arrow
profile_image
mity
od 6. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, včera jsem založila téma na křečka.Když o tom tak přemýšlím, dcera na každém výkresu maluje psy, sebe i psy.Tak se chci zeptat, znáte nějaké plemeno, které už má geneticky v povaze mít rádo děti,vyroste do průměrné - ne moc velké velikosti a může být jak doma, tak i venku?Protože předpokládám, že když nebude zima, mohl by být pejsek v boudičce a přes zimu by byl asi v pelíšku v domě.Děkuji předem za rady.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No úplně nejlepší by podle mě byl bišonek, francouzský buldoček, maltézáček nebo jorkšírek, ale když chceša, aby jsi mohla nechávat venku tak by asi možná šel bígl(i když ti jsou prý dost živý), Jack Russel Teriér, Pudlík a nebo obyčejný jezevčík

arrow
profile_image
waves
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doporučuji Jorkšírského teriéra pokud je tvoje dcera živá určitě si s ním vyhraje . Venek miluje ale je hodně závislý na lidech určitě by ti sám nevydržel přes noc venku....

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych dítěti určitě jorkšíra nekupovala. Dvě kámošky s dětma ho mají a jak to tak sleduji, tak to opravdu nebyla lepší volba, mají radši našeho Spika (JRT).Ten děti miluje, ale je opravdu hodně temperamentní. Já doporučuji jezevčíky, mají úžasnou povahu, jsou živí a krásní

Poohlédla bych se v útulku, s požadavkem pejska vhodného k dětem. U mnohých těchto pejsků je povaha odhadnutelná a pracovníci útulku dokáží pejska k dětem doporučit.
Doporučovala bych maltézského psíka nebo z větších pejsků labradorského retrívra.
JRT ani bígla bych nedoporučovala, tito psi potřebuji pevnou ruku při výchově a dost pohybu. Také je otázka, nakolik se vy sami (rodiče) budete chtít pejskovi věnovat - vychovávat ho, cvičit ho.

arrow
profile_image
Evina1251
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych volila pejska u útulku, klidně nějakého křížence. Jinak by se možná hodil i ten jezevčík, špic a nebo tibetský španěl.

Cituji mity: Tak se chci zeptat, znáte nějaké plemeno, které už má geneticky v povaze mít rádo děti,vyroste do průměrné - ne moc velké velikosti a může být jak doma, tak i venku?Protože předpokládám, že když nebude zima, mohl by být pejsek v boudičce a přes zimu by byl asi v pelíšku v domě

Žádné z malých plemen nebude venkú u boudy a zase velká plemena asi nebudou úplně vhodná do bytu.

Cituji Silvie OK: Doporučovala bych maltézského psíka

Tak maltéz nepřežije sám v boudičce venku ani přes den natož v noci.....to je společenský pes,který strádá sám bez lidí a spí většinou s páníkem v posteli

Reaguji na mity:
Budeš se muset rozmyslet zda chceš psa na doma - mazlíka nebo psa na zahradu u boudy.Pokud si jakýkoliv pes zvykne doma na pelíšek,tak na zahradě v boudě už nikdy nebude i kdyby měl kožich jako medvěd,bude mu tam smutno.

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vanilka29:
Bígla bych ven rozhodně nedoporučovala, jsou strašně společenští a chudák by se jenom trápil. Ten náš když, když si navykl na nás a společnost, tak když jsme nebyli doma, tak strašně vyl a štěkal a někdy dokonce, když jsme ho u odchodu chtěli pohladit, tak se ohnal, zavrčel a šel uražený pryč!

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: jakýkoliv pes zvykne doma na pelíšek,tak na zahradě v boudě už nikdy nebude i kdyby měl kožich jako medvěd

tak tak

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: Žádné z malých plemen nebude venkú u boudy

tak tak. Třeba takový jorkšírek se dvěma kily by se u boudy pos**l. Joršírci jsou skvělí, aktivní, hodní, ale chtějí být středem pozornosti.

Tak psa to chce promyslet o hoooodně víc než pořízení křečka. Zatímco křečka desetileté dítě zvládně v pohodě, tak u psa se musí počítat i s velkou pomocí ze strany rodičů...takže taky vybírat podle toho jak moc času máte, jak moc se chcete psovi věnovat a vychovat...
Geneticky mít rád děti žádný pes nemá. U některých plemen se sice vyloženě píše, že mají rádi děti, ale to vždycky záleží konkrétně na tom psovi- povaze, socializaci, výchově, kontaktu s dětma (a taky s chováním dětí k němu).
Myšlenka brát psa domů alespoň na zimu je sice dobrá, ale jak ho vezmeš domů a zvykne si být s vámi a na jaře bude venku akorát kňourat a škrábat na dveře...
Pokud nemáte nějaké vysněné plemeno tak bych šla do středního nebo menšího křízence z útulku (dají se tam najít i štěňátka)

arrow
profile_image
Mpty
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bígl je lovecký pes - chytne stopu a malou odtáhne i s vodítkem.
Jinak ještě by možná mohl být westík (ale ten je temperamentní), Kavalír King Charles Španěl, bišonek ...
Neznám plemeno, které by vyloženě nemělo rádo děti ... (někdo to sice tvrdí o kníračích, ale to není pravda).

Cituji Mpty: Neznám plemeno, které by vyloženě nemělo rádo děti ...

Ono hodně záleží jak se dítě k pejskovi chová,pokud ho bude tahat,otravovat a nenechá ho chvilku v klidu,tak i sebemenší a sebemilejší pes bude z dítěte na nervy a klidně kousne.
Pes není hračka a aby měl děti rád,tak musí mít svůj klid.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ten kavalírek by šel. Známá ho měla u dětí a fenečka držela a nikdy neublížila,i když ji občas potrápily. Spinkala doma i venku. V létě měla v prostoru pod domem boudičku a jinak spala v podnávratí(garáž) a když se ochladilo šupala domů.

U kavoušků se ale musí hlídat zdraví. Na to pozor. Proto jsem od tohoto plemene při výběru upustila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené