Smazat

Obava z miminka

Jsem s manželem, kterého miluji, spolu přes 10 let. Pracujeme na děťátku, ale uvědomuji si, že se ho s ním podvědomě bojím mít. Opravdu z toho můžu mít problémy s otěhotněním?

Známe se manželem 11 let. 4 roky bydlíme spolu, rok a půl jsme manželé. Někdo si řekne, že jsme spolu byli dost dlouho, proč jsme se svatbou tak dlouho čekali. Oba jsme studovali, pak jsem bydleli v pronájmu a šetřili na vlastní domeček. Hypotéka, rekonstrukce domečku, vybudování zázemí (dobré zaměstnání) a až pak jsme si chtěli zařídit rodinu. Brali jsme to zkrátka zodpovědně. Rekonstruovali jsme starší domeček 2,5 roku a tak nepřicházelo v úvahu do prachu a stavebních podmínek přivést mimčo. Nyní, když je nám oboum čerstvě 30 let jsme začali pracovat na miminku. Jsou to dva měsíce a zatím nic. Vím, že to ještě není žádná tragédie, ale začínám přemýšlet o tom, že možná podvědomě nechci otěhotnět. A proč? Protože se bojím mít dítě se svým manželem. Svého manžela miluju nadevše, je to můj životní partner, ale důvod proč se bojím, jsou peníze. Jsme na tom nadprůměrně, oba máme nadprůměrné platy, ale přesto pořád počítáme peníze. Nebo spíš manžel. Já jsem celkem nenáročná (nechodím ke kadeřníkovi, na manikuru, nekupuju si drahé boty ani oblečení - mám dohromady tak 4 páry bot (zimní, lodičky, tenisky, na běžné nošení; nemám žádné koníčky,...) Když se nad tím zamyslím, tak si vlastně nic nedopřeju, protože prostě šetříme. Nejezdíme ani na drahé dovolené (vejdeme se do 15-20tis za rok). Nejdřív to byla rekonstrukce domu, teď je to zateplení domu, za pár let střecha, pak zase třeba plynový kotel nebo bojler, zkrátka a dobře, stále něco bude. Podvědomě se bojím, že přivedu dítě do rodiny, kde budu stále poslouchat ty plenky jsou strašně drahé, to chrastítko si nemůžeme dovolit, ten kočárek, přebalovací pult, komoda, oblečení je drahé. Já tohle prostě nechci. Vědět už teď, že si manžel myslí, že až se dítě narodí, tak budeme chudí, to zkrátka odmítám. Přitom chudí opravdu nebudeme. Vytváříme finanční rezervy abychom měli minimálně rok na splacení hypotéky, kdyby se z nás dvou někomu něco stalo. Nevím jestli procházím nějakou krizí, bouří se hormony či co, ale myslím si, že nemůžu otěhotnět, protože se podvědomě bojím.
Říkám si i, jestli to zbytečně nehrotím, ale asi očekávám od manžela víc než jen finančí obavy. Bojím se, že kdybych se ho zeptala jaká si myslí, že bude naše situace až se narodí dítě, tak to nebude: "doufám, že budeme mít zdravé děťátko a spolu to vše nějak zvládneme". Jeho dopověď patrně bude: "bude to zápřah, vyjdeme jen tak tak, budeme se muset hodně uskromnit". Myslím si, že by žena měla mít podporu v manželovi a né věčný strach, jak to zvládneme.
Myslíte, že to moc hrotím? Nebo naopak a měla bych něco změnit? Děkuji.
 
arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Možná jsou to taky podvědomé myšlenky, že sis pořádně nic neužila, nic nekoupila, nikam se nepodívala........život se má žít naplno

arrow
Neprodává v Bazaru

Pokud jsou u tebe nějaký pochybnosti, jestli mít dítě nebo ne, tak ještě není ten pravý čas na to ho mít. Ano, samozřejmě mě občas napadlo, jaký to bude, ale byl to takový příjemný strach. Rozhodně jsem to takhle nehrotila. Ale souhlasím s komentářem výše. Já si užila dost. Takže jsem se chtěla usadit a mít děti.
Jinak manželovi svěř svoje obavy. Od toho se přece máte.Zkuste to ještě probrat, jestli je vhodná doba na miminko nebo tomu ještě nechat volný průběh.

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj
Miminko chcete oba stejně? Shodli jste se na tom? Nebo to jen přirozeně vyplynulo?
Trošku mi přijde, že podsouváš manželovi odpovědi/reakce bez toho, aby sis s ním o tom promluvila.

Cituji lucis: Možná jsou to taky podvědomé myšlenky, že sis pořádně nic neužila, nic nekoupila, nikam se nepodívala........život se má žít naplno

To může být taky problém. Na druhou stranu záleží i od tebe, jaký jsi typ člověka. Jestli vyžaduješ tyhle věci nebo ani ne. Ani jedno není špatně. Někdo si chce prostě užívat dokud to jde a někdo má prioritu v zázemí, rodině. Jsou lidi, kteří nepotřebují cestovat, kupovat si drahé věci apod. ale spíš preferují stabilitu, klid, rodinný život. A jsou lidi, kteří chtějí to i to a myslím si, že to jde bez problémů skloubit.
Holt, člověk se po dobu malého dítěte uskromní ale to neznamená, že mu končí totálně jeho vlastní život Jestli se nebojíš trochu tohoto. Nemůžeš to brát tak, že s příchodem dítěte tvůj život "skončí" úplně? Třeba to probrat i s manželem, jak to vidí on a ukázat mu, že si třeba občas i trochu užívat Objednej nějaký wellness pobyt, zajděte si na véču, do kina,....Ukaž mu, že i když se utratí sa takové věci, svět se nezhroutí a vás to nepoloží. Je potřeba si vyčlenit čas (a finance) i na sebe, na společně strávený čas, zájmy a pak budete možná víc v klidu a mimčo přijde

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Někde jsem slyšela, že ženy mají biologické hodiny a muži finanční hodiny. Prostě mají pocit, že na závazky je čas až když jsou dostatečně zajištění. A mužská úloha je rodinu zabezpečit a je dobře, že to má na paměti. Na druhou stranu, úplně tě chápu a myslím, že by bylo fajn si o tom s nim promluvit. Neměl by s tim takhle otravovat, když je u vás všechno v pořádku a ty jsi skromná. Měl by říct, že to pro své dítě rád koupí a ne se tvářit, jakej je to problém... Asi by bylo fajn se zeptat, jestli se o díte bude starat rád. Ono je dost možný, že to řiká tak ze zvyku a když ho na to upozorníš, odnaučí se to.

Souhlasím s holkama výše, že by bylo fajn si taky něco užít. Co si o tom popovídat a domluvit se, že si dáte rok zábavy. A myslím, že by sis měla najít koníčky! Vždyt to je základ. A mezitím otěhotnění necháte volný průběh.

 

Téma Obava z miminka je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené