Jsem na střední a už tak pomalu přemýšlím co bych mohla dělat za povolání,které by mě uživilo a hlavně bavilo. Chtěla jsem se zeptat na jakou vysokou bych se měla případně hlásit,kdybych chtěla dělat poradce na zdravou výživu,pomáhat obezním lidem i psychicky,vypracovávat jídelníčky atd. A taky z jakých předmětů bych měla maturovat ?
Děkuju

Jestli chceš být kvalitní výživová poradkyně, tak jdi na medicínu. Jestli ne - stačí ti udělat si nějaký kurz, něco si o tom počíst a na vysoké škole, kterou si uděláš, nezáleží.

Reaguji na CarollinCalico:
medicína je problém nejsem dobrá na chemii,fyziku ani matiku

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Abys byla kvalitním výživovým poradcem, tak stačí kupodivu tři roky vysoké na bc. nebo VOŠka. Kdysi jsem si to zjišťovala. Musíš hledat. Školy jsou všude možně.

Kurz si stropro nedělej, takový poradce není zrovna uznávaný.

arrow
profile_image
poella
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mendlovka Brno - Technologie potravin. Nejdřív by sis musela udělat bakaláře a pak navazující obor Ekotrofologie, se zabývá výživou člověka

arrow
profile_image
M_martina mojeid
od 19. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Fakulta sportovních studií Brno - Regenerace a výživa ve sportu - 3+2 roky Mgr.
maturita by se ti hodila z biologie a chemie, ale je to v podstatě jedno.Příjmačky jsou z biologie člověka. Tady na té škole ale musíš být i fyzicky zdatná (na přimačky je plavání a celostní test, berou cca 40 lidí)

nebo Lékařská fakulta Nutriční terapeut

Reaguji na M_martina: Reaguji na Rumvil: Reaguji na poella:

Děkuju moc a co v Praze ?

arrow
profile_image
printer
od 2. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dnes, 14:15:50 - Připojeno během spojování:
Dá se uživit jako nutriční - výživový poradce?

Ahoj, mám dokončený kurz výživový poradce a malou praxi ve fitku. Přemýšlela jsem o založení živnostenského oprávnění, ale váhám, jestli se dá vůbec na ŽL jako poradce přes výživu uživit. Abych jen neplatila pojištění ze zákona a výdělek prakticky nijaký.
Můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti a názory?
Díky
Alžběta

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, já bych řekla, že v dnešní době takových poradců je plno a spousta z nich k tomu, bohužel, ani neví, o čem mluví, takže já bych do toho asi nešla...

asi záleží, jestli tě to opravdu baví a budeš v tom dobrá a budeš mít výsledky, pak si myslím, že se s tím uživit můžeš. dnes je bohužel spousta šarlatanů s divnými metodami, o teré stejně nikdo nestojí, držela bych se klasiky.

Pokud máš klienty nebo víš kde je vzít tak se tím určitě živit dá. Ale pokud je tvůj současnej výdělek menší tak bych ŽL neřešil, nikdo tě asi nepráskne a do nějakého objemu ročního obratu je to i legální si prostě jen tak někde vydělat, nějakou kačku. Máš pravdu, že jakmile máš ŽL jako hlavní zdroj příjmu tak zdravotní je asi 1700 a socální nějak podobně, takže to docela leze do peněz, když bys nic nevydělala. nebo mít ŽL jako vedlejší a k tomu chodit normálně do worku a sociální a zdr. nemusíš řešit, pokud v živnosti vyděláš méně než jako zaměstanec.

Pokud budeš opravdu dobrá, tak určitě - záleží to na Tobě kolik času tomu věnuješ a jak spokojené klienty budeš mít - jako ve všem. Já například jsem v poslední době sháněla někoho kvalitního a nouze.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené