Smazat

Představa o životě

Zdravím,
na tomto webu jsem poprvé. Tak se předem omlouvám, pokud bych nedopatřením porušila pravidla, které jsou tu pevně zavedeny. Nevím, zda chci radu nebo vypovídat se, asi obojí.
Nevím, kudy kam. Je mi 22 let. Až donedávna jsem život si naplánovala do největšího detailu. Ale všichni známe rčení, pokud chceš něco plánovat, tak s tím nejdřív pobav Boha.
Plány nevyšly. Nyní v lednu jsem dělala státnice, které právě však nevyšly. Čekají mě sice opravné pokusy, ale není to to co jsem si přála. Nicméně, jsem se rozhodla najít si práci, které mě bude aspoň trochu naplňovat a postupně se znovu začít učit na státnice. Nicméně jsem nedávno poznala jednoho muže, a nevím, zda se s ním chci dále scházet. Je fajn, všechno, ale.... Jelikož má matka je strašný diktátor, a naplánovala mi život snad do posledního detailu :/ . Stále nechápe, že chci začít žít svůj vlastní život. Sama se vypořádat s překážky. Vím, že mi chce chránit, to je od ní velmi hezké, ale sama chci vše poznat, i to špatné. Do toho právě i spadá, začít nový vztah, mám strach, že mi řekne, že nyní za této situace to nemá cenu, bude mi partnera vymlouvat, atd. Sama jsem ji něco naznačila, ona mi řekla, ať nikoho nehledám, že nyní mám školu a státnice. :/ :/ Takže sama si nejsem jistá, zda do nového vztahu jít či ne. Či jakou cestou se vydat? Nechci již dále poslouchat neustále svou matku. Doma začíná to již dost skřípat s rodiči, jelikož si lezeme na nervy. Z toho pramení i má naštvanost i protivnost. Máme jiné náhledy na život, což je zřejmě normální, jelikož každý jsme jiná generace. Avčak také k tomu nenahrává, že jsem už dlouhou dobu doma a vím, že by chtěli i svůj vlastní klid. Zejména můj otec. A zároveň má matka si protiřečí a nejradši by mě přivázala k řetězu, abych byla doma. Takže v tomto ohledu je to prostě začarovaný bludný kruh.
Co s tím, jak byste se s tím vším dámy (muži) vypořádali?
Díky všem za reakce
 
arrow
profile_image
piper alpha
od 27. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co nejdřív si najít práci a pokusit se osamostatnit - to víš i sama.
"Osamostatnění" typu sestěhování se s nějakým novým objevem po dvou měsících známosti ovšem moc nedoporučuji .....

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak snad nebudeš žít život podle své matky, ne. Jsi dospělá, tak se podle toho chovej. To by bylo, aby mi někdo kecal do vztahu, roznesla bych ho na kopytech. Snad ji v tomhle nebudeš poslouchat, proboha. U mě byli chlapi vždycky největší motivace něco začít, dodělat, zkrátka se snažit, takže já bych v tomhle měla naprosto jasno.

Myslím si, že si tě akorát pěkně vychovala k poslušnosti a ty se teď bojíš jí odporovat, aby byl klid. Ale uvědom si, že to pak budeš vyčítat pouze sama sobě. Tím nechci říct že máš hned skočit do náruče prvnímu chlapovi co se namane, ale zkrátka osamostatnit se a začít žít život podle sebe. Držkopády k tomu holt patří.

arrow
profile_image
great.girl
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kdysi jsem byla v podobné situaci a upřímně až teď po téměř 15 letech, lituji, že jsem se tehdy nehecla a s podporou rodičů školu nedodělala... Jsem pořád s mužem, který mě tehdy ve škole neomezoval, ale na rozdíl od rodičů ani nepodporoval. Ty roky spolu jsme si užily. Jenže školu jsem tak dlouho odkladala až na... až na to nikdy nedošlo a teď už na to s malými dětmi nemám. Práce, peněz a z toho plynoucí nezávislosti si užiješ do důchodu ještě až až...

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Snažila bych se hecnout a dodělat školu. S tím chlapem... Jestli cítíš, že to není ono, tak se s ním nescházej.

 

Váš příspěvek

Představa o životě

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené