arrow
profile_image
fool
od 14. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

Přeji hezký večer všem. Chtěla bych se vás zeptat, zda někdo máte za sebou tuto operaci či víte o někom, kdo na ní byl. Ráda bych získala co nejvíce informací. Mamce se před několika měsíci udělala na krku bulka, která sřídavě mění velikost. Šla k doktorovi a tam zjistili, že to má zduřelou štítnou žlázu (snad jsem to dobře napsala). Musí jít na operaci. Potom se prý uvidí, zda ta druhá žláza přebere plně funkci té operované. Pokud ne, tak bude muset brát doživotně prášky... Jsem v tomto ohledu úplně neznalá, zní to všechno děsivě. Budu ráda za jakýkoliv příspěvek. Děkuji.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Ahoj, má mamka má operaci zasebou. Byla na ní 2x, takže teď musí brát doživotně léky. Pamatuji si na to jako malý špunt, podruhé to bylo před Vánoci a nevědělo se, zda nám ji pustí domů.
Klidně se ptej, zkusím sondovat u mámi.

arrow
profile_image
fool
od 14. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

tyweee
Ahoj, děkuji. Byla dvakrát? Jakto?
Já doufám, že mamka půjde jen jednou. Má problémy jen s jednou žlázou..tak doufám, že to bude O.K. Nevíš, co se přesně změnilo po operacích? Je mamča v pohodě, když bere ty prášky?

Ahojky, možná by ti mohli pomoct tyto stránky.
http://www.stitnazlaza.estranky.cz/stranka/rok-po- operaci-sz

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

fool
Mluvila jsem teď s mámou, takže 2x musela, protože se ji druhá část žlázy doslova zbláznila a začala vyrábět jedy. Jestli si někdy četla o nemoci, co má Lucie Bíla, tak ona má taky problém se štitnou žlázou,ale nechce na operaci, kvůli hlasivkám. U ní to přešlo už v nějakou nemoc - máma mi řikala název,ale to si nepamatuji - proto Lucce lezou tak oči z důlku, to je následek.
Jinak bere léky a jednou za půl roku chodí k MUDr. a tam sledují, jak prášky fungují. U mámi si mysleli, že jedna část bude stačit vyoperovat,ale muselo jít ven vše. Říkala, že se ale nemáš bát, že jedna část může nahradit obě. Teď ji byla na operaci kamarádka a taky ji vyndali jen jednu část.
Jenže to se uvidí časem. Mamča měla rozdíl v operacích cca rok. Začala hodně hubnout a právě za to mohla tahle žláza.
Nevím, kde ji tedy operovali, jestli to bylo Motol, či na Karláku,ale tu jizvu na krku ji moc hezky neudělali. Takže, ať si tvá maminka pak koupí sádlo a maže tím. Mě, když operovali nohu, tak sádlo mi jizvu vyhladilo a zjemnilo. Sice mi to smrdělo,ale pomáhá.

arrow
Neprodává v Bazaru

Byla jsem na operaci v roce 2002, taky se mně udělala cysta a doktor měl strach aby se nezvhrla do zhoubného bujení, tak mě poslal na operaci, prášky - je to umělý hormon štítné žlázy jsem brala už před operací, není to nic hrozného, beru je vždy ráno na lačno. Po operaci mě bolelo v krku jako při silný angíně - asi po intubaci, jediný riziko je to že jsem musela podepsat, že mě mohou omylem vyříznout i příštítný tělísko - je velikosti špendlíkový hlavičky a jestli ho vzali zjistí až v laboratoři, pokud by se jim to "povedlo" tak by mamka ještě navíc musela užívat vápník.
Jizvu na krku mě udělali fakt pěknou, už není skoro vidět.

arrow
profile_image
fool
od 14. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

Cituji Caramella: Ahojky, možná by ti mohli pomoct tyto stránky

super, děkuji

Cituji tyweee: Mluvila jsem teď s mámou, takže 2x musela, protože se ji druhá část žlázy doslova zbláznila a začala vyrábět jedy

aha, to je mi líto. Netušila jsem, že o taková situace může nastat.

Cituji tyweee: Říkala, že se ale nemáš bát, že jedna část může nahradit obě.

V to doufám. Člověk nikdy neví, co se může stát.

Cituji rena116: evím, kde ji tedy operovali, jestli to bylo Motol, či na Karláku,ale tu jizvu na krku ji moc hezky neudělali. Takže, ať si tvá maminka pak koupí sádlo a maže tím.

Určitě jí to doporučím. Sama mám ještě nějaké mastičky a náplasti, co jsem používala po operaci na jizvy. Každopádně na operaci jde mamka až za 3 měsíce - taková v nemocnici prý čekací lhůta..

Cituji rena116: yla jsem na operaci v roce 2002, taky se mně udělala cysta a doktor měl strach aby se nezvhrla do zhoubného bujení, tak mě poslal na operaci, prášky - je to umělý hormon štítné žlázy jsem brala už před operací, není to nic hrozného, beru je vždy ráno na lačno. Po operaci mě bolelo v krku jako při silný angíně - asi po intubaci, jediný riziko je to že jsem musela podepsat, že mě mohou omylem vyříznout i příštítný tělísko - je velikosti špendlíkový hlavičky a jestli ho vzali zjistí až v laboratoři, pokud by se jim to "povedlo" tak by mamka ještě navíc musela užívat vápník.
Jizvu na krku mě udělali fakt pěknou, už není skoro vidět.

Také děkuji za příspěvek. Mamka to prý má nezhoubné, ale přesto musí cysta ven. Tak uvidíme..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

fool
Oni si jí lékaři ohlídají. Hlavně, že se na problémy přijde vždy včas
Když šla mamča podruhé a právě, jak jsem psala, bylo to před Vánoci, tak se o nás tři caparty, staral táta. Pekli jsme cukroví a dělali čokoládu.
Takže já to mám zafixovaný jako ty nej Vánoce a přitom mamča byla v nemocnici. Říkala, že tedy při druhé narkoze ji bylo hodně zle. Ono je to pěkný zápřah na organismus.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Cituji fool: Určitě jí to doporučím. Sama mám ještě nějaké mastičky a náplasti, co jsem používala po operaci na jizvy. Každopádně na operaci jde mamka až za 3 měsíce - taková v nemocnici prý čekací lhůta..

Ono kolíkrát zjistíš, že jsou nej takové ty babské rady. Já si mazala jizvu indulonou, je to už cca 12 let, co jsem na ní byla, no a vůbec to nechtělo tak zabírat jako to sádlo. Já mám teda jizvu podél chodla a tam by mi hmatatelná jizva vadila.
To sádlo ale fakt zabíra

Hlavně, ať to dobře dopadne

fool
Takovou operaci má za sebou i moje neteř. Bylo to obdobné, přišla si na bulku na krku a už měla strach, co to bude. Bylo jí 27 a má malou dcerku. Operace proběhla ok, vzali jí půl štítné žlázy a prášky brát nemusí, chodí na pravidelné kontroly. Určitě to mamce dopadne dobře. Jo a jizvičku už nemá vidět, je to tak 3 roky.

arrow
profile_image
fool
od 14. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

tyweee
Mikyska
Super! Děkuji mockrát za podporu, rady, zkušenosti. Moc mi to pomohlo, už nemám takový strach. Jste zlatíčka

arrow
profile_image
fool
od 14. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

Ahoj sluníčka, zdravím vás všechny. Už začínám mít slušně nahnáno, mamča má ve středu nástup do nemocnice. Tedy - ani ona sama neví, jestli jí ten den budou operovat, nebo až potom.

Mamka hrozně stresuje, jsem z toho taky špatná. Že prý třeba už nikdy nebude mluvit (existuje riziko poškození hlasivek), pak se bojí narkózy (protože asi před 16 lety, kdy byla na operaci se "spodkem" jí nikdo při probouzení z narkózy nehlídal, házela sebou, stehy popraskaly a málem vykrvácela a umřela), nechce být 6 nocí v nemocnici atd...

Opravdu je to tak velké riziko, že by po operaci už nemluvila?

Taky si pořád říkám, že to je běžná, banální operace. Ale co je dnes banální? I při takových operacích lidé umírají. Třeba pochybením doktorů..ach jo.

Ahoj! Ségře vzali před 4 roky celou žlázu. Z rozborů se pak zjistilo, že ten nádor byl zhoubný, tak ještě, že to vzali najednou, jinak by musela na další operaci. Díky tomu se zjistilo, že máme v rodině nějakou vzácnou genetickou mutaci, tak nás hlídají a dvakrát ročně chodíme na kontrolu. Jinak na jizvu taky doporučuju mazat sádlem, je to nejlepší.

Budu držet palce, ať vám to dobře dopadne!

arrow
profile_image
fool
od 14. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
26    0
Číst hodnocení

errica
Moc děkuji za podporu. Snad vše bude v pořádku...

Cituji errica: Jinak na jizvu taky doporučuju mazat sádlem, je to nejlepší.

Určitě ano. Každopádně tento problém je teď až na posledím místě..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji fool: Mamka hrozně stresuje, jsem z toho taky špatná. Že prý třeba už nikdy nebude mluvit (existuje riziko poškození hlasivek), pak se bojí narkózy (protože asi před 16 lety, kdy byla na operaci se "spodkem" jí nikdo při probouzení z narkózy nehlídal, házela sebou, stehy popraskaly a málem vykrvácela a umřela), nechce být 6 nocí v nemocnici atd...

Opravdu je to tak velké riziko, že by po operaci už nemluvila?

Ahoj, manžel si prodělal operaci před pár měsíci, jeden den nastoupil druhý den operace, brali mu levou stranu a nějaké uzliny k tomu, týden byl v nemocnici, pak domů. Riziko, že nebude mluvit tam jistě je, proto se Lucka Bílá nechce nechat operovat, manžel po operaci ani mluvit nesměl, šptala a psali jsme si, na to mamku připrav, jednak mluvením namáhá operované místo a bolí to, vysiluje to a aby se to hojilo, musí to být v klidu. Nelekejte se, že hlas tam nebude, manžel šeptal ještě měsíc po operaci, pak začal chodit na foniatrii na cvičení, hlas měl hodně zastřený, mluvil potichu...ale rozmluvil se, řekla bych že třetí měsíc po opce už mluvil dobře a hlas má stejný jako předtím....pokud bys měla otázky ptej se, ráda zodpovím....a přejeme hodně ětěstí, kdy jde mamka na tu operaci?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené