Smazat

Pohovor je noční můra

Kvůli svému sebevědomí a introvertní povaze mám velký problém s pracovními pohovory. Zatím jsem nenašla způsob jak s tím pracovat. Máte nějaké tipy nebo stejné zkušenosti?

Ahoj všichni, nejdřív rychle shrnu svůj "život". Vystudovala jsem VŠ ekonomickej směr. Nikdy jsem jako student ať, už na střední nebo na vysoký neměla problém s prací. Dělala jsem barmanku, úklid domácností i firem, pracovala jsem ve fabrice u pásu i v kanceláři, dělala jsem zákaznickou podporu, i nějaký hostesing byl. Kromě toho hostesingu (jednorázovky) to vždycky bylo minimálně na několik měsíců, až rok. No a tyhle brigády vždy byly bez nějakých pohovorů. Jen jsem se zeptala jestli by mě vzali a pak jsem šla jen podepsat smlouvu, a to bude možná ten největší kámen úrazu.

Teď konečně k věci. Nedokážu jít na pohovor. Prostě mám neskutečný panický ataky. Celé noci nespím, buší mi srdce, zvracím. Přijdu si, že mě přece nikdy, nikdo nemůže zaměstnat, protože jsem prostě hrozně hloupá a neschopná. Šílený pocity, třesu se, potím se a HLAVNĚ nedokážu o sobě říct něco pěkného, abych ukázala, že se dokážu něco naučit, že si tu práci zasloužím a že o ní opravdu stojím. Při otázce jaké mám silné stránky, na to nedokážu odpovědět jsem schopná říct, že ŽÁDNÉ. Samozřejmě doma, v klidu, nejsem tak uplně nesebevědomá. Vím, že už jsem přece něco dělala a že dokážu pracovat i rukama, žádné (legální) práce se neštítím. Vím, že to tak není, že nejsem úplně neschopná a že jsem se dokázala naučit i věci o kterých jsem si myslela, že nikdy nezvládnu.

Prosím Vás tedy máte to někdo také takto? Naučili jste se s tím pracovat? Ztrapnili jste se někdy na pohovoru, jak jste se s tím vypořádali? Věřím, že se někdo u mého problému dobře baví a nemám Vám to za zlé, ale já jsem vážně dost zoufalá. Je mi jasné, že mi tady nikdo nedá návod, ale mám pocit, že by mi pomohlo si přečíst, že v tom třeba nejsem tak úplně sama.
 
arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě by to chtělo zapracovat na svém sebevědomí a jít tam s tím, že tu práci prostě dostaneš a hotovo. A s ničím jiným nepočítat. Zkus si představit, že ty lidi znáš, jsou to tví známí a jen si jdete popovídat. Taky mi pomohlo si říct, co tak nejhoršího se mi asi tak může stát? Většinou se to stejně nestane. A i kdyby ano, tak už mě s největší pravděpodobností stejně neuvidí. Tak co.
Hodně lidí mi už v životě řeklo, že působím při zkoušce, pohovoru, veřejném proslovu... sebevědomě, ale faktem je, že uvnitř jsem docela rozechvělá a těším se až to bude všechno za mnou. Jen se prostě snažím neukázat na veřejnosti svoje obavy a zranitelnost. Je to prostě o přetvářce a tak trochu herectví.
Jinak trapný pohovory jsem samozřejmě měla taky. Jeden byl obzvlášť úžasnej. Jela jsem na pohovor na místo, o kterým jsem si myslela, že to bude jen něco jako sekretářka. Jenže se ukázalo, že je to mnohem složitější práce, která vyžadovala spoustu znalostí z oblasti práva, což jsem samozřejmě neměla. Byla tam komise složená z asi 5 lidí a zkoušeli mě ze zákonů, o kterých jsem samozřejmě neměla vůbec ani páru. Ani nevím, jak dlouho jsem tam byla, ale přišlo mi to jako věčnost. Když jsem vylezla, tak jsem se musela smát tomu, co se vlastně stalo. Ale je docela funny, že asi čtvrt hodiny po tom, co jsem vylezla z tý zasedačky, tak mi volali z jiné práce kde jsem pak pracovala dva krásné roky.
Prostě radím se nad to povznést, budovat si sebevědomí. Hlavně se zkušenostmi naroste. Čím víc pohovorů absolvuješ, tím více si budeš věřit a tím méně tě něco rozhází. Hlavu vzhůru.

arrow
profile_image
Elieliška
od 14. 4. 2021
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na VeronikaEma: Moc díky za reakci. Ano, na tom sebevědomí musím zamakat. Je to ve mne nějak zakořeněný. Děkuju, že si se podělila o něco ze života. Pomohlo mi to

 

Váš příspěvek

Pohovor je noční můra

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené