Smazat

Patálie s rovnátky, jsem z toho už zoufalá...

Ahoj, moje patálie s rovnátky - mela jsem fixní nejprve ve 13ti letech, ale výsledek byl špatný, tak jsem si je dala zase ve 20ti a je to zase zlé. netuším co dál dělat...

Ach, ani nevím kde začít, už jsem z toho naprosto zoufalá. předem se omlouvám za délku textu, ale nedokážu to více zkrátit... děkuji moc těm, co si to přečtou a poradí.

rovnátka poprvé
měla jsem fixní rovnátka ve 13ti letech. cca na rok a půl. pouze horní patro. doktorka váhala zda trhat či netrhat a rozhodla se netrhat. výsledek byl velice pochybný. svým rovnáním mi vytvořila otevřený skus, který se po růstu osmiček velice zhoršil a zuby se zřivily i tak, že jedna dvojka nebyla v řadě. esteticky to nebylo pěkné.

rovnátka podruhé
ve 20 letech, dva roky zpět jsem do toho šla znovu. opět fixní rovnátka. byla jsem tehdy na konzultaci u dvou ortodontistů, kteří opět váhali zda trhat či netrhat. dali mi vybrat. vybrala jsem si jednoho z těch lékařů a chtěla trhat. on si to ale na poslední chvíli rozmyslel, že to není nutné a přesvědčil mě pro variantu nic netrhat, překecal mě a já mu uvěřila, že to půjde... dal mi fixní aparát na obě patra a rovnalo se...
měl to být rok, už jsou to dva. první rok byly vidět změny k lepšímu a já věřila, že jsme na správné cestě. další půl rok se nic nedělo a naopak se objevovaly vady, které se nelepšily, ale naopak horšily - vykloněné zuby dopředu, v návaznosti na to odhalující krčky dolních zubů, špatný skus třenových zubů a stoliček na jedné straně, čára mezi jedničkami na horním patře už není v linii v dolním patrem, na jedné straně stále mírně otevřený skus... apelovala jsem na lékaře aby to řešil a on mi vždy vše odkýval, že se to zlepší, ale nelepšilo..

konzultace s jinými lékaři
v květnu jsem začala obvolávat ortodontisty a narazila na dlouhé objednací lhůty.
v srpnu jsem byla konečně na konzultaci jinde. ta doktorka mi neřekla zhola nic. bylo vidět, že vidí, že je to špatné, ale zřejmě nechtěla jít proti "kolegovi". řekla jen, že se asi mělo trhat, ale že takhle to taky může zůstat a rychle mě vypakovala pryč. totální zklamání..
zas jsem se objednala k jinému doktorovi a čekala měsíc na dnešní konzultaci.
poprvé jsem měla pocit, že na to někdo kouká komplexně. sám od sebe vyjmenoval všechny vady, které já vidím a předchozí doktoři je popírali nebo jim nepřikládali význam, a v podstatě mi řekl, že to co se dělalo doteď je celé špatně. že se rozhodně mělo trhat, že mám nezdravý sklon zubů dopředu, že se mi už zuby vyklání z kosti a proto ty odhalené krčky na dolním patře, přímo mi řekl, že se mi ty zuby takto ničí. taky mě upozornil, že mám plastové zámečky, což je prý příliš zastaralý model a s nimi to nepůjde (nevím zda tomu věřit, nebo si chce jen namastit kapsu..). u něj je jediná možnost sundání nynějších rovnátek, vytrhnutí 4 zubů, zaplatit si celá nová rovnátka znovu na min 1.5 roku za cca 40 000 cena...

závěr?
cítím se hrozně a nevím co dělat. ty zuby jak jsou mi nepřijdou v pořádku. z estetického hlediska je to sice lepší. nemám už otevřený skus, dvojka je v řadě, na první pohled vše "OK", ale opravdu mě znepokojuje, že mi potvrdil moji obavu, že ty krčky mají spojitost se sklonem těch zubů způsobeným rovnátky... cítím se podvedená. už podruhé.. dohromady jsem s rovnátky strávila už 3.5 let svého života, stálo mě to spoustu času, peněz, bolesti a nepříjemností a výsledek žádný. nevím zda se na to vykašlat, nebo to zkusit už potřetí :/

Děkuji všem, kteří to dočetli a přispějí mi svým názorem..
 
arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží, jestli máš 40 000, které můžeš postrádat a jestli jsi se svými zuby natolik nespokojená, abys do toho šla znovu.

V tomhle ti asi nikdo neporadí. Záleží jen na tobě, jestli do toho půjdeš. Kdybych byla ve tvé situaci, hodně by mě zuby štvaly, tak už bych tu etapu dokončila s co nejlepším výsledkem. Takže jestli dáš dohromady ty peníze a máš na to trápení ještě nějaké nervy, tak do toho jdi. Protože pokud ti tvé zuby "vadí", spokojená nebudeš. Ale bohužel, rozhodnout se musíš sama. Držím palce, ať se rozhodneš správně ke své spokojenosti.

arrow
profile_image
akyna-00
od 13. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje kamarádka má podobnou zkušenost jako ty. Rovnátka měla nosit rok a nyní už je nosí 4.rok.Je už u třetího ortodontisty, protože ti dva předchozí jí to spíše zhoršili, než zlepšili. Já nosím také rovnátka, zatim efekt nevidím, ale pořád doufám, že nějaký výsledek bude. Moji kamarádi, co nosili rovnátka mají teď rovné zuby. Ale nosili je tak 3 roky.Šla bych do toho znova být tebou.Přece jenom rovné zuby za to stojí.

 

Váš příspěvek

Patálie s rovnátky, jsem z toho už zoufalá...

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené