Smazat

Oponent mi smetl bakalářku - mám šanci obhájit?

Oponent mé bakalářky mě hodnotil záporně ve všech třech bodech. Posudek vedoucího zatím nemám, ale pokud mou práci přijal, myslím, že bych u něj měla mít nejhůř E. Myslíte si, že i v tomto případě mám šanci práci obhájit? Setkali jste se s tím někdy?
 
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na zorina: pokud ti dá vedoucí kladný posudek, šance je, ale bude to těžký... já spíš nechápu, od čeho jsou ti vedoucí, když ti pak dají ečko....

arrow
profile_image
Sorci
od 27. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Od oponenta jsem dostala hodně záporný posudek za tři. A od vedoucího zase kladný a za jedna. Nevím pořádně ani jak ale včera jsem obhájila za bakalářku za jedna. Takže šance rozhodně je

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já osobně ne, i když mi na diplomku dala oponentka taky poměrně špatné hodnocení...ale znám případy, kdy měl člověk od obou E a práci obhájil...takže bych počkala na vedoucího a zatím nestresovala, mezitím si připrav odpovědi na námitky oponenta

arrow
profile_image
pampalatrala
od 6. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji adatko: já spíš nechápu, od čeho jsou ti vedoucí, když ti pak dají ečko

přesně, taky jsem se s tím už setkala, vedoucí ti má bakalářku schválit než ji odevzdáš, tak jak je pak možný, že u oponenta vůbec neuspěješ...nechápu ty vedoucí...no nic, já myslím, že máš šanci jí obhájit, přeci jen, byla by to ostuda i toho vedoucího...

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji adatko: já spíš nechápu, od čeho jsou ti vedoucí, když ti pak dají ečko....

Ehm.
Spolužiak napísal diplomovku. Strašný paskvil, všetci sme mu to vraveli, že to nie je šanca obhájiť. Na konzultáciách ho vedúca prosila, aby to preboha neodovzdával, nech to prerobí, inak to neobháji. Čo myslíš, že urobil?
Tú strašnú vec (žiak 3. triedy ZŠ by to napísal lepšie) odovzdal.
Dostal 2x po F a skvelé posudky.
Nie vždy je to chyba vedúceho.

Cituji pampalatrala: vedoucí ti má bakalářku schválit než ji odevzdáš, tak jak je pak možný, že u oponenta vůbec neuspěješ..

Protože třeba píšeš na tému, na kterou má tvoje vedoucí i oponent zcela odlišný názor.
Takže to, co ti tvoje vedoucí schválí jako dobré a kvalitně zpracované, ti oponent roztrhán a kusy jako špatnou metodiku, špatné zpracování a uchopení problematiky, nepochopení tématu....

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já měla před pár lety oponenturu diplomky za tři, od vedoucí za dvě (přitom bylo vše, jak chtěla), obhájila jsem za tři. Při obhajobě se ukázalo, že oponent diplomku skoro nečetl. Takže je šance, že to nějak obhájíš. Když obhájíš, tak v životě, nikoho už nikdy nebude zajímat, za kolik jsi to udělala.

arrow
profile_image
Kaci93
od 1. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě to zkuste, mamka měla stejný problém s oponentem a šla do toho a nakonec byla ještě pochválená, měla sice za tři, ale titul má

arrow
Neprodává v Bazaru

Dej to obhajoby své srdce a věř, že to vyjde. A kdyby to náhodou nevyšlo, alespoň budeš vědět, že jsi pro to udělala maximum

Mně oponent docela pohanil diplomku a obhájila jsem za A. Jedna dobrá rada - až půjdeš obhajovat, předstup před ně jako sebevědomý člověk, který si za tou prací stojí. Buď perfektně připravená. Komise nemají rády rozklepané diplomanty před nervovým zhroucením. Určitě obhájíš!

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Když máš studenta, kterému horem dolem říkáš, jak to má napsat a on si stejně dělá něco jiného. Nebo studenta, který ti odevzdá bakalářku 2 dny před konečným termínem a ani ji neopravuje...co dělat?

Hmm, tak nějak. Když to někdo nechává a poslední chvíli, pak něco vysmahne a pošle to vedoucímu práce 14 dní před termínem, tak pak vedoucí je postaven před hotovou věc a s hrůzou kouká, pod CO že se to má podepsat.
Ideální je posílat diplomku (bakalářku) průběžně, po částech. Někdy se stane, že nevědomky začneš směřovat jinam, než je žádoucí, aniž by sis toho všimla. Ten vedoucí je od toho, že tě VEDE během celé práce. Když s ní nic nekonzultuješ a pak ho postavíš do role: KOUKEJ, CO JSEM STVOŘIL, DOBRÝ, NE?!, tak z toho může bejt slušnej průšvih
Nicméně, pokud jsi něco poctivě stvořila a dokážeš se to slušně interpretovat, můžeš to obhájit. Pokud oponentův špatný posudek vyplývá z toho, že on je v dané problematice názorově někde jinde, tak to je pořád ještě k nějaké diskuzi. Pokud jsi někde něco slepě opisovala, práce má formální a obsahové nedostatky, nepostihuje dané téma (název je o jablkách a ty píšeš o hruškách), je zdrojově chudá a plná vlastních pseudonázorů nebo naopak vlastní názor vůbec neobsahuje..to můžou být důvody k odmítnutí.
Je třeba si uvědomit, že diplomka (bakalářka) je vědecká práce a ne slohové cvičení ve formě úvahy. Píší ho studenti, kteří do té doby opravdu stvořili jen pár referátů a esejí, ale hodnotí to lidé, kteří už mají většinou za sebou desítky vědeckých publikací. Proto je třeba k obhajobě přistupovat sice odvážně, ale s pokorou a s respektem k lidem, kteří většinou o dané problematice něco vědí a rozhodně to jenom nepředstírají jako to dělá většina studentů.
Nechci dělat chytrou, jenom píšu, jaké mám zkušenosti já. Prostě si myslím, že k obhajobě je nutné se orientovat v tématu a umět zdůvodnit, proč jsem napsala to co jsem napsala. Pokud to dokážeš, není jediný důvod, proč bys to neobhájila. To, že oponent nesouhlasí s tvými názory neznamená, že se ve finále nerozhodne je respektovat.
Držím palce.

arrow
profile_image
Příšera
od 9. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás by vedoucí nepustil k obhajobě práci, které nevěří (aspoň většina), neexistuje, aby mi dal druhej zápočet (a tím tu bakalářku pustil dál), pokud by si myslel, že je na trojku. Jak ti to dopadlo?

 

Váš příspěvek

Oponent mi smetl bakalářku - mám šanci obhájit?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené