Smazat

Po letech SMS pro otce

Od roku 2011 se nestýkám a nebavím se svým otcem, ráda bych mu napsala po letech SMS, protože nejsem schopná se s ním sejít, bavit apod. Bohužel nenacházím ta správná slova...

V naší rodině jsme měli vždycky divné vztahy, každý si hrabal na svém písečku. Otec není moc normální, minimálně porucha osobnosti to jistí, máme to v linii (psychiatrická onemocnění), já - otec - babička... Jako dítě si pamatuji na srandu kterou dělal, ale i na agresivní výlevy, vždycky jsem tak nějak všechno přešla - když mě dal k soudu, mlátil do mě pěstí, dal mi na vánoce knihu o rakovině, ale když jsem se v roce 2010 nervově zrhoutila a nemohla chodit ani po bytě, nepochopil to, půl roku jsme se neviděli (jinak jsme se vídali jednou měsíčně pouze kvůli alimentům). Byla to doba, kdy mi volal a dělal si z toho legraci nebo byl arogantní atd. Myslím, že mi nevěřil, kdo sám lže, podezírá většinou i ostatní - klasika. Musela jsem se s ním přestat bavit, abych to psychicky nějak ustála. Nejdříve mi volal a ironicky se ptal, co dělám, protože věděl, že skoro nic nemůžu, pak když už jsem někam trochu mohla, tak už se neptal co dělám, ale pořád si stěžoval na svoje nemoce (vymyšlené, měnil to jak ponožky během půl roku). Od té doby se mi snaží cca jednou za 2 měsíce dovolat, jednou i přijel opilí a zvonil. O co mi jde, mám pocit jakéhosi konce a tak jsem začla psát hodně lidem, chtěla jsem poděkovat pár alternativním doktorkám a i lidem, co mě opustili, nějak to všechno hezky uzavřít a chtěla bych dát vědět i otci, že na tom jsem prostě psychicky a fyzicky špatně, aby to věděl, aby to pochopil, aby mi věřil, aby taky pochopil, proč se s ním nedokážu ani bavit. Mám prostě tu potřebu. Když se mi snaží dovolat, je to emocionálně nepříjemné, chtěla bych si všechno urovnat, jenže nenacházím žádná správná slova, nevím co psát, aby to neznělo blbě, aby, aby... Takže uvítám jakoukoliv radu.
 
arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem ze začátku tvého příspěvku měla pocit, že teď už na tom právě jsi ty sama líp než dřív.
Jestli nejsi, tak bych neriskovala konfrontaci s někým, kdo tě bude dál stahovat. To si nech na chvíli, kdy na tom budeš dobře. Pokud se cítíš špatně, tak kontakty s podobně nastavenými lidmi ti nepomůžou.
Píšeš o pocitu konce... Tím myslíš co? Konec svých potíží, nebo konec čeho...? Neber to tak, že v určitém období musíš prostě něco ukončovat a vyřešit nějaké nedořešené vztahy, nech tomu volný průběh. K ničemu se nenuť. Je asi dobře, že se tě táta snaží kontaktovat, zřejmě stojí o to, aby tě úplně neztratil (snad, i když důvody může mít různé... a arogance bývá projevem osobních problémů, i když člověk ve skutečnosti chce dát druhému najevo svoji náklonnost, je to taková obrana bolavé duše). Ale zkus mu dát šanci, on ti ji dává taky. Na druhou stranu, pokud jste na tom oba psychicky špatně, tak je to i riskantní. Ale to musíš vědět ty sama, co jsi schopná v téhle chvíli zvládnout.
Nepřemýšlej o správných slovech ve vztahu k tvému otci, buď úplně upřímná a otevřená - on je tvůj táta a měl by tě brát takovou, jaká jsi (i ty jeho). Takže tímhle si nelam hlavu, řekni mu prostě to, co cítíš a co mu už dávno říct chceš... Jestliže tě pořád kontaktuje, tak tě zřejmě nechce ztratit, chce s tebou být v kontaktu, i když to možná dělá špatným způsobem. Zkus se zeptat, jestli jeho něco moc netrápí... i když toho asi sama máš dost...
Ale jen pokud se na to zrovna teď opravdu cítíš. Nedělej nic jenom z povinnosti nebo kvůli pocitu, že bys něco udělat měla. Poslouchej svoje srdce a následuj svoji intuici.

arrow
profile_image
mpolokeng
od 27. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Píšeš: aby to věděl, aby to pochopil, aby mi věřil, aby taky pochopil atd....chceš po něm změnu v jeho mozku, ale tohle jsou strašně vysoký cíle, zvlášť pokud je taková osobnost, jak ho popisuješ. Nedivím se, že jsi z toho vyčerpaná. Napiš mu co chceš, osobně bych si to nejdřív napsala upřímně a bez cenzury pro sebe na papír, (klidně i dlouhý dopis) a pak to formulovala nějak pro něj, ale radím Ti, nepiš to s tím cílem, aby on cokoli na sobě měnil... to se totiž nemusí podařit a Tebe to bude jen víc a víc frustrovat.

arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mpolokeng: Píšeš: aby to věděl, aby to pochopil, aby mi věřil, aby taky pochopil atd....chceš po něm změnu v jeho mozku, ale tohle jsou strašně vysoký cíle, zvlášť pokud je taková osobnost, jak ho popisuješ.

Souhlasím....já jsem za nekontaktovat......můj otec měl taky psychickou poruchu...taky jsme nebyli v kontaktu, protože se ke mě i matce choval hnusně....celou dobu jsem žila ukřivděná a čekala, že se mi jednou za všechno omluví....nestalo se, spáchal sebevraždu.....byla jsem naštvaná ještě více.....jenže prostě pak jsem si uvědomila, že on to prostě viděl jinak a s tím nic udělat nejde....vím, že kdybych za ním upřímně šla a řekla, co cítím a že mi ubližoval...nebylo by to k ničemu...ten člověk má to myšlení choré, změněné a má to prostě jinak.....spíše se srovnej sama se sebou....pochybuji, že když cokoliv napíšeš, zachová se tak, jak očekáváš....

Moni, přidávám se k holkám a taky radím NEKONTAKTOVAT!

arrow
profile_image
Hayle
od 23. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, řeším teď něco podobného, taky se nestýkám se svým tátou, když jsme byli malý tak byl super, bral nás na výlety apod, byla sranda, ale měl i svou temnou stránku, mojí mamku občas uhodil a byly tu problémy s výživným kdy na nás platil opravdu minimum a mamka na vše byla sama, a on sám si mezitím procestoval skoro celý svět, takže ne že by neměl...
Máme to na nože asi už tak 4 roky(možná víc), celkem mě to mrzí, mám ho ráda a děsím se jen toho, že ho uvidím až bude pozdě, už není nejmladší, ale taky nevím co napsat, bojím se, že bude otvírat staré rány, tak to pořád odkládám a čas kvapí, taky nevím co ti poradit, ale ze začátku jsem myslela, že píšem o mě...

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych mu nepsala, nevidím v tomto případě žádný důvod. Pokud to ty ale tak cítíš, tak mu napiš,to musíš vědět sama nejlépe. Já než takovému člověku psát,tak ho raději vymažu z paměti. Nic dobrého nepřinesl a zřejmě to tak bude i nadále. Lidi se moc v určitých věcech nemění,bohužel.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na radana:
Ona je navíc taky otázka, proč je na tom vlastně Moník tak špatně. Zdá se, že jí na názoru a postojích jejího táty (nebo obecně jejího okolí) dost záleží, má potřebu mu něco vysvětlovat, dokazovat... Možná že kdyby jemu i sobě dala šanci si všechno nějak vyříkat, tak by jí to pomohlo. Zdá se mi dost zaklesnutá v nějaké ublížené pozici nepochopené chudinky (nemyslím to jako urážku), které nikdo nevěří, nikdo nebere její problémy vážně... To není vůbec dobrý postoj, s takovým se nikde ze svých problémů nevyhrabe. Protože ať už se to někomu líbí nebo ne, tak za naše vlastní problémy může okolí míň, než si myslíme a než si chceme přiznat. Samozřejmě že špatný vliv rodičů nadělá spoušť, ale důležité je hlavně to, jak se k tomu kdo dokáže postavit. Koneckonců ti rodiče jsou takoví, jaký jsou, taky z nějakého důvodu. Možná se cítí stejně frustrovaně jako jejich děti, které je za jejich chování odsuzují a berou ho jako útok na sebe. Lidi neútočí kvůli tomu, že mají špatný vztah k ostatním, ale proto, že mají špatný vztah k sobě. Takže není dobré to kumulovat a nosit v sobě tohleto zatížení pořád dál.
Jestli se Moník na setkání nebo nějaký jiný kontakt zatím necítí, protože ještě svůj vztah s tátou sama v sobě nezpracovala a neodpustila mu, tak ať to zatím nechá být, ale hlavně by měla pracovat sama se sebou... pak jednou dokáže pochopit i svýho tátu a najde si k němu třeba i cestu.
Nikdo není takový, že nestojí za žádnou pozornost. Ti, co píší, že za žádnou cenu nekontaktovat, pak nebudou trpět tím, že to neudělali. Je to Moníku fakt jenom na tobě a tvých pocitech a přesvědčení. Nikdo za tebe tvůj život a tvoje ztráty jednou neodžije.
Jo a ještě něco: Nevol případně slova podle toho, jak se ti zdají vhodná nebo nevhodná, nebo podle toho, jak je kdo bude brát. Vol je podle toho, jak cítíš, co opravdu chceš říct, co máš v sobě. Poslouchej svoje srdce. Jestli to někdo nebude schopný přijmout, nebude to tvoje vina. Ty dělej a říkej to, co ti v určitou chvíli připadá jako to nejlepší. I kdybys měla přiznat vlastní selhání a slabost... anebo jemu říct něco nepříjemnýho (možná by mu drsná konfrontace i mohla pomoct...). Vždycky je nejlepší být upřímná a jednat s lidmi narovinu, vytáčky a výmluvy se z dlouhodobějšího hlediska nevyplatí.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuji za tolik reakcí, budu o tom přemýšlet. Chtěla jsem to udělat i kvůli sobě a taky člověk nikdy neví, jak dlouho tu já nebo on budem...

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak se dobře rozhodni. Hodně zdaru.

 

Váš příspěvek

Po letech SMS pro otce

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené