Smazat

Nevím, kde žít...

Stojím před důležitým rozhodnutím, kde se usadit. Nechci se každý rok stěhovat, nechci už bydlet v pronájmu, ale chtěli bychom si s přítelem vzít co nejdříve hypotéku.

Pocházím z Brna, přítel z Olomouce a našel si práci v Rožnově pod Radhoštěm, kde nyní bydlíme, ale já zde ještě nepracuji. Za pár měsíců si však budu muset hledat práci a za půl roku nám končí smlouva na pronájem. A já nyní vůbec nevím, jestli bych chtěla zůstat a usadit se tady. Vím, že v Brně nechci bydlet, zároveň však chci mít Brno v lepší dostupnosti než teď - cestou k mámě strávím 4 hodiny, k tátovi spojení ani neexistuje - zbytek rodiny mám na Vysočině, o nějakých návštěvách nemůže být řeč. Auto nemám a z řízení mám po autoškole abnormální strach, i když řidičák mám. I pokud se někdy donutím řídit, nikdy to nebude takové, abych mohla do práce dojíždět autem. Tady je velmi omezená nabídka práce, celkem špatná dostupnost do větších měst. Přítel je zde však v práci spokojený. Možná by byl ještě svolný ke stěhování do Olomouce, ale až tak za dva roky. Což už ale mně zas připadá zbytečné. Nabízí se řešení přestěhování se např. do Kopřivnice či Nového Jičína, kde by bylo přece jenom o trošku více možností práce pro mne, o něco lepší dostupnost do Brna a přítel by dojíždět autem do Rožnova mohl, nemá s tím až takový problém jako já. Máte někdo nějaké zkušenosti, jak se tam žije? Popř. víte o nějakém místě v ČR, kde se pěkně žije?
 
arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Z NJ je denní dojíždění do RpR katastrofa, a zejména v zimě (špatná cesta). Z RpR do Brna to o víkendech docela jde, jezdívala jsem tak roky víkendy, máš tam slušné spojení po dálnici i po okreskách (kratší na km, ale na čas stejně). Dá se jet také vlakem a busem. Zkus si zaplatit kondiční jízdy v AŠ, hned nabydeš jistoty.

V Rožnově se skvěle žije a díky polovodičovým firmám jsou tam zahr. pracovníci a hromada dostupných a kvalitních služeb. Jsou tam taky nesmírně levné byty (v porovnání s Brnem). Pokud neděláš v polovodičích nebo se neuchytíš v jejich prodeji, velká sláva to tam ale s prací není a je špatně ohodnocená. V jakém oboru práci hledáš? Nemysli si, že v NJ nebo Kopřivnici by to bylo lepší. A už vůbec ne na šíleném Vsetíně, který se opticky jeví jako větší město.

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já hlasuju pro Olomouc, krásné město a dobré vlakové spojení se zbytkem ČR. Ovšem je to univerzitní město, takže práce moc není, všude se tlačí studující brigádníci nebo absolventi.

Jelikož máte ještě nějakej čas, tak bych se s partnerem dohodla na tom, že si oba najdete místo v nějakým větším městě - Brno, Olomouc, ... a tam se odstěhovat... když nechceš přímo do Brna, tak někam Brno-venkov, nebo kousek za Brno (záleží jak moc jste pak ochotní dojíždět), jsou místa kde pak jezdí vlak třeba každou půlhodinu, hodinu...

Ale záleží jestli je partner ochotný se současného místa vzdát či ne... NJ, Kopřivnice a tady ty místa si myslím, že moc pracovních míst nenabízej..

Moc děkuji všem za názory Já se bohužel v polovodičích nevyznám, já hledám v oblasti farmacie, lékárny jsou v podstatě kdekoli, ale samozřejmě čím více obyvatel, tím více lékáren tam většinou je. Co jsem se tu v Rožnově ptala, tak hodně lékárnic právě muselo dojíždět do Kopřivnice, Nového Jičína, Ostravy... Tak mne to celkem děsí. Navíc je to práce, kde podle mne hrozně moc záleží na kolektivu, protože je zde kolektiv velmi malý, a když si někde člověk nesedne s ostatními, bojím se, že na malém městě tam už musí i přesto zůstat. Na druhou stranu Brno je pro farmacii děsné - tam jsou platy nejnižší, protože v Brně a Hradci Králové jsou jediné dvě fakulty v ČR, takže tato města určitě ne. Ono samozřejmě peníze pro mne nejsou primární, nejdůležitější je ten kolektiv, ale když už se člověk dřel na škole, práce celkem náročná, tak bych chtěla alespoň trošičku odpovídající plat.
Mně se Rožnov jako město moc líbí, problém vidím, že tu prostě končí trať a třeba maminka za mnou takto moc sama nepřijede - je to na víc přestupů, sama nikdy vlakem nejela a neřídí, což třeba v budoucnu, když člověk potřebuje pohlídat děti, je na nic... Ale vím, že myslím trochu dopředu. No, pak bych raději dům - a pozemky tu jsou, co jsem viděla, velmi drahé.
Mně by se třeba líbil Vyškov, je to tak na půli cesty, ale přítel zde práci těžko sežene. Tady v Rožnově je prostě hrozně spokojený a nechce se mu tu končit... Co jsme se naposledy teď bavili.
Maminka mi říkala, ať se rozhodnu podle sebe, kde chci být, ale to je těžké... Vztah, kdy každý pracuje někde jinde, bych nechtěla...
To souhlasím, že Olomouc může být dobré město pro život, ale moc se mi nelíbí ta příroda tam - rovina, rovina To zlatý Rožnov v tomto, ale ono všude je něco. Primární problém vidím v té práci...

Cituji Cocodrilo: Mně se Rožnov jako město moc líbí, problém vidím, že tu prostě končí trať a třeba maminka za mnou takto moc sama nepřijede - je to na víc přestupů, sama nikdy vlakem nejela a neřídí, což třeba v budoucnu, když člověk potřebuje pohlídat děti, je na nic...

To snad nemyslíš vážně, že kvůli hlídání se pak potáhne 4 hodiny vlakem jen aby ti pohlídala děti...

Cituji Cocodrilo: Tady v Rožnově je prostě hrozně spokojený a nechce se mu tu končit... Co jsme se naposledy teď bavili.
Maminka mi říkala, ať se rozhodnu podle sebe, kde chci být, ale to je těžké... Vztah, kdy každý pracuje někde jinde, bych nechtěla...

No a o tom si právě musíte promluvit... ber v potaz, že až budete mít děti, tak ty s něma budeš doma a chlap bude vydělávat, takže žádný já chci, já chci.. pokud je to partner se kterým chceš být napořád..

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Cocodrilo: Mně by se třeba líbil Vyškov

Náturu lidí na Hané budeš po zkušenosti s Valašskem rozdýchávat ještě dlouho, o občanské vybavenosti v tomhle městě radši ani nic psát nechci, jediná omluva je blízkost Brna, ale na denní dojíždění to dlouhodobě není.

šikovný inženýr v tom regionu práci vždy sežene, v Brně též. Vlakem z Brna by mělo jít s 2 přestupy (buď v Hranicích nebo v Olomouci podle spojení a pak ve VM), autobus by se možná někdy našel i přímý, jinak určitě s 1 přestupem: Z Brna do VM a pak byste pro ni sjeli nebo druhý spoj z VM do RpR to je každou chvilku.

To jsou lidi na Hané tak odlišní?

Samozřejmě nechci, aby se štrachala 4 hodiny na hlídání, proto mi to vadí a vidím to jako překážku... Jí to taky vadí, že jsem tak daleko...
Reaguji na Cherry_:

Cituji Cherry_: pokud je to partner se kterým chceš být napořád..

to právě v poslední době nevím, tím je to ještě komplikovanější...

Cituji Cocodrilo: Cituji Cherry_: pokud je to partner se kterým chceš být napořád..

to právě v poslední době nevím, tím je to ještě komplikovanější...


tak tohle bych si v první řadě ujasnila možná ti to ulehčí veškeré rozhodování

arrow
profile_image
Vercisa
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já Nový Jičín miluju Je to moje rodné město a až teď, když žiju jinde, tak si uvědomuju, jak je to tam krásné Na VŠ jsem šla do Brna, kde se mi nikdy moc nelíbilo, ale nakonec jsem zde po ukončení VŠ našla práci a už rok tady žiju ve vlastním bytě s přítelem. Ve svém oboru jsem v NJ práci nenašla. Je pravda, že z NJ jsou spojení do Brna i Olomouce celkem dobrá, z Rožnova, Kopřivnice atd. je to horší... V Ostravě bych bydlet nechtěla vůbec... Já bych možná být Vámi volila spíše to větší město (Olomouc či Brno). Já v poslední době začala toužit po Praze. Vždycky jsem se velkých měst děsila, až teď začínám poznávat jejich kouzlo...

 

Téma Nevím, kde žít... je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené