arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky poraďte

Od září r.2009 jsem na úřadu práce, práci ne a ne sehnat. Všude se ohání tím, že nemám praxi. Obrazila jsem x míst a připadla jsem si jak úplná nula. Studuji dálkově právo, ale přemýšlím, že začnu studovat prezenčně italský jazyk na MU. Využiji aspoň studenských výhod a možnosti vycestovat přes Erasmus.

Problém je, že jsem původem Brňačka. Nyní jsem se nastěhovala za přítelem na druhý konec republiky- do Klášterce n/O. Tže bysme to museli skousnout na dálku a s přejížděním tam a zpět jako na začátku, ale problém by to nebyl

Už fakt nevím... práce není a nemíním pořád sedět a čučet na zadku. Je mi 23 a pro toto fakt nejsem. Přemýšlela jsem otevřít si tu fitko, ale to je riziko, že to nebude vydělávat a akorát se zadlužím... ÚP mi nabídl dotaci 50 tis., nájem by byl 9 tis., teď by sem musela zaplatit úpravy prostor ze svýho... Mno nevím...

Včera jsme s přítelem z ničeho nic začali přemýšlet, že vycestujeme ven za prací, ale jelikož je krize, tak si myslím, že to to pravé ořechové nebude. Nevím Umím anglicky, pasivně italsky... Přítel má základy aj. Zase nechci aby ukončil práci, která je dobrá- dělá vojáka z povolání.

Cop byste volili... mám začít studovat prezenčně, začít podnikat či odjet?

Poraďte... Díky.

Dostudovat to právo, protože z něj máš myslím nejlepší možnosti uplatnění a perspektivu výdělku - třeba se i pokusit nechat se převést do prezenčního studia, abys měla víc studentských výhod. Na italštinu chodit do jazykovky nebo do nějaké agentury. Pokud nechceš jazyk učit, tak VŠ nepotřebuješ.
Rozhodně mi nepřipadá rozumné, aby Tvůj přítel opuštěl svoji práci, má tam svoje jisté, možnost výsluh atd.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Morrigan

Díky za radu Do prezenční formy právo bohužel nejde. Jazykovky jsou k ničemu, akorát ždímou peníze Chodila jsem do Miramare a nic moc Raději bych intenzivně studovala. Přemýšlím, že 8.5. zkusím jít na přijímačky a uvidím, zda by mě vzali vůbec.

Taky si myslím, že to není rozumné. Vzali by ho všude- je vyučený autoklempíř, má papíry na vše, tže by mohl jezdit kamionem, z cehoz jsou nej penizky, ale vím, že by ho to nebavilo Mel u utvaru nabidku ridit pandury, pr-ze prave ma vsechny papiry, ale rikal, ze chce byt v akci a ne sedet a jen cucet

A co myslíš na to podnikani skloubit se studiem?

Moc nerozumím tomu, proč nechat těch práv...nejde Ti to? Pokud jde o studium italštiny na MU, jistě, bude to mnohem kvalitnější než na jazykovce, ale moc se z toho neuplatníš, leda by sis k tomu udělala ještě pedagogickou kvalifikaci a šla učit. Ale zase, kde se učí italština? Leda jako třetí jazyk na gymplu.
Podnikání, nevím, jak to vypadá u vás v Klášterci s poptávkou po fitku, musela by sis udělat pořádnou analýzu. Jsi cvičitelka? To potom snad, s minimální investicí a s vlastním tělem jako pracovním nástrojem by se dalo začít, ale ten pronájem není malý, nějaké posilovací stroje, to jsou hrozné pořizovací náklady, chce to sednout si a počítat. Kolik lidí denně by muselo protéct takovým fitkem, aby vydělalo na svůj provoz (energie), pronájem prostor ev. strojů, splátky úvěru a na Tvoji mzdu.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Morrigan

Práv nechat nechci, to jsme se asi špatně pochopili Jsem ráda, že jsem se tam dostala a budu se držet zuby nehty Italština se mi líbí, ovládám ji a popř. ji jde skloubit jako práce v jazykovce- lektorka
S podnikáním uvidím. ÚP mi přislíbil dotaci 50 tis. na vybavení... sama bych ale musela zainvestovat úpravy prostor... Uvidíme

Cituji Mispulka: ÚP mi přislíbil dotaci 50 tis. na vybavení.

myslíš že 50 tisíc stačí? oni stroje jsou pekelně drahý, jen kvalitní běhací pás máš za 20tis...

Cituji Mispulka: Práv nechat nechci,

Tak to je dobře. V tom případě je jakákoli další škola jen a jen výhoda pro uplatnění. Jako lektorka v jazykovce ale také musíš mít ped. vzdělání, to jsou ještě jedny státnice navíc, ale to je jen na okraj.Pokud do toho máš chuť, tak samozřejmě využij tu motivaci a jdi do toho.
Dotace 50 tisíc - zjisti si podmínky té dotace, aby to nebylo nějak omezené, třeba že to musíš použít jen na to neb ono. Někdy to překvapí.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

50.000 na rozjezd čehokoli je kletě málo...to by sis musela vzít půjčku jako hrom, minimálně jednou tolik, ale spíš mnohem víc. ono to není o tom, že najmeš prostor, koupíš dvě mašiny a jedeš...určitě bude teba splnit hygienické normy, musí tam být sprchy, někdo to musí uklízet, jsou třeba čisticí prostředky, velká spotřeba energií...nevím, fitness nemám, ale jinou firmu ano, a množství nařízení, které musíme plnit, je absurdní. osobně bych se v této době moc zadlužovat nechtěla, není-li to nezbytné (někdo už podnik má a potřebuje nový stroj a nic jiného mu nezbývá).
a co to studuješ dálkově? nějaký bakalářský právní obor? právo totiž podle mě nikde dálkově studovat nejde, je to vždycky prezenční studium.

být tebou, tak pokud máš zaměření, které chceš dělat, a do firmy tě nevzali, protože nemáš praxi, tak si zařídím v tom oboru praxi zadarmo. dnes se to už nenosí, každý chce peníze, ale rozhodně by sis tím zvýšila šance. nebudeš sedět, ale pracovat, a zvyšovat si kvalifikaci. byť se mi asi všichni vysmějí, přijde mi to jako lepší varianta, než sedět na UP a lkát, že nemám praxi. osobně jsem to taky absolvovala.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

imoen

Díky za názor. Studuji dálkově právo, je to nově otevřený obor od r.2009- www.jostovaakademie.cz s možností získání titulu bc., poté mgr. a i JUDr.

Taky jsem nad tímto přemýšlela, ale už fakt nevím. Nejsem hloupá, jsem šikovná, zkušenosti mám od roku 2005 jako hosteska a poté dva roky v obchodě, ale nikde nemají zájem - administrativa, recepce, ... K pásu či něco podobného mě nikdo nedostane ani heverem.

V současné situaci, ať přítel rozhodně práci neopouští, pokud má práci ve státním sektoru, a co si budem povídat, u vojáků, se mají všichni dobře, má peníze jisté a zpět už by jej nemuseli vzít. Vydrž... Práce přijde. Teď je to hrozně těžké, kdo toto nezažívá, nepochopí, že lidi opravdu chtějí pracovat, ale práce opravdu není. Za hranice už to není tak jednoduché jak kdysi. Pohráváme si s touto myšlenkou už dlouho, ale není to snadné, paradoxně ani v rámci EU

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Michele

Vím, vím...
Říká mi to každý, ať vydržím... ale už od září jsem nezaměstnaná a byla jsem zvyklá pořád něco dělat, jak už hosteska, tak v obchodě... Ale tady není ani nabídka hostesek Je to zkrátka na ***. Do léta to překopu, pak mám práci jistou v Brně na Grand Prix a uvidím tedy jak se školou, jestli jít na prezenční či ne, ale určitě to ani poté nebude lepší. Všude požadují praxi... Připadne mi to absurdní, kde mám vzít praxi, když mě nikde nepřijmou.

Všem díky za podporu a názory.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

luccy1

Měla bych říct, že aspoň v tom nejsem sama, ale tato situace mě fakt netěší... Je to čím dál horší Jsem zvědavá, z čeho mám šetřit an ten důchod, který naše ročníky už nečeká

arrow
profile_image
NatálieP
od 12. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mispulka: Dobý den holky, sedíme tu s kámoškou a řešíme záměr jejího manžela, že si chce otevřít pneuservis. Dokonce to udělal tak, že vzal jejich naškudlené peníze a na wavobchdě si nakoupil vybavení jako tu zouvačku a vyvažovačku a další věci a vůbec jí o tom neřekl. Asi měsíc s ním nemluvila ale už vyměkla a teď přemýšlíme jak mu to podnikání pomoct rozjet když do toho ty prachy vrazil tak ať je mají co nejdřív zpět. Jakou zvolit reklamu, né drahou ale učinnou?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené