Smazat

Pracovní dilema

Zůstat v práci, která mě baví, ale nevydělávám v ní skoro žádné peníze nebo jít dělat něco jiného kde budu mít peníze, ale nebude mě to tolik bavit. Nebo kombinace?

Ahoj,

potřebovala bych poradit v takovém malém osobním dilematu.

Dělám finančního poradce, ta práce mě ohromně baví, ale bohužel se mi moc nedaří shánět klienty a proto nemám moc peněz. S touhle prací je bohužel spojené placení socky a zdrávky, protože to je práce na živnostenský list a nájmu kanclu. Bohužel v této práci budu muset od ledna do dubna platit o 2500 Kč více za licenci od ČNB, kterou mi zaplatí naše centrála (dohromady 10000 ale nemám na to hned z kapsy). Navíc jsem z finančních důvodů dva měsíce nezaplatila socku ani zdrávku (dohromady 8000). A od ledna také budeme bydlet s přítelem v bytě kde budu platit 4300 nájem (polovina).

Na druhou stranu jsem si teď našla brigádu kde budu vydělávat asi 11000 měsíčně v hrubým, která mi zabere většinu času. Je to prodavačka v Teta drogerii.

Nevím jestli přestat s prací poradce a jít dělat prodavačku na plný úvazek, ale za 13 hrubého, nebo to zkombinovat? Samozřejmě chci hledat něco co by mě bavilo, ale měla bych tam jistý peníze. Bohužel jsem i posílala životopisy do několika bank, ale nikde mě nevzali. =( Jak by jste tuhle situaci řešili vy?
 
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jen dotaz pro začátek: Co tě baví na práci, která ti podle popisu nejde?

Osobně bych šla za penězma a za jistotou.
Mě práce prodavačky (NewYorker) bavila, brala jsem 13tis. hrubýho. Teď dělám práci za 17tis. čistýho, sice mě to nijak zvlášť nebaví, ale ty peníze jednoduše voní

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: Co tě baví na práci, která ti podle popisu nejde?

Baví mě na tom to že můžu lidem pomáhat s penězi, vybírat pro ně z trhu ty nejlepší produkty a radit jim.
Bohužel to v tý drogerii je pouze brigáda, takže to není úplně jistý.

arrow
profile_image
naskok
od 16. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejlepší produkty na trhu, nebo ty které máš nasmlouvané a ze kterých máš provizi? Předpokládám, že pracuješ pro nějaký finanční ústav (Partners, OVB, AWD, SMS...)
Prý jsou poradci co myslí na lidi a ti co myslí na provizi a jedni z nich si nevydělají... Já teda znám týpky bez morálky, bravůrní lháře, co umí vykecat díru do hlavy a stejně jako poradci živořili a sekli s tím.

arrow
profile_image
Sona80
od 5. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: Jen dotaz pro začátek: Co tě baví na práci, která ti podle popisu nejde?


Tak promiň, ale v té práci dobrá nejsi a nenamlouvej si, že pomáháš lidem - pokud to totiž takto bereš, tak "holou zadnici" budeš mít pořád. Pokud Ti nejde shánět klienty, tak to zabal.. Nebavilo by mě chodit do práce s vidinou výdělku 00prd.. Není to trochu tak, že se Ti líbí prostředí? Kravaty, kostýmky (a práci prodavačky Ti přijde "podřadná"?)... (ale když nic nevyděláš, tak si asi čupr ohoz ani nekoupíš, ne..). Radši bych "pokecala" o make-upu v drogerii, než se trápila u telefonu (na Tvém místě).

Myslím, že byste neměli hanit práci, o které holky nic nevíte. Finanční poradci jsou zaškatulkovaní pod nějakým názvem jako podvodníci, otrapové apod. Můj přítel ve finančnictví dělá (a opravdu to není již zmíněné OV a vydělá si takové peníze, které by mu žádný zaměstnavatel nedal. Jednak tu práci miluje a jednak je v tom výborný, snaživý, takže vydělává opravdu dost. Takže je to spíše o tom, jak jste šikovní

arrow
profile_image
Sona80
od 5. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Locinka:
můj muž je spolumajitelem jedné takové společnosti nikdo nic nehaní a Tvůj přítel si vydělá, jenže zakladatelka ne...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Locinka: a vydělá si takové peníze, které by mu žádný zaměstnavatel nedal

To je sice hezké, ale zakladatelka si nevydělá skoro nic Takže jo, šla bych za prací, která by mě tolik nebavila, ale kde by mi nabídli větší peníze.

Reaguji na Lady Flame: Tak samozřejmě, že pokud jí to nejde, tak bych šla tam, kde si vydělám. Není to lehké v tomto oboru vydělat peníze a ne každému to jde.

Jinak k tématu: určitě jdi do té drogerie a to fin. poradenství si nech bokem, jako přivýdělek. Nějaké peníze mít musíš, tak aspoň něco.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji naskok: Prý jsou poradci co myslí na lidi

Jsem v Partners a patřím k těm co myslí na lidi, protože mám všude sjednocený provize takže si ani moc vybírat nemůžu.
Reaguji na 76014: Děkuju. Hodně lidí nás řadí do skupiny podvodníků. Největší problém je, že si prostě neumím říct o doporučení, který jsou základem. Jinak jsem se rozhodla že prostě poradenství bude drahý koníček a k tomu si budu vydělávat bokem jinde. Teď to ještě vypadá že dostanu ještě lepší nabídku než v tý dorgerii, tak doufám že to vyjde.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jak může radit s penězma někdo, kdo si nevydělá ani na zdravotní pojištění?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: Člověk nemusí mít peníze na to aby věděl kam poslat člověka když potřebuje hypotéku nebo když chce investovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Když půjdu ke kadeřnici, předpokládám, že to nebude šmudla s chemlonem a desíticentimetrovýma odrostama, když půjdu k nehtařce, nechci, aby měla okousaný nehty a za nima špínu atd., přestože obě dámy mohou vytvořit pěknou práci. Když se jdu poradit, co s penězi, předpokládám, že ten člověk, když se v tom tak vyzná, si je dokáže vydělat i pro sebe...

arrow
profile_image
leon90
od 24. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka:
Ty očividně o finančním poradenství nemáš ani páru. Nejúspěšnější je ten dravý, sebevědomý, který se nebojí "vetřít" i úplně cizím lidem, a který klientům poskytuje produkty s nejvyššími provizemi (i za cenu toho, že to pro klienta není to nejlepší).

 

Váš příspěvek

Pracovní dilema

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené