Smazat

Panická hrůza z porodu-Vaše porodní zážitky

Ahoj holky.Vím,že je to v dnešní době celkem běžné ,ale už nevím co s tím strachem dělat.Za dva měsíce mi bude 21 a příteli 33. Teď se ještě na dítě moc necítím ,ale vím,že jednou k tomu stejně bude muset dojít.Přítele strašně miluji a on mě také,jsme šťastní ,ale vím,že dříve či později dítě chtít bude.Já mimčo samozřejmě také plánuji a chci klidně bych a měla i teď jenže mám opravdu panickou hrůzu z porodu..Z té obrovské bolesti,strachu ,že umřu..Už jsem zhlédla tolik videí a pokaždé se z toho úplně rozklepu.Já bych snad byla schopná i podplatit nějakou ženskou jako v Americe aby to porodila za měJá vím,trapné..Nejradši bych se nechala opíchat celá epiduralem.Strašně špatně snáším každou sebemenší bolest.Vím,že působím jak ukňouraná dilinka ,ale díky tomu strachu snad nikdy nebudu mít mimčo. Jaké byly vaše "zážitky" z porodu?
 
1. . .5678

Reaguji na perlivka123:
Myslím, že každá nastávající maminka se více, či méně bojí a rozhodně to není nic nenormálního.

já tě asi neuklidním, já se totiž vůbec nebojím a naopak se těším..jsem divná říkají.. je fakt, že ještě 10 týdnů si počkám, ale vůbec mě to nějak "netankuje" , hrozně se na malou těším Chápu ale strach aby mimčo bylo v pohodě a zdravé, ten máme určitě každá... zkoušela jsi nějakého psychologa či tak? vím že je to možná až přehnané, ale kdo jiný by mohl pomoci...nebo ještě těch 14 dní přežiješ a pak budeš ráda, že je vše v pohodě držím moc palce, ať jde vše hladce !

arrow
Neprodává v Bazaru

Kamarádka má termín zítra taky se ještě před 14 dny bála pak to probrala z lékařem který jí uklidnil že to nic není..to zkuste třeba taky třeba vás uklidní

Reaguji na perlivka123: To chápu, věřím, že se přes to nějak přeneseš, i ten doktor dost uklidní (i když jak který, můj je hrozný skeptik - to bylo vždy "no moc se neradujte" a to mě štvalo, já taková věčná optimistka )

arrow
profile_image
tlustaveverka
od 30. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a neudělala jsi nááááhodou tu v poslední době hodně častou chybu, že jsi celý těhotenství visela na netu, přečetla si všechno možný-nemožný a tudíž se nervuješ tak nějak průběžně celých devět měsíců? akorát ted, když se blíží termín, to víc graduje?

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak já už si to zopákla 2x co k tomu říct, strach je na místě, přece jen každá máme pud sebezáchovy. Při prvním porodu jsem si říkala, že je to takový den na h....,ale ten výsledek zato stojí, pochopitelně jsem se nemýlila ,ale žádná tragedie to tenkrát nebyla, dokonce i průběh hokejového zápasu jsem sledovala
podruhé jsem si myslela, že to bude brnkačka jako poprvé no to už bylo horší,ale opět se to dalo přežít spíš potom to byl masakr, když to mám te´d srovnat, tak porod byla úplná pohoda, dcera byla první a byla světice ala božská, syn uřvanec uřvaný a dal mi tak zabrat, že už nikdy více, ale nikdy neříkej nikdy
neboj to dáš a s odstupem času to bude lepší, zkus se nato podívat trocu s nadhledem, sice tě teˇchápu, že nadhled je to poslední co asi dokážeš, ale i malá snaha se cení přeji klidné vylodění a slušně vychované, neuřvané a spavé mimísko

Mě to čeká až za pár měsíců. Nějak se porodu nebojím. Nějak ven to musí. Říkám si, že je hlavní zdravé miminko a já to nějak přežiju jako to přežily jiný.

arrow
profile_image
jájaa
od 17. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neboj,určitě se nic nestane,na to nesmíš myslet! Každopádně co se týče bolesti,tak za pár týdnů už ani nevíš.Jestli Tě to uklidní,tak když ze mě dceru vytáhly,tak už potom nastala po těch hodinách bolesti strašná úleva a vlna krásných pocitů ..takže žádný strachy!

S klidnou hlavou se bude rodit lépe Třeba budeš mít pohodovej porod.
Tak se nestresuj, nedělej si to horší, než je.

Já si říkala, že to přežily miliony žen přede mnou, tak to přežiju i já a moje mimčo. Žijeme v moderní době, na všechno máme nějaké přístroje a nástroje, ne jak za časů našich mamin, kde se vyšetřovalo akorát poslouchání břicha pomocí trychtýře. To by mě zajiímalo, co tam tenkrát ti doktoři slyšeli
Neboj, a mimochodem šňůra kolem krku mimina není nic katastrofálního, s tím si doktoři umí poradit. Myslet jen na hezké věci, na to jak se půjdete projít s kočárkem, jak bude celá rodina potento atp.
Přeji hodné, klidné a spavé mimi, a ať je vše v pořádku.

Jak píše sartre, taky jsem si říkala, že to přežilo tolik ženských přede mnou, že to přežiju i já a mimčo bude v pohodě. Rodila jsem dvakrát, každej porod byl úplně jinej, první mimčo mi dalo hodně zabrat, přesto mě to od druhého neodradilo. Když pak držíš ten krásnej, bezbranej a taky ukřičenej uzlíček v náručí, tak na veškerou bolest zapomeneš mysli na to jak asi mimčo vypadá a že ho už brzy uvidíš a ty špatný věci v myšlenkách zaháněj!

arrow
profile_image
julia
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na perlivka123:
Tak já ti úplně závidím, hned bych rodila, ale už další dítě neplánujeme tak nic no
Neboj, to zvládneš, je to sice makačka, bolí to, ale ten výsledek stojí za to a pak budeš pyšná žes to zvládla!
Pupeční šňůra kolem krčku je docela častá, starší syn ji měl dokonce 2x omotanou, ale zvládli jsme to, z toho nemusíš mít strach. No a bolest vydržíš neboj, a kdyby byl porod dlouhý tak si můžeš říct o epidurál.
Přeju rychlý porod a hodné miminko

arrow
profile_image
Cacharel
od 30. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ja mám termín o 10 dní, tiež dievčatko,Paulinkapôrodu sa obávam, ale verím, že to nejak zvládneme, ja mám naopak veľké obavy z pobytu v nemocnici a čo s tým malým človiečikom

1. . .5678
 

Téma Panická hrůza z porodu-Vaše porodní zážitky je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené