Ahoj holky,
měla bych takovou otázku, měla jsem už třikrát žlučníkovou koliku během dvou týdnů, tedy pokud počítám jenom ty záchvaty, při kterých jsem byla odvezená do nemocnice, jinak jich bylo o hodně víc, ale vždycky během hodiny přešly sami, ale bolest je to nepředstavitelná, nepomáhá při ní nic, ani embryonální poloha, celá se třesu, orosím se jako vychlazená dvanáctka a párkrát mě bralo už i do mdlob...

Bylo mi řečeno napoprvé, že jde o ojedinělý případ, že jsem dost mladá (21 let), k tomu všemu nemám nadváhu, při svých 165cm vážím 58 kilo, takže si sama myslím že to budou hodně nervy a stres, se kterým bojuju celý život, bohužel bezvýsledně... Napoprvé mě operovat nechtěli hned, že na to je ještě čas, po třetím záchvatu mi to bylo doporučeno jako jediné východisko...

Je to zvláštní, protože je tomu asi rok, co se snažím žít zdravě (v pubertě jsem měla problémy se stravováním), podařilo se mi shodit 6 kilo, které mě docela dlouho trápily a teď najednou tohle. jím zdravě, ale stačí jednou trošku zhřešit a je z toho velký záchvat.

Poprvé se mi to stalo po návštěvě babičky, znáte to, všechno plave v omastku, protože za války jsme nemohli. Teď se tak trochu bojím celé té operace, protože mám špatnou krev a mohly by se mi tvořit tromby, do toho mám jet zanedlouho na dovolenou do egypta a tak bych nerada někde dostala záchvat, nedávno jsem četla článek, jak tam slečnu skoro rozpárali a skončila s jizvou přes celé břicho...

Operaci si mám naplánovat až po dovolené... Máte někdo s operací žlučníku v tak mladém věku zkušenosti? Je pravda, že jsem teď jeden velký stres, protože lítám od jednoho doktora ke druhému, všude si do mě nezapomenou píchnout a odsát si trochu krve, upíři jedni! Fakt už mi to leze na mozek... Budu ráda za jakékoli zkušenosti... jak dlouho po operaci jste mohli jíst normálně a co když si můj žaludek zvykl jíst zdravě a teď sebemenší výkyv od normálu mi způsobí záchvat?

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně bych do operace nešla a zvlášť, jestli ti chtějí vzít žlučník. Radila bych kontaktovat pana Jardu Zajíčka, můžeš prolézt i jeho stránky: URL Určitě pomůže. Myslím, že to vše nedělá jen pro peníze, takže bych se nebála, že za jeho rady utratíš majlant. Jinak říkáš, že jíš zdravě. To je silně relativní, co tím myslíš. Když tady kolikrát čtu rady ohledně zdravé stravy, tak se mi protáčejí panenky...např. soja, ovesné vločky a další svinstva. Ono to chce i nějakou tu očistnou kúru jater atd.

arrow
profile_image
de_la_magorissima
od 21. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych teda rozhodně do operace šla, zvášť když jde o žlučník! Slečna Helmut asi nikdy problémy se žlučníkem neměla, když ti praskne a žluč se ti vyleje do břicha, je po tobě. Bez legrace. Je to strašně nebezpečné, mamce brali žlučník v mladém věku, bylo ji 24. Taky mívala bolesti, šílený záchvat ji chytl, když jsme spolu byly samy doma, já měla tehdy necelé tři roky, málem umřela. Žlučník vážně není sranda a někdo ho má holt citlivější.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na MayaLilith: Poprvé se mi to stalo po návštěvě babičky, znáte to, všechno plave v omastku, protože za války jsme nemohli. . Je ti 21 let a tvoje babička žila za války?
Ale k tématu: To by ti měl spíš vysvětlit tvůj lékař, jestli je operace nevyhnutelná, jaká je tvá přesná diagóza , atd. Pokud máš žlučníkové kameny, slyšela jsem o kúře kvalitním olivovým olejem, který rozpouští kameny, ale stejně bys to měla konzultovat s doktorem. Přeji ti brzké uzdravení

Reaguji na Helmut: No tak zdravě se stravuji jsem myslela, že se stravuji zdravěji, než cca 90% obyvatelstva Vločky jsem neměla ani nepamatuju a když jo tak čisté bez pražení, soju nejím a jinak když už, tak maso dušené libové, rýži a kuskus, zeleninu a tak dále... mám ráda bylinky, na nich si potrpím a když nakupuju, hodně si vybírám... občas zhřeším co se týče sladkostí, ale i tam si raději dopřeju nějakou kvalitní >90% čistou čokoládu...

jinak děkuju, na stránky kouknu, ale to mě strachu moc nezbaví

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chce to najít příčinu a tu řešit. Neodstraňovat pouze následek. Pokud jsi to dosud nijak neřešila a spoléhala pouze na doktory, rozhodně bych zkusila ještě nějakou alternativní medicínu. Když máš ještě špatnou krev, nervy, stres...určitě nejsi v pořádku celkově a odstranění žlučníku ti těžko pomůže. Bůhví, co za problémy s ním stojí. Máte problémy se žlučníkem, tak dáme pilule, když nezaberou, tak ho prostě vyoperujeme. Copak takhle se léčí? Jinak ten Egypt...v zájmu zachování zdraví a vůbec života bych tam nejela.

Cituji kukulnicka2: Je ti 21 let a tvoje babička žila za války?

Můžu se zeptat, co ti na tom připadá divného?

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MayaLilith: Nejde o to, aby tě stránky zbavily strachu. Ale jestli chceš pomoct, tak tam tu pomoct od Zajíčka najdeš. Je to na tobě, zda ho budeš kontaktovat nebo ne. Tady ti tlacháním těžko někdo pomůže.

Co se týče tvého problému, určitě souhlasím s Helmut. Je to přesně tak, jak to píše, lékaři se snaží pouze zahnat symptomy, ale příčina se neřeší. Určitě bych se poradila s více lékaři, a možná i s odborníky zabývající se alternativní medicínou. Nemám s tím sice zkušenost, ale někteří lékaři umí být doopravdy řezníci, tzn. že uříznou/vyříznou co můžou, i když to může mít i jiné řešení.

arrow
Neprodává v Bazaru

, tím se nezatěžuj

arrow
profile_image
Clarrkys
od 16. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já byla na operaci žlučníku v zimě, je mi 20 let. Všechno to začalo už tak 1-2 roky zpátky, kdy jsem řešila přijímačky na vysokou, maturitu atd. - měla jsem bolesti jakoby na hrudi, ale vždycky to do pár minut přešlo, stávalo se mi to tak jednou za měsíc. Postupně bolesti a křeče sílily a objevovaly se častěji, u doktorů se řešilo, jestli to není něco se srdcem (mám zvýšený tlak), jestli to není zhoršená funkce plic, astma (jsem alergik), ale na nic se asi během celého půlroku nepřišlo, takže to všichni přešli s tím, že je to jen ze stresu a že to bude ok - nikdy jsem nepozorovala nějakou návaznost na to, co jsem předtím snědla (např. záchvat bolestí v autobuse cestou ze školy, kdy jsem měla k jídlu stejně běžnou svačinu jako jindy, na obědy jsem nechodila). Potom asi půl roku po maturitě a přijímačkách jsem měla klid, ale jak se blížily zápočty a zkoušky v prosinci na vš, objevilo se to znovu... jednou jsem měla v noci takové strašné bolesti, že jsem se doslova plazila po zemi s brekem, zvracela jsem, a myslela jsem, že to bude můj konec, hodili mě do auta a zavezli na pohotovost do nemocnice, kde mi dali prášky od bolesti a řekli, že jsem něco špatného snědla a mám se přijít za týden ukázat (typické otrávené pohledy, proč tam jedu s takovou banalitou a oni musí vzbudit doktora na noční). Za týden jsem přijela na kontrolu, kde byla jiná doktorka, něco se jí nezdálo, tak mě poslala na ultrazvuk a ostatní vyšetření a zjistili, že mám na žlučníku kameny a jeden zaklínený ve žluvočovodech, který brání protékání žluči, tudíž operace je nevyhnutelná... Po celkových zážitcích s touto nemocnicí jsem se chtěla sbalit a jet na tu operaci jinam, ale doktorka mi vlastně vpálila, že když odjedu, může být za chvíli po mně (navíc na zaklíněný žlučový kámen zemřela moje teta)...
Takže za mě, nech se pořádně vyšetřit, ať zjistí přesně co a jak... Já osobně kdybych se měla rozhodovat znovu, na operaci bych znovu ŠLA, protože za tu úlevu od neustálých bolestí a křečí to stojí

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarádce operace žlučníku vyřešila dlouholeté a mnohočetné zdravotní problémy, které by nikdy nikdo jinak se žlučníkem nespojoval. Na kdejaké šarlatány s citáty bych se vykašlala.

arrow
profile_image
terinecka
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já měla operovaný žlučník ve 24 letech,55 kilo.2 měsíce koliky,vždy pohotovost a injekce.Pak jednou injekce nezabrala,ani druhá a zjistilo se,že mi žlučníkový kámen ucpal slinivku a já mám dost slušný zánět slinivky,už to hraničilo s tím,jestli ještě půjde zachránit.První se tedy musel vyléčit zánět a pak byla nutná operace žlučníku.Dieta tak 2 týdny a od té doby mám klid.Jsem ráda,že to dopadlo takto a nepřišla jsem i o tu slinivku.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na terinecka:
žlčový kameň ti nemohol upchat slinivku,lebo zo žlčníka sa môže dostat len do žlčovodu a odtial do dvanástorníka a ty trpíš pravdepodobne na podráždenie a zápal slinivky / pankreatitídu/.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MayaLilith:
nepíšeš, či máš v žlčníku kamene, blato. To je príčinou koliky.Ak máš kamene,žlčník je polofunkčný,respekt. nefunkčný a hrozí prederavenie jeho steny kameňom.Tieto sa dajú na niektorých zdrav. zariadeniach rozbit ultrazvukom,ale obyčajne sa kamene po čase utvoria nanovo.Obyčajne sa to rieši odstránením celého žlčníka.Operácia sa vykonáva laparoskopicky bud jedným otvorom cez pupok/ po zahojení nie je vidno žiasdna jazva/, alebo vpravo pod rebrom rezom asi 1,5 cm a vpichom pre kameru a sondu na pravom boku.šije sa na 2 stehy a zásah do organizmu a jazva je minimálna.Odstránenie žlčníka ta zbaví problémov,ale musíš dodržiavat správnu životosprávu,lebo kamene sa možu utvorit aj v žlčovodoch,čo je komplikovanejšia operácia.
Na tretí den po op. sa prepúšťa domov,ak nie sú komplikácie, op. sa nemusíš bát.
Doporučujem pit bylinkové žlčopudné čaje /máta, trezalka, pamajorán,puškovorec....bylín a kombinácií je mnoho.Tie zabezpečia pravidelnú až zvýšenú tvorbu žlče,žlč nemestná a tým pádom sa neutvoria zhluky,blato, kamene.S kamenami sa dá žit dlhé roky, aj celý život,ale sa treba vediet správne stravovat.V žiadnom prípade sa ich nepokúšaj vypudzovat domácim sposobom/olivový olej, salnatrex,citron,nahrievanie a podobne, mohla by si si moc uškodit.
Ak ti lekári odporúčajú abláciu žlčníka, po dovolenke na nu chod.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené