Dobrý den,
potřebovala bych poradit, mám devítiměsíčního čivaváka který se zhruba od srpna pořád drbe ( na držtičce a na nahách) a kouše si nožky a prsty. Už tam má méně chlupů a má to červené, je to opravdu otravné. Dva doktoři nám neřekli nic a třetí paní doktorka dermatoložka že to asi vypadá na alergii, už jsme u ní nechali tak 3 000 Kč, ale vlastně za nic. Ze seškrabů zjistila, že to parazitální není určitě, dostali jsme antibiotika, ale ta mu pomáhala jen když je bral, po dobrání to samé. Ted bude brát Claritine a až mu bude rok tak se mu prý udělají testy na alergii a nechají se udělat vakcíny zhruba za 6 000 Kč, nevíte, jestli se nedají sehnat levněji? A pokud to není alergie, tak co? Za každou radu budu moc ráda, chci aby se mu už ulevilol. Kdybyste měli nějaké tipy, nebo nějakého dobrého doktora, který z nás nebude jen tahat peníze budu moc vděčná Moc děkuju

bohužel občas jsou ty nemoci psů záhadou babiččin pes si taky furt kouše nohy jen na nich nic nemá a taky doktoři při různých vyšetření nic nezjistili.. můj pes třeba jakmile začne padat sníh má vyrážku pak přijde jaro slunko a je to pryč...já to tak mívala 5 let dokud jsem si psa pořídila od tý doby alergie na zimu u mě je pryč ale má ji pes..

Ahojky, zrovna tohle řešíme i s naším hafanem. Pořád se drbal a vykusoval chlupy na pacičkách. Veterinářka nám ho chtěla naočkovat proti zákošce svrabové (i když se nález nepotvrdil, ale to u téhle nemoci v počátku ani nález být nemusí). Každopádně jemu dělá jakýkoli chemický zásah hroznej problém, ve 2 letech se mu z toho rozjela epilepsie, ale má jí vyléčenou homeopatiky. S tímhle problémem jsme se po domluvě s veterinářkou rozhodli bojovat přirozenou cestou.

Začali jsme krmit BARFEM - předtím jenom granule - měli jsme Acanu, ale tahle přirozená strava je lepší. Do toho jsme podávali homeopatický lék a do krmení přidávali lososový olej, ten je na kožní potíže opravdu výborný. A postižená místa je skvělé potírat kvalitním tea tree olejem, vysušuje a zmírňuje svědění. Asi tak po 2-3 měsících se svědění zredukovalo tak o 90% a pacičky už mu hezky zarostly. Kdyby Tě něco zajímalo, klidně se mi ozvi do SZ, ráda se podělím o zkušenosti. Určitě je to lepší řešení, než do něj cpát vakcíny a ještě za takovou cenu.

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Máme taky alergii, ale už s tím k veterináři nechodíme kvůli tomu. Otázka, jestli má potravinovou anebo třeba na roztoče. Výhoda, že máte malýho psa. Doporučuju granule pro alergiky a nic jiného a po pár týdnech, když to ustane, se dá konstatovat, že toje potravinová.Nechápu, že vám to za tyhle peníze ještě nezjistili. My testy dělat nenechaly, protže je to více méně k ničemu a dá se to zjistit i jinak. Čím krmíte? Rozhodně doporučuju šampon MEDIVET. U nás neskutečně zabírá. Používat dle dávkování. Ještě koupit lososový olej a vždycky pumpičkou cvrknout do jídla, dělá to zázraky se srstí.

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Klidně napiš, mám to už zmáknutý

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A čím krmíte? Často bývá u psů alergie na kuřecí. Může se projevit kdykoliv, takže i když byl před tím v pohodě, tak to najednou propukne. Zkusila bych třeba změnit krmení.
Nebo nezměnili jste prací prášek? Nebo něco takovýho?

Bohužel u těch alergií je to fakt těžký. Znám pár psů alergiků, jejich páničci nechali za léčbu už mraky peněz, a stejně je to k ničemu .

Moc děkuju holky za rady my krmíme Acanou a lososový olej mu dávám tak měsíc. Ten BARF mě zaujal protože cvičíme agility a na granulku by se mu asi moc nechtělo asi to zkusím. Taky jsme byli u té doktorky na nějaké koupeli pro alergiky asi za 7 stovek, no zábaly jaký nedopřávám ani sobě a ulevilo tak na tři dny.. Já mám totiž takový tušení, jestli to nebude alergie na bleší kousnutí, právě v srpnu měl jednu blechu, my ho vykoupali, ale od té doby se drbe, ale co já vím..
A můžu se zeptat, jaký homeopatický lék jsme psíkovi dávali?
Opravdu díky

Jo jo, to taky být může - alergie na bleší kousnutí. To jsme pravděpodobně měli i my. Neustávající drbání, hnisavé fleky a vykusování chlupů. V homeopatii neexistují typické léky na diagnózy, nejlepší řešení je zajít za homeopatem nebo za veterinářem - homeopatem. Každý pes může potřebovat jinačí lék. Zkusila bych BARF - víš moc dobře, co pejskovi dáváš a dá se snadno vysledovat, co mu nesvědčí. Existují i granule na alergie, ale já jsem zastánce syrové stravy a ráda vím, co pes papká. A ten tea tree olej je taky super, když se začíná hodně drbat, tak ho promasíruju (pár kapek tea tree do panáka vody) a ustane to. A pacičky má už zase krásný, a to tam měl takové velké hnisavé fleky a všichni doma z něj šíleli, protože se drbal snad každou minutu a nikdo se z celý rodiny nevyspal

Ještě jsme ho koupali v tomhle šamponu. URL
Není chemický a dokáže tu kůži očistit a je dobrý mu umýt i pacičky, aby si to neroznášel po těle ještě víc.

Je to někdy kříž, ale co by pro něj člověk neudělal.

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ten šampon stojí kolem 150kč a vydrží ti strašně dlouhoa u nás to fakt hodně zabírá. Vždycky strašně pouštěl srst,ale teď je úplně v pohodě a je vidět,že třeba hlava je na tom hůř, protože tu mu tím tak nemyjem-musí se to nechat působit a to je docela boj.

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

U nás barf moc neprošel, občas mu dám králíka nebo něco, ale když nemůžeš dávat vepřový kvůli parazitům, kuřecí a hovězí kvůli alergii, tak nemáš moc na výběr a je těžký k tomu udržet pestrou stravu, takže jsme na granulích pro alergiky.

Tak jsem našla nějakého homeopatika veterináře z Aavet, zkusím tam napsat a domluvit se s ním, třeba nám pomůže.. ty šampony vypadají dobře, asi napíšem Ježíškovi
Moc děkujem vždycky když se začne hryzat nebo škrábat tak mě to tak štve! musí ho to tak otravovat..

arrow
profile_image
Lucy09
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle jsem řešila také. Mám půl roční čivavu a také se neustále drbala. Změnila jsem granule a od té doby je to v pohodě.

Ahoj holky,
tak s pejskem pořád všechno stejné, ale četla jsem o tomto megadermu pro psy a kočky,
zní to docela dobře, mám to zkusit? URL

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkusit to můžeš, ale pomůže to jen obnově kůže, neodstraní to příčinu drbání. Alergie na bleší kousání se mi nezdá, i kdyby to byla tak by do teď musela přestat. Jak často ho koupete? Může to dělat ten šampon. Může to být i psychické, vím o psu, který se nudil a drbal se. Prostě měl ošklivý zlozvyk.

A zkusila jsi i ten barf? Ono to chce čas, není to ze dne na den (to není kritika, jen zkušenost)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené