Smazat

Nevím co chci dělat a co mě baví

Ahoj chodím do druháku na gympl a za měsíc si budem muset zvolit semináře do třeťáku a čtvrťáku. Jde mi o to, že nevím co bych chtěla jednoho dne dělat a ani na jakou vejšku bych chtěla. Vím že nechci nic s matikou, fyzikou a chemií. Docela mě baví psychologie ale psychologů je zas hodně. Nejhorší je, že ani nevím jaké všechny vejšky a následná zaměstnání jsou. Jasně můžu si zvolit seminář ze společenských věd ale už nevím na jakou vejšku bych mohla dále jí a jaké bych měla následné uplatnění. Docela se začínám nervovat. Chtěla bych se proto zeptat jestli nemáte nějakou radu jak zjistit co by mě bavilo. Rovnou vám i napíšu, že nemám žádné koníčky a téměř nic mě nebaví delší dobu... Přemýšlela jsem i nad medicínou, ale tam je právě chemie a fyzika tak vážně nevím. Chápu, že mi budete psát, že je to jenom na mě ale chtěla bych slyšet třeba radu od někoho kdo taky něco takového prožíval nebo prožívá.
 
arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli absolutně netušíš, tak si jako semináře zvol ty předměty, které ti dělají nejmenší problém. Na podávání přihlášky na vysokou školu máš ještě dost času. Na internetu lze najít poměrně dost testů, které by ti mohly pomoct najít směr, kterým se ubírat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
taky jsem dělala gympl a taky jsem neměla ponětí co chci dělat.
Lákalo mě něco s přírodou, zvířátka, a bavila mě psychologie (ZSV)
Zvolila jsem si teda seminář z bio a seminář společenských věd (nebo jak se to jmenovalo)
Nakonec jsem teda přilnula víc ke zvířátkům a šla na ČZU, která mě nebavila a teď jsem na VOŠ se zaměřením na ZSV - takže se mi hodilo jak jsem se tehdy rozhodla..
Ale blbý je že ani teď, v 21, nevim co se životem .. Jako tebe, mě nic nebaví a u ničeho nevydržim dlouho, koníčky taky nic moc :-/
Radim ti jedině nějaké testy na netu, nebo zajít za výchovným poradcem ve škole, ti mají taky nějaké testy v záloze.. Ale nevim jestli je to řešení, mě totiž vyšlo že bych se hodila na "uměleckou školu" což je teda obrovská blbost
Tak hodně štěstí při rozhodování, snad něco najdeš a nebudeš bloumat jako já

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je fajn, že o tom takhle zodpovědně přemýšlíš a nemáš to na háku.
Jasně že ti neporadím, jaké semináře zvolit. Ale zkusím tě uklidnit .
Pokud ve druháku na gymplu nevíš, jakou vejšku a co bys chtěla dělat - vůbec to nevadí. Nikdy nevíš, co tě kde chytne a kam tě osud zavane. Například obor, ve kterém pracuju já, v době, kdy jsem maturovala, vůbec neexistoval a dostala jsem se k němu náhodou. Je spousta lidí, kteří mají něco vystudováno, ale pracují ve zcela jiném oboru. Co budeš potřebovat, jsou jazyky, tak když i ve čtvrťáku budeš tápat, vyjeď po maturitě do zahraničí, taková zkušenost se neztratí.

arrow
profile_image
Joye
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tě taky uklidním, já ještě ani ve čtvrťáku na gymplu nevěděla, co bych chtěla vlastně dělat Byla jsem jako ty, taky jsem se nekámošila s matikou, fyzikou, chemií a biologií. Takže semináře jsem si zvolila podle toho, co mě bavilo. Nejvíc mě bavily základy společenských věd a angličtina. No a další dva předměty jsem volila vylučovací metodou. Ty semináře jsou fajn, ale rozhodně to nemá vliv na to, kam si pak dáš přihlášky, dát si můžeš kamkoliv, kde nutně nepotřebují, abys z daného předmětu maturovala. A k tomu zaměstnání: Zkus si pročíst diskuze tady na Omlazení. Je tu spousta témat na jednotlivá povolání, třeba tu najdeš inspiraci. A nebo vyzkoušej typové pozice, kde si můžeš najít, co jaké povolání obnáší a jakou školu k tomu potřebuješ.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Klííd, je to naprosto normální! Zvol si to, co tě teď na gymplu baví. VŠ je ještě daleko... Pak určitě se školou pojedete na veletrh, podíváš se, co kde je, co by tě mohlo bavit + tě potom uživit (ačkoliv lidí, kteří se živí tím, co vystudovali, je čím dál tím méně). Taky jsem měla děsný sny, kam půjdu, co budu dělat a pak se překulil rok, kdy jsem nestudovala a nabrala zcela odlišnej směr a nelituju toho.
Jsem zastáncem názoru, že nikdo neříká, když si zvolíš seminář ze ZSV, že ti to v psychologii nebo sociologii výrazně pomůže. Pro VŠ je fajn mít základ, ale středoškolský seminář tě nenaučí ani 1/8 z toho, co se pak v budoucnu učit budeš .

arrow
profile_image
bety135
od 4. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všem moc děkuju. Docela jste mě uklidnili. Asi si zvolím semináře z toho co mi jde a uvidím.

arrow
profile_image
Denyss93
od 17. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pokud nemáš představu o výšce, co by tě bavilo a tak, tak bych si být tebou našla nějaké všeobecné VŠ v okolí, popřípadě ve větších městech a koukla se na jejich stránky a obory které nabízejí. Tam pak máš popis každého oboru, což by ti mohlo hodně pomoct při výběru

 

Váš příspěvek

Nevím co chci dělat a co mě baví

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené