Smazat

Nežádoucí učinky antidepresiv

Zdravim holky. Měla jsem určite problémy a hrozně špatně se mi usínalo, měla jsem blbou náladu, tedy spíš smutnou. Dostala jsem AD (Trittico) , které jsem měla brát večer. K tomu mi Dr. dala i prášky na spaní(Zopiclon). Nevím jestli se mi to zdá ale po čase jak jsem tohle začala brát, jsem přes den pořád unavená, mám studený ruce i nohy. Prostě fyzicky jsem k ničemu Psycholožka mi řekla že to z toho být nemuže ! Za to muj obvodní lékař mi řekl že jsem podle testu,které mi dělal uplně zdravá. Tak teď nevím jestli léky mam vysadit,protože psycholožka jasně řekla že ne a že se to ani nemůže, jenom postupně. Ale sama si stojí za tím že z toho tu zimu, ospalost i tak nemám. Nemá některá z Vás podobnou zkušenost ? A co mám dělat, protože takhle fungovat nemužu...
 
arrow
profile_image
aisha
od 15. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Z mé vlastní zkušenosti by to mohly dělat ty léky. Zkusila jsem před nedávnem Trittico a druhý den jsem byla k nepoužití, takže si nedokážu představit, jaký vliv na organismus může mít ještě kombinace s prášky na spaní!
Každopádně to chce vyzkoušet - brala bych buď to Trittico nebo jen ty prášky na spaní - a dávku si člověk musí upravit podle vlastní potřeby.

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč ti dala ještě práky na spaní, když ti napsala Trittico? Trittico je sice AD, ale předepisuje se i na poruchy spánku, proto se bere na noc. Já Trittico také zkoušela, cca před měsícem, usnula jsem do 15 min., ale druhý den jsem byla jak po flámu a to hodně velkým. Vzala jsem tak 4 tabletky a furt jsem se cítila jak po flámu - vysadila jsem. Měla jsem 75 mg (nejslabší). Takže pokud jsi tak moc unavená, zkus jedny prášky vysadit - buď Trittico nebo ty prášky na spaní. Divím se, že se mohou ještě takto kombinovat, pro mě by to byla smrtelná kombinace....

Cituji aisha: Zkusila jsem před nedávnem Trittico

Ja Trittico beru už asi pul roku A když se s ní bavím o tom že už z toho nemužu, tak mi řekne něco v tom smyslu že jsem asi líná, co je absolutní lež.

Cituji LittleCharm: Divím se, že se mohou ještě takto kombinovat,

Ty prášky na spaní mi dala, ještě pro jistotu když nebudu moci usnout. Protože jsem někdy měla i noci že jsem ležela i hodinu v posteli..a nemohla usnout.
Doufám že když to přestanu brát nic se mi nestane, já už si sama snižila dávku a pomalu to chci přestat brát celkově. Jenom se bojím že mi ta unava zustane..protože pořad jsem přesně, jako po flámu..

arrow
profile_image
Dominika08
od 18. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vůbec se nedivím. Jsou to ****** ovlivňující člověka komplet. Já doufám, že už nikdy v životě nebudu muset něco takového brát.

arrow
profile_image
Dominika08
od 18. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Myu: že jsem ležela i hodinu v posteli..a nemohla usnout.

To mi nepřijde jako důvod k tomu, nechat si je nasadit. Já spíš neznám nikoho, kdo by lehl a zaspal ..

Cituji mroskvicka: může mít i přípravek Trittico AC

Ano přesně jsem jí to řekla, že je tam spusta nežadoucich učinku a ona že to má každý lék. Že to musim byt anemická, nebo mít poruchu se štitnou žlázou. Přitom všechny odběry krve mi dopadli dobře. Ale ona pořád mlela to svoje.
Teď to jen vysadit a čekat...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: Cituji Dominika08: že jsem ležela i hodinu v posteli..a nemohla usnout.To mi nepřijde jako důvod k tomu, nechat si je nasadit. Já spíš neznám nikoho, kdo by lehl a zaspal ..Přesně, to má občas snad každý!

Ano,to má občas každý,ale řeknu Ti,že člověk,který má deprese to vnímá úplně jinak a má asi jiné pocity...vím o čem je řeč.

Cituji Dominika08: Já spíš neznám nikoho, kdo by lehl a zaspal ..

Tak to já znám takovou zase většinu lidí kolem sebe.

Osobně bych zkusila na noc Melatonin,je dobrý a není to driák,dokonce se někde prodává i volně,zde v ČR musíš mít recept.

arrow
profile_image
loolitte
od 6. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě to může být od toho. Někomu prostě nemusí sednout určitý druh léků.
Ať si psycholožka říká, co chce a navíc na to nemá ani vzdělání. S tímhle se poraď s psychiatrem.

Cituji Myu: (Trittico) ,

Já po něm byla jakpraštěná palicí...Psychiatrička mi je zaměnila za Valdoxan, lepší a to mnohem

arrow
profile_image
mi.misule
od 13. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Změň psychiatričku! Když s tebou chce komunikovat stylem - každý lék má vedlejší účinky atd. a nechce zkusit jiné alternativy, které ti budou sednout lépe, tak podle mě stojí za nic. Jen tě ničí. Více méně všechny psychofarmaka mají vedlejší účinky, ale určitě některé na tebe budou působit lépe a jiné hůře, při některých budeš schopná normálně fungovat a u některých ne - můžu být také na tebe moc silné a postačily by slabší. Je taky pravda, že je ale potřeba min. 2 týdny počkat, dle druhu léku se to různí, než se v těle ustálí hladinka účinné látky. Pak některé vedlejší účinky odezní - jako je např. únava. Jinak mám ale zkušenost, nejen u sebe, že budeš méně "pružnější" než člověk bez léků. Je potřeba dodržovat režim a asi po nich i více spánek budeš vyžadovat.
Jinak rozhodně něco se svojí doktorkou dělej, tohle není přijatelný přístup.

Cituji Myu: měla i noci že jsem ležela i hodinu v posteli..a nemohla usnout

To je přece naprosto normální, když má člověk starosti. Což ty asi máš, když bereš antidepresiva.

 

Téma Nežádoucí učinky antidepresiv je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené