Smazat

Obdiv k druhým lidem a následný pocit méněcenosti

Přeji pěkný pozdní večer.
Docela dlouho mě trápí postoj mé kamarádky, teď už mě spíše i dost otravuje. Kamarádka je téměř posedlá tím, že by chtěla být taky "pěkně a stylově oblékaná, prostě nějak vypadat!" Hrozně obdivuje pěkně obečené holky. Ve škole jsme nedávno potkaly neuvěřitelně dlouhovlasou slečnu, upravenou, hezky oblečenou a moc pěkně voněla. Kamarádka z ní byla úplně mimo, mluvila o ní celý den. Ne, že by byla na holky založená doslova, ale prostě jenom tyhle ,,stylařky" až nezdravě obdivuje. Sama chodí, dle mě, čistě a tak normálně oblečená, ale finance jí nedovolují odívat se do nejnovějších trendů. Ale zdá se mi, že v poslední době má z toho komplexy, deprese, že není jako ony. S přítelem se skoro nevídá, jelikož je raději doma u počítače a projíždí fotky všech známých v okolí, aby smutnila, že vypadají lépe. Hrozně bych jí chtěla pomoci, ale moje domluvy prostě nepomáhají. Nechci být za špatnou kamarádku, ale samotné je mi už skoro nepříjemné s ní být, jelikož tím svým chováním přenáší hrozně špatnou náladu i na mě. Jak jí tedy pomoci?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji coolgirl: raději doma u počítače a projíždí fotky všech známých v okolí, aby smutnila, že vypadají lépe

Přiznávám, že tohle dělám taky...jsem schopna celé odpoledne sedět u počítače a projíždět fotky... nemyslím, že jsem ošklivá nebo, že se nehezky oblékám, ale prostě vždycky vidím někoho kdo je krásně oblečený atd. prostě dokonale podle mého stylu, protože mě se to prostě samo od sebe nikdy nepovede, nikdo mi nic nepochválí, takže se inspiruju...ale nikoho tím rozhodně neotravuji,ani to nikomu nevykládám...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nikoletka2: Přidávám se do klubu

arrow
Neprodává v Bazaru

Tyjo.. trpím ale úplně tím samým (hehe) .. taky že moje sebevědomí se pokaždé o něco sníží..

Myslím, že kamarádku chápu Jsem na tom podobně !

Ahojky coolgirl,
myslím, že tvá kamarádka má každopádně nízké sebevědomí.
Já myslím, že nevadí, že se nám líbí nějaký styl a že po něčem podobném zatoužíme, ale aby to ovlivňovalo všechno moje další bytí, to už problém je.

arrow
profile_image
Darbujana
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Český holky jsou tak nádherný a mají tak málo sebevědomí,vůbec to nechápu a je to velká škoda...zaleťte si do Británie...neskutečně špekaté slečny v minisukních,brutální makeupy,nevkus nejvyšší kategorie,ale jak se nesou!! Vůbec by je nenapadlo že je někde nějaká hezčí!

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nikoletka2: Reaguji na Salvador: A máte další holku do klubu.
Mám podobný problém. Když jsem třeba doma ráno a hezky se namaluju, učešu a vezmu si na sebe něco, co vím, že mi sluší a jsem se sebou spokojená..ale vyjdu ven a uvidím nějakou holku a hned se cítím špatně.
Zakladatelka se ale ptala jak jí pomoci, ne jestli jsme na tom podobně, ale mně bohužel vůbec nenapadá jak jí pomoci. Jenom ti držím palce, aby jste to spolu nějka zvládli

arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já si maximálně občas řeknu, že jsem si na oblékání/účesu/líčení mohla dát víc záležet, ale víc to neřeším. Jinak to, co vám přijde hezké, se jinému líbit nemusí. Já třeba když příteli ukážu holku, která je podle mě opravdu krásná, tak většinou jen kroutí hlavou a ťuká si na čelo Naopak mě občas překvapí,jaké holky se mu líbí.
Kdybych měla přemýšlet o každém kdo je chytřejší, hezčí, bohatší, lépe oblečený, atp. asi bych se zbláznila
Já to beru jako inspiraci, potkám holku s úžasným účesem, tak si ho k nějaké příležitosti vytvořím taky. Má na sobě super kousek oblečení? Napíšu si to do notýsku a až budou peníze, koupím si něco obdobného. Prostě žádná tragédie se nekoná.

Holky, teda já kolikrát žasnu, kolik z vás má tak nízké sebevědomí... Já to dělám stejně jako Naughtycat:

Cituji Naughtycat: Já to beru jako inspiraci, potkám holku s úžasným účesem, tak si ho k nějaké příležitosti vytvořím taky. Má na sobě super kousek oblečení? Napíšu si to do notýsku a až budou peníze, koupím si něco obdobného. Prostě žádná tragédie se nekoná.

Jinak jak tedy kamarádce pomoci? Především by asi bylo nejlepší, kdyby přestala vysedávat doma na zadku, projíždět internet a potom smutnit. Ale musí sama chtít.

Teda, taky koukám, kolik Vás je ...

Já bych se ji snažila někam vytáhnout, třeba na si zacvičit. No, ale jak psala petraparis, musí chtít taky sama....na mě by teda taková kámojda nebyla ....

Cituji Naughtycat: Já to beru jako inspiraci, potkám holku s úžasným účesem, tak si ho k nějaké příležitosti vytvořím taky. Má na sobě super kousek oblečení? Napíšu si to do notýsku a až budou peníze, koupím si něco obdobného. Prostě žádná tragédie se nekoná.

zdravý přístup

arrow
profile_image
Mireia
od 13. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně pomáhá, když si na těch lidech hledám chyby. Ne proto, abych je shodila, ne proto, abych to někomu vykládala. Ale prostě proto, abych se já cítila dobře. Měla jsem přednášet svou práci na jedné soutěži. Nervózní jsem byla hodně, ale koukala jsem na ty ostatní a říkala jsem si "tyjo, ta holka říká pořád "vlastně"!" nebo "ta má ale divný kalhoty, vůbec jí to nesluší"... A hned jsem se cítila líp, ač vím, že nejlepší jsem nebyla. Ale i ten nejlepší byl v něčem horší než já.

To stejné jsem dělala i u bývalých přítelkyň mého (teď už bývalého ) přítele: "Nemá trochu velký zadek?" (a to jsem si říkala o jedné, kterou dosud velmi obdivuju a upřímně, taky jí závidím to, jaká je)

Neříkám, že není třeba se trochu snažit, ale nemá smysl se trápit něčím, co lze změnit (a už vůbec se nemá cenu trápit něčím, co lze změnit).

Mimochodem, říká jí vůbec onen přítel někdy, že jí to sluší?

Takže hlavu vzhůru, protože ta úžasně vystajlovaná holka taky může mít problémy s kouřením, rozvedené rodiče nebo nepobrala moc rozumu. Nebo se chová jako hysterka.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle jsem měla ještě i po čtyřicítce. Prostě zkažený den, když to někomu slušelo. Přišla jsem si jako blbec, jenomže kdybych byla někde sama bez společnosti, tak bych se cítila úplně normálně. Dokonce jsem to už tady psala. Taky jsem se často divila, cože se se mnou nějak lidé přestávají bavit.

arrow
profile_image
Lalka01
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já to mám taky podobně, ale jak kdy. Občas se mi stává, že vycházím z domu, dala jsem si záležet s výběrem oblečení (myslím si, že v tom vypadám hezky), s makeupem a účesem jsem taky spokojená.no a pak vidím na ulici holku, která je štíhlejší, hezčí, má kvalitnější vlasy (takové to "bože, přesně tyhle vlasy bych chtěla!"), samozřejmě má úžasné oblečení, ve kterém bych já dobře nikdy nevypadala..a sebevědomí je na bodu mrazu, mám chuť se vrátit domů a nevycházet.. Jindy mám zase den, kdy to vůbec neřeším..a jak tady někdo popisoval holky v Británii, sama jsem se divila, co za s prominutím kreatury tam chodí s hlavičkou hoodně nahoru, narvané do kalhot o pět čísel menších, zmalované..a nestydí se, nepoměřují se..mělo by se to možná (ve zdravé míře) zavést i u nás.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naposled jsem měla zkažený den na srazu třídy. Mé někdejší kamarádce to slušelo. Jenže vrchol všeho je, že ona vypadala jako rocková hvězda v tom, v čem já bych vypadala jako usedlá puťka a nenapadlo by mě vzít to na sebe (bílá košile, baret na hlavě). A moje vůbec nejlepší kamarádka o tom stále mluvila, jak jí to slušelo.

 

Váš příspěvek

Obdiv k druhým lidem a následný pocit méněcenosti

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené