Ahoj,
v brzké době mě čeká operace nohy v lokálním umrtvení. Mám z toho celkem strach. Normální operaci jsem zvládla dobře, prostě jsem usnula a bylo. Jenže teď budu vnímat, co si doktoři povídaj a tak. Prostě se bojím toho, že když budu vědět, co mi dělaj, tak mě to bude bolet i když by nemělo. Podstoupila jste některá operaci jen s lokálním znecitlivěním? Jak to probíhá? Bude si se mnou někdo povídat nebo budu jenom koukat do strop a čekat až mě rozřežou?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale kamarádka byla nedávno na liposukci podbradku v lokálu a prý až na tu šílenou bolest když jí tu bradu a krk opichovali, tak to bylo dobré. Mluvit nesměla, takže si s ní nikdo nepovídal. Ale říkala, že to uteklo. Bolet to nebolelo, když bys něco cítila, tak ti to doopíchnou. Koukat na to nebudeš, přikryjí ti oči. Neboj se, jediné co bolí je ten opich, jinak téměř nic neucítíš. Držím palce ať ti opka dobře dopadne.

arrow
profile_image
aspera21
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podstoupila jsem několik operací s lumbální anestezií (uspí Ti jenom nohy), včetně plastiky vazu, která trvala cca hodinu. Před operací Ti podají premedikaci (v Písku se např. dává morfin), aby ses zklidnila a to Tě tak zmatlá (opice zadarmo ), že Ti celá operace strašně rychle uteče. A když budeš chtít, tak Tě během operace ještě trochu přispí. To jsem nechtěla, mě naopak bavilo pozorovat to málo, co jsem zpoza roušky viděla. Hodně štěstí!

arrow
profile_image
marrketa
od 13. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem měla plánovaný císařský řez a taky jenom lokální umrtvení a operace byla v pohodě a normálně jsem se bavila ,jenom bylo nepříjemné když mi v tom břichu hrabali cítila jsem takový tlak,ale jinak nic hrozného

arrow
profile_image
wikča
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já byla na liposukci kolen v lokální anestezii. No sice ta 12ti centimetrová jehla za živa do nohy nic moc, ale dalo se to vydržet. Jen to štíplo víc jak od vosy, pak už tak po 3 minutách jsem vůbec nic necítila. Povídali si semnou Ale operace je zase asi něco, při čem se potřebuje doktor soustředit, ale sestry bývají většinou fajn Já se na to odsávání dokonce i dívala Mě to prostě zle nedělá, ale na mou operaci bych se asi neměla odvahu podívat. Je to v pohodě neboj. Nic cítit nebudeš

Děkuji za uklidnění, i když teda ta 12 cm jehla mě moc neuklidnila....
Na to jak ze mě bude doktor šroubovat šrob se vážně dívat nechci, už vidím jak u toho bude nadávat...

arrow
Neprodává v Bazaru

Děda byl na operaci kyčle a říkal, že se mu chtělo spíš smát, když slyšel, co si tam ti doktoři povídali Prej si myslel, že to je taková ta uhlazená konverzace: Podejte mi prosím skalpel. Připravte prosím pacienta atd. A prej ne

Cituji Jánošík: Na to jak ze mě bude doktor šroubovat šrob se vážně dívat nechci, už vidím jak u toho bude nadávat...

Podle mně nebudeš vidět nic, co sama nebudeš chtít Děda říkal, že akorát ležel a nehejbal se a v takovým úhlu toho moc neuvidíš.
Jinak babička dostala jehlu někam k páteři, aby jí umtrvili jenom spodek, a to říkala, že teda nebolelo, ale spíš bylo trochu psychicky nepříjemný.
Takže neboj, to zvládněš, držim palce

Reaguji na Jánošík:
Byla jsem v lokálním umrtvení na zmenšení a modelaci prsních dvorců,dvě hodiny na sále,pohoda,hrála hudba,doktor si se mnou povídal,jen mi byla zima.Oni jsou oblečení,tak by jim bylo vedro,no ale nahý pacient tomu je zima.

Cituji Jánošík: Na to jak ze mě bude doktor šroubovat šrob se vážně dívat nechci

Na sále budeš mít roušky v úrovni tamen,takže uvidíš tak akorát strop,světla a aistentky,když doktor bude operovat nohu.

arrow
profile_image
wikča
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jánošík: Neboj se, tak dlouhá jehla se používá jen při liposukci Jinak to umrtvují malýma jehlama. Nemusíš se toho bát, bude to ok

arrow
profile_image
aspera21
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neviděla jsem, jak do mě šroubujou, to je jasný, jak říká Laky, hned u ramen máš roušku. Ale viděla jsem to v televizi, když to artroskopicky prohlížejí a zavádějí. Neboj se, to zvládneš!
Já měla hrůzu z té injekce do páteře a můj anestezilog byl natolik báječnej, že mě uspal na cca minutu, takže vůbec netuším, kdy mi anestezii napíchli. Všechno je o domluvě. A jak říkám, když Ti to bude nepříjemné, přispí Tě na sále a o ničem nebudeš vědět.

Cituji Laky: no ale nahý pacient tomu je zima.

souhlas! na všech operacích jsem se klepala jak ratlík, úplně si pamatuju tu úlevu, když na mě při odvozu ze sálu hodili dvě peřiny!

Tak jsem to přežila. Žádnou plentu jsem před sebou neměla, takže doktor předemnou mával rukama od krve (naštěstí mi krev nevadí). Zima mi nebyla, byla jsem spocená bolestí, protože jsem pravděpodobně měla jiný šroub než je napsáno ve zprávě, takže to nešlo vyndat a doktor s tim šroubovákem ve mě hodně šermoval, nakonec mi musel píchnout druhou injekci a pak už to nebolelo, ale musel si na to vzít kladivo. Noha je jak přejetá parním válcem, ale jinak to jde.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené