Smazat

Odešly jste z práce ve zkušební době?

Naskytla se mi taková nemilá situace...nastoupila jsem do práce, kde nutně někoho potřebovali, zatím se zaučuju...na pohovoru všechno vypadalo růžově, těšila jsem se, že mě vzali...realita je ale úplně jiná

Naskytla se mi taková nemilá situace...nastoupila jsem do práce, kde nutně někoho potřebovali, zatím se zaučuju...na pohovoru všechno vypadalo růžově, těšila jsem se, že mě vzali...realita je ale úplně jiná a to hlavně přístup ředitele...jsou věci, které se mi nelíbí, nechci se o tom rozepisovat a bohužel má vedoucí má svázané ruce a nespokojených je víc, jen to trpí...Začínám se znovu dívat po jiných nabídkách a pokud by mě vzali na lepší místo, plánuju odchod... Proč sem ale píšu...ještě jsem nepracovala na HPP a už vůbec nedávala výpověď... A mrzí mě, že moje vedoucí s tím, co se děje nic nezmůže a svým odchodem jí způsobím problémy... Prostě si nedokážu představit, že bych jednou přišla s výpovědí v ruce a vysvětlovala důvody... Vím, že je to můj život a že to prostě musím udělat, ale chci se zeptat, jak jste dopadly, pokud jste se v takové situaci ocitli - jaká byla reakce firmy, jak probíhal rozhovor apod... Díky...
 
arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Najdi si vzor výpovědi ve zkušební lhůtě na internetu a doruč zaměstnavateli. Pokud vím, je to možné i poštou doporučeně (doporučuju s dodejkou).

Důvody uvádět nemusíš. A pokud by se ptali, tak prostě asertivně řekni, s čím nejsi spokojená nebo cokoli. Oni to stejně přijmout musí.

"moje vedoucí s tím, co se děje nic nezmůže a svým odchodem jí způsobím problémy"
Ona tam ale přece taky být nemusí... Chápu, že měnit zaměstnání není často snadné, kor když už má člověk nějaký věk/dluhy/malé děti apod., ale neměla by ses ohlížet na ostatní v pracovním životě. Jde o tebe. Na tebe se taky každej vybodne, když se mu to bude hodit. Bohužel mám svý zkušenosti, který to potvrzujou. Taky jsem dřív byla takhle "hloupá", že jsem brala ohledy v práci na ostatní, že nemůžu odejít, že na mě spoléhají atd., ale nakonec se mi to akorát vymstilo. Z toho už jsem fakt vyléčená.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naprostý souhlas s Reaguji na Phaeton: . Trávíš tam času více než doma, nemá smysl aby ses cítila hodně zle, když se ti naskýtají v oboru jiné příležitosti.

arrow
profile_image
nabocklish
od 4. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já byla jednou ve stejné situaci. První práce na HPP po škole, byla jsem šťastná, že už mě konečně po těch pohovorech někam vzali. Šéfa jsem měla v pohodě, ale ředitel byl hrozný člověk. Chvíli po mém nástupu tam udělal nějaké změny, kterými mi tu práci hrozně znepříjemnil a ani jsem ji nemohla v podstatě pořádně dělat, protože jsem nemohla být na dvou místech zároveň. Bylo tam hodně věcí, co mi vadilo a o ředitelově povaze radši ani nemluvit. S šéfem jsem mluvila o tom, co mi vadí. On mi rozuměl, ale taky s tím nemohl nic dělat.
Měla jsem nervy každý den, že tam musím, tak jsem jednoho dne v práci sesmolila ukončení PP ve zkušební době dle vzoru na netu. Následující den jsem to dala šéfovi s tím, že už další den nepřijdu. Ten mě nakonec přemluvil ještě na jeden den, abych aspoň zaučila kolegyni, která se tam místo mě přesunula (původně jsem nechtěla, ale on se choval ke mně dobře, tak ten jeden den jsem ještě pro něj obětovala). Šéf to chápal, říkal i, že to tušil a že se taky chystá zmizet jak jen to půjde...Takže se na nikoho neohlížej a běž, mně se pak neskutečně ulevilo. Případně se s vedoucí domluv předem na určitém termínu, aby měla čas místo tebe někoho sehnat.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s holkama, neohlížej se na nikoho, na tebe se taky nikdo ohlížet nebude... Chápu tě, taky mi není příjemné dávat výpověď, třeba vím, že tím někomu zkomplikuji situaci, ale pokud to tak cítíš, tak odejdi, dokud máš tu zkušebku a buď ráda, žes našla něco jiného (doufejme lepšího) V předchozí práci mě neskutečným způsobem deptala vedoucí a když jsem pak ve zkušebce odcházela, spustila na mě výčitky, že co ona teď bude dělat, když za mě nemá náhradu, že jsem sobecká a bezohledná, že to teď odnese i chudinka kolegyňka (mimochodem pěkně vyčůraná krysa, která na mě celou dobu donášela), no stejně jsem práskla dveřmi a jsem za to fakt šťastná ohlížet se na ostatní nemá smysl.

arrow
profile_image
johanka89
od 16. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naprosto souhlasím s holkama Pokud jsi ve zkušební době, nejsi povinna jim vysvětlovat důvody svého odchodu. V opačném případě by to podle mě bylo stejné, pokud by s tebou chtěli rozvázat poměr oni. Nemá smysl trávit čas ve špatné práci, ani kdyby byla sebelíp placená. A pokud by na důvodech trvali, pěkně bych jim to vysvětlila - slušně, ale důrazně
Když jsem odcházela z minulé práce, taky jsem tím způsobila problémy, ale tak to je jejich věc, aby za tebe našli náhradu. Mně tím také vedoucí vyhrožovala, ale uzemnila jsem ji tím, že nás stejně strašila, že pokud nechceme pracovat, na naše místa se stojí venku fronta, takže nevidím problém jednoho z té fronty najít místo mě a bylo po problému Takže ti přeji hodně štěstí a dobrou práci

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud zakladatelko nejde s těmi pracovními podmínkami nic dělat a ty najdeš lepší místo, není důvod k nějakému trápení, výčitkám a zdůvodňování. Je projev morálky, když si uvědomuješ, že odchodem zkomplikuješ chod firmy a seš si vědoma toho, že může nastat nějaké zdůvodnění -- to zase může být projev slušnosti, ale stresovat tě to skutečně nemusí, obzvlášť ne v dnešní době. Od toho je právě zkušební doba, aby obě strany poznaly, zda spolupráce bude fungovat, proto je to tak formulováno i v Zákoníku práce. Můžeš jít ze dne na den, nemusíš vysvětlovat nic a správně bys měla sepsat "Rozvázání pracovního poměru ve zkušební době". V praxi se na to často nehraje, ale mělo by to tak být.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A absolvovala jsem takový pohovor s vedením nebo personálním několikrát. Já jsem zdůvodňovala, přišlo mi to jako slušnost. A nestalo se mi, že by mi za to chtěli utrhnout hlavu, pouze v jedné firmě, kde byly velice slušné podmínky a přístup k lidem, se na mě zlobili, že jsem tu jejich nabídku vůbec vzala.

arrow
profile_image
holkahnedooka
od 13. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ze zákona máš právo odejít ve zkušební době bez udání důvodu. Takže pokud ti práce nevyhovuje, vůbec bych se toho nebála. Lepší dát výpověď hned, než se pak trápit v práci, která tě neuspokojuje.
Ale určitě chápu že je ti to pocitově nepříjemné, člověk si přijde, jako kdyby někoho snad podrážel, sama ten pocit znám. Ale nestresuj se z toho a zachovej chladnou mysl.
Tak hodně štěstí při dalším postupu at už je jakýkoli

 

Váš příspěvek

Odešly jste z práce ve zkušební době?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené