arrow
profile_image
Tereza412
od 24. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Operace skoliózy a následná rekonvalescence

arrow
profile_image
Tereza412
od 24. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, od svých 12ti se potýkám s těžkou skoliózou v oblasti bederní páteře. Absolvovala jsem klasické kolečko vyšetření, rehabilitace, cvičení, korzet... V 18ti mi byla doporučena operace, kterou jsem odmítla. Nyní je mi 25 a mám odchylku něco přes 50 stupňů. Poslední dobou mám pocit, že se mi hůře dýchá, někdy mívám mravenčení v jedné ruce a pobolívá mě hlava. Z operace mám stále strach, na druhou stranu se bojím, že se obtíže bez operace ještě zhorší. Našel by se někdo, kdo operaci absolvoval a mohl sdílet své zkušenosti? Do jaké míry je omezena hybnost, jak probíhá rekonvalescence, apod.? Byla bych moc vděčná.

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

podívej se na stránky spiraldynamik, tam jsou terapeuti, kteří se zabývají přímo skoliózou, je potřeba tvé tělo systematicky royhýbat a royrotovat a najít někoho, kdo ti dokaže uvolnit fasice v přetížených místech, nevím odkud jsi, ale na sránkách spiraldynamik, je seznam terapeutů z celé republiku..

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

podívej se na knihu CHristiana Larsen o skolioze, operaci bych moc nedoporučovala, je potřeba opravdu najít někoho, kdo ti pomůže pracovat s tělem v 3D pohybu, jsi ještě mladá

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já byla na operaci páteře pro těžkou skoliozu (cca 50 °) ve 12 letech, na začátku 90. let. Jestli operaci doporučit, či nedoporučit, bych nenechala na anonymních v oboru nevzdělaných lidech na internetu, ale na odbornících, ortopedech, oni opravdu neoperují ze sadistického potěšení z řezání do lidí. Rozhodně, pokud máš neurologické příznaky, je to poměrně závažné a nehledala bych za každou cenu alternativu. Já bych patrně, přesto, že jsem každý den cvičila rehabilitační cvičení a stav "zvenku" vypadal velmi slušně (žádný hrb, nebo tak nějak), tak bych patrně bez operace ochrnula.
Rekonvalescence byla tenkrát dlouhá, v podstatě 3/4 roku po operaci jsem musela nosit korzet, "díky" atopickému ekzému sundavací, jinak by byl 3x na 3 měsíce sádrový. Tak dva, tři měsíce po operaci jsem nesměla sedět vůbec, pak ještě nějakou dobu jsem nesměla sedět delší dobu.
Kdybych vám oblečená neřekla, že mám tohle za sebou, nepoznáte nic, bez oblečení je samozřejmě vidět jizva a asymetrie. Hybnost páteře mám omezenou ve fixovaném úseku, jinak vůbec. Když se rozhýbu, tak dám dlaně na zem v předklonu bez pokrčení nohou, pár let jsem závodně tancovala.
Cvičení je super, pomůže hodně, ale všechno vyřešit nedokáže a takhle silné zakřivení dost těžko. Podívala bych se ale na SM systém.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené