Smazat

Potřebuju vyjít s nesnesitelnou podřízenou

Já vím, zní to divně,ale je to dcera mojí kamarádky, která je invalidní a žije z důchodu.(ta kamarátka, ta maminka). Prosila mně, abych zaměstnala Mirku, než si trochu polepší, Mirka se totiž nedávno rozvedla a měly se pomerně špatně, vlastně ještě mají.
Jenže Mirka je příšerná. Zatím se jí povedlo každého urazit, mně třeba řekla, že, si pamatuje, jak jako dítě měla takovou hračku, takovýho koníka a no a pak, že ta hračka zmizela, a že teď už je jí to jasný, že ho jistě tenkrát ukradla moje malá dcera Anička, jinak to být nemůže.
Kolegyni, co se snažila otěhotnět vysvětlila, že je to možná dobře, že nemůže mít děti, protože je staromodní a stará (35) a že by mohlo být dítě po ní ošklivé. Když telefonovala, mluvila do telefonu o naší kanceláři, že je zaměstnaná v starobinci.Je o osm let mladší než já.
Je to úplně neuvěřitelný. Přitom se všeho bojí, poslat jí někam, katastrofa, bud se chová nesnesitelně arogantně ,nebo pláče ve vrátnici, že neví, jak to má udělat. Je docela hezká a strašně se lepí na naše dva chlapy, tady vzniká další problém, z minulé práce musela odejít, protože příliš vyjížděla po šéfovi.
No, po mně vyjíždět nebude, ale nevím, jak s ní tady ty dva měsíce vydržím. Jsou prázdninový kurzy, takže ne kazdý je na dovolený.Každýho uklidnuju, že 15. srpna je pryč, ale neměla bych s ní proluvit? Jenže, co mám takové osobě proboha říct? Je jí 37 let, není to dítě.A její máma je fakt chudák.
 

Takovéhle chování vážně nepochopím. To, co řekla té kolegyni, bych asi nerozdýchala... Asi bych si s ní promluvila mezi čtyřma očima a narovinu jí řekla, že se chová jako hulvát, a když už si něco myslí, tak by měla být aspoň zticha, že nikoho její názory nezajímají. Normálně bych pohrozila vyhazovem, ale chápu, že ses snažila vyhovět svojí kamarádce, navíc tam bude jen krátce.

Pančelka
Kamarádka, nekamarádka. Vzala bych si ji bokem (ať neděláš ostudu jí ani sobě) a dala bych ji jasně najevo, jak se chová a jak by se měla chovat. Prostě slušně, ale rázně. Řekla bych jí, že tady fungujete v kolektivu dobře a že si nepřeješ, aby dělala to a to. Místo aby byla ráda za práci, tak ....Někdy ty lidi nechápu.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Pančelka: Jenže, co mám takové osobě proboha říct?

V práci je to tvoje podřízená a chovat se musí slušně bez ohledu na její sociální situaci. Když jí nebaví se chovat k ostatním slušně, prostě jí řekni, ať jde.

Hm, je mi z toho docela blbě, protože tohle já v práci normálně neřeším. Nikdy jsme neřešily žabomyší války, ale tohle už žabomyší není. Moje spolužačka z psychologie na mně koukala jako na blázna a řekla, že přece poznám, že jsou takoví mezi námi, co se dokážou k lidem přiblížit, jen když mají jakoby navrch, jinak se příliš bojí, a ať si vzpomenu na tu přednášku, kde se řešila nutnost mužské dominance, kde se řešilo totéž. To byla památná přednáška, virvál až na ulici, ale tohle je realita.
Ona je vystrašený sociální idiot a to hulvátství vyplývá právě z toho, ale to mi oc nepomůže, bud něco vymyslím, nebo s ní ostře promluvím, mám na to čas do pondělka rána.Ne, tak je to jasný, jít musí, jen to musíme nějak uzavřít.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já myslím, že bys ji měla hodně ostře zpražit, ne nikde stranou, ale klidně přede všema

ono se jí to bude hodit i do budoucna, buď se naučí trochu chovat nebo ji v dohledné době někdo jednu natáhne

Pančelka
Řekni jí, že po dobu jejího pobytu u vás nebude komentovat osobní život ani vlastnosti ostatních zaměstnanců, a zda si myslí, že to dokáže, jinak že ji budeš muset propustit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Pančelka
Z toho co popisuješ mám pocit, že se té dceři kamarádky moc pracovat nechce a že Tě provokuje, abys jí vyhodila... (Teda, pokud je svéprávná.)

Ty máš jen jednu možnost - promluvit s ní a pokud to k ničemu nepovede, tak se s ní rozloučit. Jedna věc je pomoc kamarádce - druhá je sebezničující milosrdenství...

Každopádně Ti Tvou situaci nezávidím a přeji na pondělí hodně síly a klidnou mysl!

Určitě si ale i rozumně promluv s kamarádkou, aby to pochopila, proč její milou dcerku griluješ, protože je klidně možný, že dcerka by si doma stěžovala (samozřejmě s vlastní verzí "já nic, oni mě nemají rádi") a ještě by to udělalo zlou krev mezi tebou a kamarádkou.

Ano, stěžovala si. Mám pocit, že nenormální jsou obě.
Já vám všem, holky, ( a pane)děkuju za podporu, díky ní jsem si uvědomila, že budu muset nějak jednat. Taky je mi jasný, že půjde, to je první věc, protože to, co má dělat, nedělá dobře, pokud vůbec a že se bez ní, no s potížema, ale obejdeme. Do půli srpna neumřem. .
Budu se muset našich ženských zeptat, jak moc mám řešit ty urážky, možná, že tohle vám připadá, že jsem úplně mimo, ale mně vždycky přišlo, že si dospělý člověk má vyřešit svoje potíže sám, aspon ty, co dokáže a ofiko si mi nikdo nestěžoval.
Takže se slezem, já jim řeknu, že jsem z toho vytočená a že hodlám zakročit, pokud proti tomu nic nemají. Když mi řeknou, že ano a že to ode mně ako od šéfky vítají, mám volný ruce, pokud mi řeknou, že si to s ní vyřídí samy jako soukromou věc, budu to respektovat.
A pokud s ní budu mluvit, (a to budu,) uvažuju o tom co a jak.
Lucis, Miinka, Rover i Erinka, máte pravdu.. Kolikrát se sama tady v diskusích vyjadřuju poměrně radikálně a mám pocit, že mám pravdu a teď ho z vašich příspěvků cítím taky, tohle zasluhuje nějakej nářez. Projít jí to nesmí. Jenže obyčejná domluva je tady na nic, mluvte k blbcovi.......Znáte to, že někdo je tak mimo, že už nemá cenu se s ním bavit? K tomuhle jsem během včerejška a dneška dospěla. Říct jí můžu cokoli, můžu být jakkoli ostrá, a budu.......ale teď už přímo chci, aby odešla. Já snad potřebuju, aby udělala ještě jednu botu, nebo něco někde katastrofálně nezvládla abych měla sakra důvod s ní zamést.

Cituji Pančelka: mluvte k blbcovi.......Znáte to, že někdo je tak mimo, že už nemá cenu se s ním bavit?

Tak to znám moc dobře, mluvit do zdi má větší smysl... Hodně sil!

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych to asi neřešila a těšila se na srpen Bála bych se, co mi vyvede a za rozbroje s kamarádkou i s ní to asi nestojí. Maximálně bych promluvila s podřízenýma, že o tom víš, že ona je asi blázen a že i takoví mají právo na existenci Brala bych to něco jako charitu, pomoc bližnímu. Jednoduché to nemají ani ona, ani kamarádka. Můžeš být ráda, že snad v srpnu odejde.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako osoba zodpovědná za fungování pracovního kolektivu bych mezi čtyřma očima obecně pojmenovala hlavní výhrady (nedostatečné komunikační dovednosti, neochota respektovat pracovní vztahy, nechopnost adaptovat se v kolektivu apod. a jak se to projevuje) proto, abych dostála svým povinnostem nadřízeného a jednala transparentně. Co si z toho paní Mirka odnese je záležitost její. Možná bych zvážila, zda přenášet odpovědnost na rozhodnutí kolegyň (jestli to máš řešit). Upřímnou soustrast, jsou to zbytečné nepříjemnosti. Když chybí sociální inteligence, tak ji sebelepším pohovorem stejně nevybudujeme. Pokud ji pro práci u Vás potřebuje, tak....

Pančelka
Radila jsem promluvit si s ní právě z důvodu, abys neměla pak neshody se svojí kamarádkou. Neměla jsem na mysli ani tak domluvu, jako dát jasně najevo, že takhle teda ne. Ona se chová, jakoby byla "někdo" a byla středem vesmíru, ale ve skutečnosti má možná pěkně mizerné sebevědomí a hnusně si to vybíjí na ostatních. Pokud už ses ale rozhodla, že chceš, aby odešla, tak nemusíš čekat na další botu. Jsi nadřízená, bot už udělala víc než dost, navíc neplní svoje povinnosti... Jaký další důvod k vyhazovu potřebuješ?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Pančelka: stěžovala si. Mám pocit, že nenormální jsou obě.

No jo, máma zpravidla bude stát za svým dítětem - zde jsi ve velmi nezávihodníhodné situaci...

Cituji Pančelka: Takže se slezem, já jim řeknu, že jsem z toho vytočená a že hodlám zakročit, pokud proti tomu nic nemají. Když mi řeknou, že ano a že to ode mně ako od šéfky vítají, mám volný ruce, pokud mi řeknou, že si to s ní vyřídí samy jako soukromou věc, budu to respektovat.

No myslím, že se toto nakonec obrátí proti Tobě - já bych to asi řešil jako poradu, kde by byla i ona a probral tam v klidu a oběktivně situaci a nechal všechny vyjádřit. Již jsem to párkrát zažil, není to sice nic pěkného, ale buď se srovná a nebo odejde sama...

Cituji Pančelka: Znáte to, že někdo je tak mimo, že už nemá cenu se s ním bavit?

Jistě máš pravdu - jenže chce si to zachovat přede všemi tvář a respekt. I jako šéfka nemůžeš za druhé přejímat řešení jejich osobních věcí - nakonec bys Ty byla za tu špatnou...

Radím, nechat to vybublat na poradě a podle toho jak porada dopadne, si s ní promluvit. Minimálně nebudeš jen Ty ta zlá...

Každopádně držím pěsti!

 

Téma Potřebuju vyjít s nesnesitelnou podřízenou je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené