Smazat

Partnerské návraty? Existují šťastné, fungující?

Zažily jste šťastný návrat k bývalému partnerovi? Pokud ano, funguje vám to? Jak dlouhá doba uplynula od rozchodu, než jste se k sobě našli zpátky cestu?

Jsem půl roku po rozchodu s přítelem, se kterým jsem se rozešla, jelikož se vztah nevyvíjel tak, abych v něm byla šťastná. Byl to pro mě úžasný chlap, v mnoha charakterových vlastnostech mi neuvěřitelně seděl, obdivovala jsem ho pro spoustu věcí a z jeho strany cítila, že jsem pro něj taky vyjímečná. Ale měli jsme každý dost jinou představu o vztahu - on si chtěl hlavně užívat života a zábavu, já chtěla sdílet společný život.
Po rozchodu jsme ale byli stále v kontaktu, on se ho nechtěl vzdát, snažil se mi být neustále nablízku a dával jednoznačně najevo, že je mu beze mě těžko. Nicméně, já si stála za svým rozhodnutím, jelikož z jeho strany nenastal žádný posun, změna v myšlení. Ve snaze na něj co nejdřív zapomenout, jsem se snažila najít někoho nového. Vyloženě doslovně "vyrazit klín klínem". Nešťastná metoda, ale funguje. Po pár měsících jsem potkala docela fajn chlapa, chvíli byla vyléčená z býv. přítele, ale jak rychle to zajiskřilo, tak rychle mě to nadšení opět přešlo. Zdaleka mi nepřinášel tolik, co býv. přítel, srovnávala jsem a v tom srovnání si akorát potvrdila, hodně jeho předností, které mi schází doteď. On ten můj nový vztah sledoval a trápil se, vyznal se mi, jak moc mu scházím, ale akce žádná, já trvala na svém a pořád tajně doufala, že něco přehodnotí. Nestalo se, místo toho si našel přítelkyni i on, já ten druhý vztah skoncovala. Ještě v počátku jeho nového vztahu jsme se sešli a on mi o ní řekl s tím, že není jako já a že s ní není šťastný. Rvalo mi to srdce, ale nedala jsem to znát, hrdě a s úsměvem mu ještě poradila, aby jí dal šanci, že časem k sobě cestu třeba najdou. Pak jsme se pár týdnů neviděli a já si čím dál víc uvědomovala, jak moc mi schází. Navrhla jsem schůzku, sešli jsme se a já mu přiznala, jak je pro mě stále nenahraditelný. Ani nevím, co jsem si od toho slibovala, snad naivní naději, že mi padne kolem krku a všechno bude v pořádku. Což se samozřejmě nestalo. On byl z mého vyznání v rozpacíh, zmatený, řekl, že už přestal doufat a začal se více stýkat s tou novou známostí. Odešel s tím, že neví, co mi na to říct. Od té doby uběhlo už pár týdnů, dosud se nevyjádřil. Ve slabé chvilce jsem mu nedávno napsala krátkou sms, na kterou odpověděl ve smyslu, že je stále zmatený.
Už v podstatě nic nečekám, jeho postoj je jasný a já vím, že návrat k němu, do stejných kolejí by mi nic nepřinesl. Přesto v sobě pořád živím naději, že si časem něco uvědomí. Jen mě zajímá, jestli některá máte podobnou zkušenost, s happy endem, kdy jste začali znovu, ale jinak, lépe.
Já za sebe nic na svém rozhodnutí nezměnila, vím, že bych tady nikdy nebyla šťastná, za stejných podmínek. Přesto je pro mě těžké, ho v sobě uzavřít.
 
arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dva, co nevědí, co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou.
Přestaňte se navzájem trápit a i když je to pro tebe těžké, zavři ty dveře.

A kolik Vám je roků, že každý máte trochu jiné představy o vztahu? Já z mé zkušenosti mohu říct, že dvakrát se do stejné řeky nevrátíš..Zkrátka některé věci nejdou změnit, a potom nemá cenu babrat se v tom.
U Vás je ale předpoklad, že daný dotyčný časem dojde k tomu, že zábavy už bylo dost a začne dávat přednost klidu a bude se chtít usadit..Otázka je kdy..
A teď do toho ten jeho nový vztah a jeho zmatenost.. nevím, nevím..

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak obecně partnerské návraty určitě existovat budou. Možná i šťastné a fungující.

U tebe bych se spíš do budoucna vykašlala na s úsměvem servírované rady. Obvzlášť, když k nim přibalená hrdost je jenom pouhá póza.
To se vždycky rozsype.

arrow
profile_image
Krissty
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Díky holky. Já bych chtěla slyšet konkrétní zkušenosti, pokud něčím podobným někdo prošel, jak to dopadlo. Vím samozřejhmě, že nejrozumnější v současné chvíli by pro mě bylo, ty dveře zabouchnout a nečekat. Určitě se k tomu postupně dohrabu, ale to chce jen čas. Deníček jsem napsala právě proto, že jsem ve stavu, jakém jsem a není mi v tom samozřejmě dobře.

Cituji Vanity: Dva, co nevědí, co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou.
Přestaňte se navzájem trápit a i když je to pro tebe těžké, zavři ty dveře.

Tak bych to nenazvala - spíš oba ví, co chtějí, ale nevědí, jak to dohromady skloubit, jelikož se jejich potřeby zásadně liší. Já vím, že bych chtěla jeho, věřím, že on by chtěl mě........ale každý si to fungování představujeme jinak. Já sama za sebe, bych byla schopná nějakého kompromisu, slevit částečně ze svých nároků, ale msuela bych vidět stejnou snahu i u něj.

Návrat k partnerovi mám za sebou, vlastně ne jeden, takže návraty. A musím říct že už nikdy. Pokud dojde vztah do fáze rozchodu, je někde něco špatně, a to tam bude napořád. Proč se rozcházet? Určitě ne kvůli maličkosti, máte nějaký problém, který nejste schopni vyřešit a ten se dřív nebo později zase objeví. To je z mé zkušenosti, návraty jsou šťastné jen chvíli, než zajedete do starých kolejí.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zažila jsem sice jenom jeden návrat, ale byla to katastrofa - takže já nedoporučuji, i když určitě existují výjimky.

arrow
profile_image
Veronika8888
od 9. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rozešli jsme se po čtyřech letech (bylo to z mojí strany), odstěhovala jsem se a za měsíc už jsem byla zpátky Už jsem to skoro rok a třičtvrtě a jsme pořád spolu....

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem se s přítelem dala zpátky dohromady po 10ti letech. Ve dvaceti jsme byli mladí a nevěděli jsme pořádně co chceme, tak jsme se rozešli. Stále jsme byli v kontaktu jako přátelé a pak jsme zjistili, že bez sebe nemůžeme žít. Trvalo nám to deset let, než jsme na to přišli. Teď je to jiné, hezčí, lepší, oba víme, co chceme, jsme šťastný.

arrow
profile_image
Krissty
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji FairyPalmer: návraty jsou šťastné jen chvíli, než zajedete do starých kolejí.

Jasně, takové návraty nemají smysl, jen protahují to vyrovnání se s rozchodem. Já měla na mysli spíš takové, kdy býv. partneři až díky odloučení třeba po nějakém čase pochopili svoji vzájemnou hodnotu natolik, že byli schopní oboustraně začít jinak, řešit ty problémy, které vedly rozchodu.

Cituji Veronika8888: Rozešli jsme se po čtyřech letech (bylo to z mojí strany), odstěhovala jsem se a za měsíc už jsem byla zpátky

a změnili jste něco na tom dovůdu, který tě vedl k rozchodu? Když jsi se rozešla ty, předpokládám, že partner byl ten, kdo udělal první krok k návratu, změnil se?

arrow
profile_image
Veronika8888
od 9. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vedlo mě k tomu to, že na mě prakticky začal kašlat a začali jsme vedle sebe žít jako dva spolubydlící. Snažila jsem se to řešit, ale on nechtěl. Pak byl hodně překvapený, když jsem řekla, že odcházím a že jsem si našla podnájem. Snažil se hodně, samozřejmě takové to nadšení postupně odpadlo během 3 měsíců, ale myslím, že teď máme hezký vztah... Až na to, že máme v poslední době dost stresy a někdy se to promítá. Tak snad to vydrží

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Krissty: jelikož se vztah nevyvíjel tak, abych v něm byla šťastná.

Pokud se někdo necítí ve vztahu šťastný před rozchodem nebude se v něm cítit šťastně ani po návratu s odstupem času. Sice pro tebe mohl být charakterem úžasný , ale pokud jste neměli stejný názor na vztahové soužití a nebyla ochota ke kompromisům těžko by to mohlo fungovat. Vztahy kdy se k sobě lidé vrací prostě fungují jen v minimálním %.a jen proto , že na tom vztahu oba chtějí pracovat a to není pro každého.
Takže i já jsem toho názoru, že slepovaný hrnek dlouho nevydrží a je lepší ty dveře zavřít a jít dál .

Cituji Krissty: Přesto v sobě pořád živím naději, že si časem něco uvědomí

živit můžeš , ale ty nikdy nikoho nedonutíš , aby si uvědomil pokud on to tak necítí.

arrow
profile_image
Krissty
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mikkýsek: slepovaný hrnek dlouho nevydrží

nejde mi o slepování hrnku, o to opravdu zájem nemám. Já si uvědomuju stálo, co mi chyběloˇ.

Cituji mikkýsek: ty nikdy nikoho nedonutíš , aby si uvědomil pokud on to tak necítí

to nemám v úmyslu, nikoho do ničeho nutit. Je jasné, že by si k tomu uvědomění musel dojít sám. S tímhle jsem zakládala tohle téma, jestli se to stává, že si časem partneři díky odloučení uvědomí něco zásadního a díky tomu je to dovede k tomu, začít na sobě pracovat

arrow
profile_image
kajleen
od 19. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Krissty, určitě existují a na internetu najdeš spousta diskuzí s příběhy. Co já se jich načetla a tvé založené téma naprosto chápu. I to, co chceš v odpovědích najít. My jsme spolu s přítelem nebyli 3/4 roku, i když v kontaktu jsme kromě pár týdnů byli stejně tak nějak pořád. Respektive on byl v kontaktu se mnou, já se mu nikdy neozvala a snažila se na něj zapomenout. Většina lidí návraty odsuzuje, myslím si, že to je hlavně i věkem. Nic není černobílé. Hodně lidí ti řekne "2x nevstoupíš do stejné řeky". Ano, nevstoupíš, protože žádná řeka není stejná, plyne. Většina lidí si tohle přísloví vykládá úplně opačně U nás to dopadlo dobře, přítel se vrátil (odešel on). Rozchod u nás byl z důvodu přechozeného vztahu (9 let). Teď jsme spolu zpátky, problém, který jsme měli se odstranil, přítel si vše urovnal a nejsou to jen plané řeči, znám ho a tohle poznám a cítím. Myslím, že tohle se stává, zvlášť, když jsi s někým od útlého věku. Jestli k sobě patříte, budete zase spolu. Nevěřím na návraty kdy se dva rozejdou z důvodu hádek, sporů apod. To asi vždy pak sklouzne zpátky. Ale to zřejmě není váš případ
Být tebou to nevzdávám a zkusím ještě nějaké setkání, ale netlač na něho. Nezapomeň, že jsi mu moc ublížila, nejdříve rozchodem, potom tím, že se snažil tě získat a ty jsi ho znova nechtěla. Držím palce, ať jsi šťastná.

 

Váš příspěvek

Partnerské návraty? Existují šťastné, fungující?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené