Smazat

Práce v zahraničí pro mladého kluka (dobrá volba nebo životní chyba? )

Ahoj lidi, Chtěl bych psát o mých momentálních zkušenostech v zahraničí. Chtěl bych znát Vaše názory. Vše co tady píšu je pravda a moc rád bych věděl Vaše názory! Předem Vám děkuji!

Ahojte lidi,

Chci čistě znát jen Váš názor. Momentálně pracuji v zahraničí ( pracuji na odlehlé farmě, kde je přenádherná přiroda). Pracuji 10 hodin každý den i víkendy. Už jsem neměl téměř 3 měsíce v kuse volno. Moje náplň práce je stavění aparmánů. Před příjezdem zde, jsem neměl absolutně žádné zkušenosti. Neuměl jsem nic. Jsem tady se svým nejlepším kamarádem, který je o 9 let starší, mě je 23. Kamarád téměř všechny věci znal a jen si je tady zdokonaloval. Dělali jsme všechno od kostry ze dřeva, izolace,OZB desky a následně sádrokarton. Poté jsme betonovali (zvedali podlahu cca 14 cm) A pak pokládali dlažbu, myslím keramické kachličky. ( oba poprvé) Končili jsme koupelnou ( oba poprvé). Výsledek nevypadá vůbec zle. Sice bych potřeboval ještě mnohem více praxe ale myslím si, že se tyhle praktické věci do života hodí. Momentálně děláme jiné práce venku, po údržby atd. Někdy večer pracuji jako číšník. Je to změna, procvičím zase AJ, protože se snažím mluvit s lidmi.

Sorry, za ten dlouhý úvod. Teď mě zajímá, jestli by jste to byli schopni dělat za 75 000 Kč měli jsme i přes 80 0000 měsíčně, protože jsme dělali někdy více jak 10h denně. Zajímá mě, jestli by jste byli ochotni to zvládnout. Právě zítra mám 2 dny volno, tak si konečně odpočinu, protože toho bylo už hodně. Jinak, co se týká nákladů. Nemám absolutně žádné. Je to odlehlé místo. Neplatíme jídlo ani ubytovaní. Jídlo máme 3x a více denně. Vše zdarma, takže ty peníze co vyděláme zůstanou, prakticky je nemůžeme ani utratit, protože jsme na odlehlém místě. Za 3 týdny mi sem přijede pracovat přítelkyně. Bude pracovat v restauraci. Co se týče jazyka, mluví se pouze anglicky. Určitě bych potřeboval angličtinu ještě hodně zlepšit. Minulý rok jsem chodil na celoroční jazykovou školu Level B2 (City and Guilds).

Co si myslíte? Hodí se to na 23 kluka, který by si chtěl vydělat na vlastní byt a koupit si ho třeba příští rok? Mám v plánu tady zůstat do konce září a další rok zase od února nebo března zase cca 5-7 měsíců. Myslím, že jsou to pro mě neskutečné zkušenosti, jak učit se novou práci, tak zlepšení jazyka a samozřejmě výdělek.

Opravdu se omlouvám, za tak zbytečně dlouhý text, který určitě neberte jako nějaké vytahování to vůbec ne. Jen mě zajímá Vaše názory. Přeci jen mi chybí kamarádi a takový ten život. Ale zase za 15-20 000 Kč se mi zrovna dělat nechce, když se mi naskytlo tohle. Jak budu v ČR tak snad seženu práci kolem těch 15 000 Kč. A za 4 měsíce zde vydělám tolik co v ČR za rok. Možná i více jak za rok. Naštěstí, přijede moje přítelkyně a poté společně po 3 měsících strávených pracovně zde odlétáme domů.

PS: Pardon, ale nechci psát, o jakou zemi se jedná, díky za pochopení.
 

Peníze jsou fajn, ale pokud se jedná o dřinu 10 hodin týdně vč. víkendů, tak nevím, no.
Mému synovi je o 2 roky méně než tobě. Nastoupil u firmy jako IT s nástup. platem 15 čistého. Po roce dostal 3 tis. přidáno. Do deseti let by měl jeho plat stoupnout na 50 tisíc.
Nicméně, má už v současné době k dispozici každého půl roku nový notebook, telefon, služební auto a různé standardní i nadstandardní výhody a benefity, jako 30 dní dovolené, možnost zdarma týden na jachtě v Karibském moři, možnost pracovat z domu, jídlo a nápoje každý den zdarma a pod. Angličtina v pohodě, protože se zákazníky mimo ČR se ani jinak nekomunikuje...
Tím jsem chtěla nastínit, že pro mladého člověka je spíš dobré pracovat na své kariéře a profesně růst.
Myslím, že dřinou se dají vydělat dobré peníze i v ČR, ale ruku na srdce.
Je tohle opravdu to, co tě uspokojuje?

Životní chyba určitě ne

Chápu, že nechceš jít třeba víc do detailů, ale co bude dál, závisí asi na tom co jsi předtím studoval, co bys chtěl dělat, čemu se opravdu věnovat...

Co třeba pak ty ušetřené peníze dát bokem a část třeba využít na stáž (pokud je neplacená, tak si platíš výdaje) apod. Něco co bude "do budoucna"....

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Súhlasím s príspevkami nado mnou. Kariréru si týmto štýlom asi nevybuduješ - síce ano, nadobudneš skúseností so stavaním domov ale chceš v tom ďalej pokračovať a budovať si kariéru v tejto oblasti? Asi nie, že....Ale máš 23, takže pokial sa s tým chystáš za pár mesiacov skončiť, tak v tom nevidím problém, práve naopak. Si ešte mladý, máš čas si tú kariéru vybudovať a je dobré, že do toho nepojdeš zo začiatku s prázdnymi vreckami. Myslím, že horšie je na tom ten tvoj starší kamoš, lebo v takom veku už by nemal asi iba takto "brigádovať". Ale dnes už to neni žiadnou výnimkou.

arrow
profile_image
Kristýnka23
od 16. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když si mladý tak proč ne, získáš zkušenosti, zlepšíš angličtinu, což ti určitě pomůže při budoucím shánění práce. Na druhou stranu je fakt, že čím dřív si začneš budovat kariéru v ČR, tím dříve by jsi mohl mít přijatelný plat i u nás.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji True: Peníze jsou fajn, ale pokud se jedná o dřinu 10 hodin týdně vč. víkendů, tak nevím, no

A to ti jako připadá hodně? Mě teda ne. Pochybuji, že si tady v ČR nejen v dělnické profesi vydělá někde více.

Cituji True: Nastoupil u firmy jako IT s nástup. platem 15 čistého. Po roce dostal 3 tis. přidáno. Do deseti let by měl jeho plat stoupnout na 50 tisíc.

50 tisíc pouze s vyhlídkou do deseti let a čistý zisk nyní 75 000 ,- je hodně velký rozdíl = plán vs. skutečnost, takže já na tom co uvádíš nic výhodného nevidím. Auto , notebook, telefon potřebuje jako základní nástroje k uvedené profesi takže nic nadstandardního.

Co si myslíte? Hodí se to na 23 kluka, který by si chtěl vydělat na vlastní byt a koupit si ho třeba příští rok?
Nerozumím otázce ? Když máš cíl vydržíš všechno i mnohem více než to co tu píšeš. Navíc je ti 23, což znamená celý život před sebou , takže času kdy si budeš moct budovat "nějakou kariéru" ještě habaděj. Navíc motivace výdělku na vlastní bydlení mi přijde jako velké + pro mladého kluka. Zase si nebudem nic nalhávat v ČR na tebe taky každý nečeká s otevřenou náručí , pracuji v HR takže se dost orientuji v tom jaké jsou platové podmínky na jednotlivých pozicích a jaké jsou možnosti jak tu někdo píše v "budování kariéry " zvlášť pro mladé lidi.

Životní chyba by byla, kdybys neodjel, zůstal doma a +- ve 40-ti by tě možná tak jako tak okolnosti a potřeba peněz vyhnali do zahraničí - jen s tím, že v tom věku už to všechno jde tak trochu víc ztuha .
Taky jsem v zahraničí, myslím, že zhruba někde tam, kde ty. Akorát s tím, že sice dělám 37 hodin týdně a práci, co mne baví , ale bydlím poblíž města a způsob, jak a kde utratit prachy se vždy najde. Přesto jsem vypočítala, že do tří let mám zaplacenou hypotéku na byt - a tudíž se budu moct vrátit domů. Ty při svém nuceně asketickém způsobu života budeš mít na byt doslova za chvíli. Není lepší na ten rok zatnout zuby a vydržet ( zcela chápu, co všechno je potřeba na severu vydržet ) , než třicet let dávat polovinu platu bance za byt a snášet všechny omezení, plynoucí z nedostatku peněz ? Nebuď bl.bý a vydrž, jednou si za to budeš děkovat - protože jednou bude v celém světe takový bor.del, že se pak už nedostane nikdo nikam. Navíc, budeš tam mít přítelkyni a ve dvou se to "venku" skutečně líp táhne ( finančně i psychicky ) . Držím palce !
Edit : Taky tě tak neskutečně vytáčí, když někdo přijde do oné země na týden jako turista a hned vyhlašuje, jaké máš obrovské neuvěřitelné štěstí, jak by s tebou měnil a jaká je tam přenádherná příroda ?

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takovou dřinou v Rakousku se moji dva bráchové po revoluci udělali, nebo jak to říct. Jazyky, zkušenosti k nezaplacení, otrkali se, vydělali a dnes jsou oba dva majitelé několika nemovitostí s rozjetým byznisem. Začínali jako pasáčci veprů, jazyka neznaje. Kam se na ně já s jedničkami hrabu. Zůstaň

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Životní chyba by byla, kdybys neodjel,

Přesně.

Ještě k té "kariéře" - drtivá většina míst s lepším platem v ČR jsou v IT branži. Ne každý má jednak vlohy, jednak chuť dělat v IT , jsou lidi, pro které je taková práce noční můrou.
True, za deset let bude padesát tisíc asi tolik, co je dneska dvacet - v tom lepším případě Nemyslím to nijak špatně, ale myslím, že je pro mladého člověka rozumnější se nejdřív zabezpečit, jak jen to jde a pak se vrátit domů s tím, že má svůj byt a žádné dluhy a tedy v případě potřeby vyžije i z menší výplaty, než má "ajťák" a ještě mu třeba zbyde i na to, aby si zaplatil ten týden v Karibiku Samozřejmě, pokud touží po kariéře, nic mu nebrání ji po návratu zkusit udělat, jazyk i ostré lokty se v zahraničí obvykle zdokonalí ...

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: Ještě k té "kariéře" - drtivá většina míst s lepším platem v ČR jsou v IT branži. Ne každý má jednak vlohy, jednak chuť dělat v IT , jsou lidi, pro které je taková práce noční můrou.
True, za deset let bude padesát tisíc asi tolik, co je dneska dvacet - v tom lepším případě

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak si se tam dostal? Pokud můžeš, napiš mi do SZ nějakou informaci nebo kontakt.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji True: pro mladého člověka je spíš dobré pracovat na své kariéře a profesně růst.

Jenomže ne každý má možnost mít vůbec nějakou kariéru. Vem si, kolik mladých lidí pracuje ve fabrikách, v supermarketech... Nevíme, co zakladatel studoval, zda má nějaké kontakty, z jakého je regionu.. takže možná by v ČR dělal ještě horší práci a za čtvrtinu platu.

Cituji dadabus: Ještě k té "kariéře" - drtivá většina míst s lepším platem v ČR jsou v IT branži. Ne každý má jednak vlohy, jednak chuť dělat v IT , jsou lidi, pro které je taková práce noční můrou.
True, za deset let bude padesát tisíc asi tolik, co je dneska dvacet - v tom lepším případě Nemyslím to nijak špatně, ale myslím, že je pro mladého člověka rozumnější se nejdřív zabezpečit, jak jen to jde a pak se vrátit domů s tím, že má svůj byt a žádné dluhy a tedy v případě potřeby vyžije i z menší výplaty, než má "ajťák" a ještě mu třeba zbyde i na to, aby si zaplatil ten týden v Karibiku Samozřejmě, pokud touží po kariéře, nic mu nebrání ji po návratu zkusit udělat, jazyk i ostré lokty se v zahraničí obvykle zdokonalí ...

naprostý souhlas

Zakladateli, životní chyba to rozhodně není. Na tvém místě bych neváhala, zatla zuby a vydělala si co nejvíc, jak se dá. Jsi mladý, hodně lidí v tvém věku se ještě ,,fláká´´ někde na VŠ, takže o příležitost budovat si kariéru určitě nepřijdeš.

arrow
profile_image
Hermiiik
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojte lidi, jsem celkem mile překvapen. Moje studijní zkušenosti...3 roky učnák (nástrojař) poté 2 roky nástavba (maturita obor podnikání) a poté 1 rok jazyková škola. No a nyni jsem tady. Původně jsem hned po jazykovce pláchl na 2 měsíce do UK ale nezamlouvalo se mi tam a tak jsem byl asi 2 měsíce doma a zase jsem v zahraničí. Určitě jak tady někdo psal, je to velká zkušenost. Snad se otrkám a budu i v životě více platný. S tím, že někdo psal že za 10 let 50 000 Kč měsíčně bude mít zase jinou hodnotu taky souhlas.

Celkově, jsem typ člověka co je spořivý a chtěl bych opravdu koupit byt bez hypotéky. Doma, mě mamka a taťka lanaří, ať jdu bydlet domů k rodičům. Máme opravdu velký barák a je tam mraky místa. Stačilo by si to zařídit podle sebe. Bylo by to krásné bydlení. Už mám v hlavě, jak bych si to spravil. Ale je tady velké ale. Mám 2 starší bratry téměř o 10 let. Oba dva mají přítelkyni a malé dítě+bydlí ve svém bytě. Mamka i taťka říkala, že by mi barák přepsali ale já hlavně nechci mít v rodině žádné problémy. Nějak se prostě kvůli tomu hádat. Má s tím někdo zkušenost? Asi je jediná možnost je nějak vyplatit a rozumně se domluvit ale nevím. Moje přítelkyně mi pořád říká, že by u našich bydlet nechtěla. Ale zase nechci být hloupý a jít do bytu hnedka s moji první holkou. Jsem s ní sice už 5 let ale pořád prostě nechci prohloubit abych neudělal chybu a jít na byt společně. Radši mám v plánu vydržet tady ještě příští rok a ten byt fakt koupit. Myslím, že je to opravdu reálné ale musím vydržet no... Zatím to jde...

Cituji Maria: Takovou dřinou v Rakousku se moji dva bráchové po revoluci udělali, nebo jak to říct. Jazyky, zkušenosti k nezaplacení, otrkali se, vydělali a dnes jsou oba dva majitelé několika nemovitostí s rozjetým byznisem. Začínali jako pasáčci veprů, jazyka neznaje. Kam se na ně já s jedničkami hrabu. Zůstaň

Dokonalý popis! Já ty tvoje glosy miluju!

 

Váš příspěvek

Práce v zahraničí pro mladého kluka (dobrá volba nebo životní chyba? )

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené