jen ten pocit dokonce dnes už o sobě sama prohlašuje , že vypadá na svůj věk skvěle a věří si v tom , načež tím , že ze sebe tu jistotu vyzařuje dostává se jí komplimentů čím dál tím více a já jí v tom fandím

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marrie: sociálně slabší jedinci

žel, takových jedinců je kolem nás dost, co si rádi vyhojí vlastní ego na úkor cizího, doufám, že to není případ Katyinej rodiny ...

Já myslím, že by jste se měli zaměřit na to, čím se maminka cítí nejistá. Pokud postavou, choďte spolu cvičit, kup jí třeba nějaký hezký dres aby jí to víc bavilo. Pokud úpravou, tak třeba jděte spolu ke kadeřníkovi, na kosmetiku, nebo jí můžeš pomoct vybrat nějaké moderní oblečení... možností je dost. A pokud si myslí, že by se měla v něčem vzdělávat, tak třeba nějaký kurz - já s mou máti jsme chodili do kurzu italštiny a byla to sranda . Podle mne má tvoje maminka spíš takový nějaký pocit vyhoření nebo prázdnoty a tím, že budete něco provozovat spolu se to srovná.

A nebo jak čtu o spoustě kamarádek, nemůže být zakopán pes tam ? Jsou kamarádky a pak jsou i "kamarádky" , viz první řádek mého příspěvku.

arrow
profile_image
Katya
od 5. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lili09: co třeba kdyby jste spolu začaly chodit na nějaký aerobik?

Chodí cvičit 2x až 3x týdně

Ale jinak děkuji všem za rady, pokusím se něco vymyslet

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle mě zajímá už proto, že jsem taky nesebevědomá mamka dospělých dětí.
Ony mi ale do očí říkají, že jsem tlustá, ale slovo povzbuzení žádné. Teď mě všichni honí hledat práci, a to půjde s takovým sebevědomím těžko. Dokonce mám pocit, že ani nic neumím. A s vlasy to mám tak, že mi je mamka pochválila, ať už je nestříhám, když jsem to tak dlouho vydržela, že jsou pěkné, ale mě se zdá, že mi jen chce pomoct překonat tu nouzi, když nemůžu ke kadeřnici.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

určitě je dobrý nápad do toho zapojit rodinu, pokud jsou k tomu svolní. Ovšem má to svá rizika. Když se najde někdo "důležitý", kdo má pocit, že jen on a nikdo jiný nemůže zdárně vyřešit takový (cizí) "problém" (což bohužel dost často bývají muži), klidně si sedne se svou ženou/matkou/sestrou a "vysvětlí" jí, že je na tom dobře, přidá pár psychologických rad a promluví jí takzvaně do duše. Jenže problém je na světe. Výsledkem takové domluvy pak bude prozrazení záměru a milá paní potom žije s pocitem "všichni to o mě vědí". Buď přestane komplimenty rodiny vnímat jako upřímné, nebo se začne přetvařovat, že je už v pohodě, aby si její rodina nemyslela, že je nějaká chudinka. A nebo obojí. Hlavně autorka tématu píše, že její maminka je opravdu chytrá - to je dvojnásobná práce. Jak chválit, aby se nepoznalo, že je chvála pouze prostředkem k něčemu jinému (tomu, aby se cítila dobře)? A jak zvládnout odhalení? Říct "nechválím tě proto, že máš krásný účes, ale proto, že mám jiný záměr - začni si víc věřit" ? Na to odpovědi nemám. Jen vím, že kolikrát dobrý záměr dokáže udělat pěknou neplechu.

arrow
profile_image
martina30
od 3. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji RomanKaS: Jak chválit, aby se nepoznalo, že je chvála pouze prostředkem k něčemu jinému (tomu, aby se cítila dobře)? A jak zvládnout odhalení? Říct "nechválím tě proto, že máš krásný účes, ale proto, že mám jiný záměr - začni si víc věřit" ?

Určitě je moc příjemné vyslechnout si chválu. Člověk se pak hned cítí líp. S tím naprosto souhlasím. Pokud se do této "ozdravné kúry" zapojí rodina, tak předpokládám, že slova chvály budou říkat upřímně. A pak není potřeba se bát nějakého odhalení.

Chvála určitě pomůže, ale stejně tak pak kritika může velmi ublížit. Člověk je pak jak na houpačce. Není dobré určovat svoji hodnotu na základě toho, co o nás říkají druzí. Ta jistota své hodnoty by měla vycházet z nás samotných. Bohužel člověk je sám sobě největším kritikem. Určitě ale potěší, když nám naši blízcí dávají najevo, že nás mají rádi a váží si nás.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

martina30
to máš rozhodně pravdu. Já spíš měla na mysli, že je dobré si také uvědomit "nebezpečí" vyzrazení někým, kdo si s tím moc hlavu neláme a vezme to ihned do svých rukou, aby ten úkol měl rychle za sebou - viz. promluva do duše. To je pak celá práce na nic

 

Váš příspěvek

Nesebevědomá mamka

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené