Smazat

Nezvládám nátlak ve třeťáku

Ahoj, jsem ve škole ani ne týden a už se pomalu a jistě hroutím. Jsem ve třeťáku na gymnáziu a ze všech stran stále slyším maturita, maturita, maturita. Ještě k tomu máme šílenej rozvrh, hodně se toho ještě musí zařídit, no prostě jsem celá nervní. Navíc jsem dneska zjistila, že do prosince po nás chtějí, aby jsme napsali z jakých předmětů budeme maturovat.. čeština, angličtina, biologie je u mě jasná, ale co dál? Biologii mám ráda, baví mě. Chemie jde s biologíí ruku v ruce, ale tu jsem se nikdy moc neučila (taky, že toho moc nevím) a ani mě nějak nebaví. Jsem schopná se naučit na test, ale po pár dnech už nevím vůbec, ale vůbec nic. Když jsme byla mladší, chtěla jsem být strašně doktorkou, ale na tu školu psychicky nemám... Nutriční terapeut - škola by mě bavila si myslím, ale chci pak sehnat práci a ne zůstat na pracáku. Nejvíc mě asi zaujala optika - přijímačky z biologie a fyziky (tu mám i radši než chemii), ale nevím jestli se mi chce z fyziky maturovat. Přemýšlela jsem, že bych maturovala třeba z matiky, tu stejně k optice potřebuju a pak bych si mohla dát přihlášku třeba i na ekonomku, ale co když si to zase za rok rozmyslím a budu chtít třeba na zemědělku nebo někam do zdravotnictví? To bych se pak musela zbytečně učit další předměty k přijímačkám navíc :/ Jsem z toho vážně strašně vystresovaná, bojím se maturity, bojím se toho, že si vyberu špatnou vejšku... :/
 
arrow
profile_image
Sellinka
od 27. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jestli se hroutíš z toho, že Tě čeká maturita, tak si nedovedu představit, co se s Tebou stane, až ta maturita příjde a potom stres v práci nebo na vysoké ze zkoušek. Každá zkouška na vysoké je jako jedna maturita. Raději se uklidni, není to nic hrozného a ani těžkého. Zvládl to pomalu každý, zvládneš to i Ty! Proč bys neměla? Když se bojíš, tak to znamená, že Ti na tom záleží a protože Ti na tom záleží, tak se na to budeš připravovat není se čeho bát.

V klidu, prosimtě v klidu. Všichni o tom mluví, já to nějak neřešila, holky bláznily, pak byly nervní.. No a co maturita, udělal jí každej blb, když ne, tak v září. Dyť se svět nehroutí!

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Makyna96: klídek, klídek, klídek....je úúúplně jedno z čeho odmaturuješ, hlavně když budeš mít papír, že je matura hotová

arrow
profile_image
Tagyy
od 27. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem taky ve třetáku, a říkam si jak už se budu připravovat na maturu a tak, navíc mám povinnou ekonomiku, která mi fakt nejde a nebaví mě, ale zas si říkám, čeká mě to až za rok, tak se teď soustředím na třeťák hlavně. Fakt se nestresuj, brácha se skoro neučil a dal to.

Cituji Sellinka: co se s Tebou stane, až ta maturita příjde a potom stres v práci nebo na vysoké ze zkoušek

Tohle mi říká každej, ale na výšce aspon víš, že když neuděláš zkoušku, máš aspoň tu maturu, ale co tady.

arrow
profile_image
Sellinka
od 27. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tagyy:

Cituji Tagyy: mám povinnou ekonomiku, která mi fakt nejde a nebaví mě,

koukám že jsi na tom stejně jako já pro mě ekonomika byla neštěstí .. podvojný účetnictví? Vůbec.. a nakonec jsem odmaturovala za jedna. Opravdu je kvůli tomu zbytečný povyk. Není to tak hrozné. Ale také záleží koho přidělí za komisaře. Ta naše si u toho četla a neřekla ani slovo a třeba druhá skupina maturujících měli komisaře, který pozorně vnímal a ptal se na kdejakou blbost a lidi to rozhodilo. Ale vůbec se není čeho bát. Je to opravdu jen taková formalita k zakončení. Obyčejný zkoušení. Já se na to učila všehovšudy tak 5 dnů a ani ne celé dny, ale jen tak aby se neřeklo a odmaturovala jsem z většiny na výbornou.

Cituji Tagyy: na výšce aspon víš, že když neuděláš zkoušku, máš aspoň tu maturu, ale co tady

Tady na to je potom ještě 5 let aby se ta maturita udělala takže žádný strach. Když to nepůjde poprvé, půjde to podruhé

arrow
profile_image
Tagyy
od 27. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sellinka: pro mě ekonomika byla neštěstí .. podvojný účetnictví? Vůbec.

Tak učto pohoda toho se vůbec nebojím...zatím Ale EKO hrůza .

Cituji Sellinka: Tady na to je potom ještě 5 let aby se ta maturita udělala takže žádný strach. Když to nepůjde poprvé, půjde to podruhé

A když ani podruhé, budu opakovat čtvrták . Toho se nejvíc bojím, ale teď na to nechci myslet, čeká mě to až za rok .

arrow
profile_image
Sellinka
od 27. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tagyy:

Cituji Tagyy: Tak učto pohoda toho se vůbec nebojím...zatím Ale EKO hrůza

my to bohužel měli dohromady v eko a vytáhla jsem si otázku účetnictví, takže tam bylo obecně úplně vše a já se modlila, abych si tuhle otázku nevytáhla no to je jasný, že jsem si ji vytáhla! stejný jako při češtině. To jsem si vytáhla povídky malostranské a v duchu se mi jen honila myšlenka:,,hlavně si nevytáhni trojku, hlavně ne trojku" v tu chvíli jsem myslela že vyskočím z okna nečetla jsem to a ani jsem si jedinou tuhle knížku nenašla ani na internetu! zbytek jsem uměla úplně nazpamět ale dopadlo to víceméně dobře. Ukecala jsem to ani netuším jak.

Cituji Tagyy: A když ani podruhé, budu opakovat čtvrták

nenene takhle to nefunguje, dostaneš vysvědčení za čtvrtý ročník, který máš ukončený tím pádem a pak už je maturita a na tu máš pět let, abys ji udělala, ale když ji neuděláš třikrát, tak se rozhodně do čtvrtáku nevrátíš, jen máš další pokus a těch pokusů můžeš mít do pěti let

arrow
profile_image
Tagyy
od 27. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sellinka: nenene takhle to nefunguje, dostaneš vysvědčení za čtvrtý ročník, který máš ukončený tím pádem a pak už je maturita a na tu máš pět let, abys ji udělala, ale když ji neuděláš třikrát, tak se rozhodně do čtvrtáku nevrátíš, jen máš další pokus a těch pokusů můžeš mít do pěti let

Uffffff! Ja myslela, že budu muset opakovat . A s těma otázkama to je klasika

arrow
profile_image
Sellinka
od 27. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tagyy: Ja myslela, že budu muset opakovat

právě že néé tak se Ti ulevilo vidím, doufám že to pomohlo i zakladatelce

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem taky ve třeťáku a nějak si to neberu, jak říká moje mamka: zvládli to jiní, zvládnu to i já ale já jsem strašný nervák, takže si to nechávám na čtvrťák

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jak tu holky píšou: buď v klidu. Prostě jen asi nejsi zvyklá na to, že se toho po tobě chce tolik. Měla jsem to ve třeťáku stejný a věř mi, že zvládnou se to dá.
Maturitu má hodně lidí a i hodně lidí je na tom s psychikou hůř než ty a zvládli to.
V klidu si to promysli, vol předměty, co ti jdou a baví tě, ve finále vždycky píšeš, že máš maturitu a nepíšeš z čeho a za kolik .
Nehledě na to, do matury máš rok a půl, takže fakt klid...

arrow
profile_image
Makyna96
od 22. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já jsem spíš vystresovaná jakej ten předmět si další vybrat a kam dál no, všichni už to chtějí pomalu vědět

arrow
profile_image
Petush mojeid
od 20. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Makyna96:

Nátlak ve třet'áku? Myslím, že to přehodnotíš až budeš v maturitním ročníku jako já. Nechci tě děsit, ale já, klid'as, se momentálně bojím, že toho tolik nemůžu zvládnout. Na druhou stranu si říkám, že ten strach mi pomůže k tomu, že maturitu nepodcením a tím pádem snad i zvládnu.

arrow
profile_image
Petush mojeid
od 20. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Makyna96: Já jsem spíš vystresovaná jakej ten předmět si další vybrat a kam dál no, všichni už to chtějí pomalu vědět

Aha, tak s tím si hlavu nelam, protože sama si nejsem jistá, z čeho budu maturovat a rozhodně v tom nejsem sama. Takže se s tím tak nestresuj.

 

Váš příspěvek

Nezvládám nátlak ve třeťáku

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené